Blackburn 1 – 1 BlackpoolPlay-off umutluları Blackburn, Ewood Park’ta Blackpool’a 1-1 mağlup olduktan sonra ilk altıya girmeyi başaramadı.

Tony Mowbray’in adamları 10. dakikada Sam Gallagher’ın ustaca bitirişiyle ideal bir başlangıç ​​yaptı ve oyunlarında gerginliğe rağmen ilk periyot için nispeten kontrollüydüler.

Ancak açılış borsalarında CJ Hamilton aracılığıyla altın yaldızlı bir şansı kaçıran Mandalina ateş etti ve Marvin Ekpiteta’nın yakın mesafeden bitişi – kampanyanın dördüncüsü – gürültülü ziyaret desteğini coşkuya gönderdi.

Ve bu, sonunda şutu tahtaya sapan yedek Josh Bowler ile gol atmış olabilecek ziyaretçiler için yeterli olduğunu kanıtladı.

Blackburn, konukları kırmak için soğukkanlılıktan yoksundu ve play-off’ların dışında üç ve iki puanda galibiyetsiz kalırken, Blackpool iki mağlubiyet serisini hak ettiği bir puanla bitirdi.

Ben Brereton Diaz Şubat ayından bu yana ilk startını verdi ve kaptan Darragh Lenihan da ev sahibi için geri dönerken, ziyaretçiler Chris Maxwell ve Jordan Gabriel için dönüşler de dahil olmak üzere beş değişiklik yaptı.

Tangerines, Scott Wharton’ın kayması Hamilton’a golü serbest bıraktıktan sonra sekizinci dakikada muhteşem bir şansı geri çevirdi, ancak şutu Thomas Kaminski’nin bacakları tarafından kurtarıldı ve hızlı koşan takım arkadaşlarına geçerken daha iyi bir seçenek olarak göründü.

Ortaya çıkan köşeden Jordan Thorniley, ıslık gibi gelen bir anlık görüntü için yer bulmak için mükemmel ayaklarını gösterdi.

10. dakikada Kaminski’nin uzun bir vuruşunda topu güzelce yere indiren Gallagher’ı bulması ve bir sonraki dokunuşu ağır olmasına rağmen, bu sezonki sekizinci için sakince sol alt köşeye topu kaldırdı.

Joe Rothwell, Thorniley’nin mükemmel bir mesafe kaydettiğini gösteren bir dizi test virajıyla ziyaretçileri rahatsız etti ve 27. dakikada Brereton Diaz uzak direğe kafa vuruşu gönderdi.

Blackpool hala oyundaydı ve Hamilton, yeniden başladıktan saniyeler sonra zor bir şans üzerinde vole ile sallanarak çıktı.

48. dakikada Rovers’ın Tangerines kornerini temizleyemediği ve topun sonunda Ekpiteta tarafından evine bıçaklandığı 48. dakikada ödüllendirildiler.

Oyun bundan sonra kaotik bir hal aldı, her iki takım da açık pozisyonlar yaratmadan potansiyel açılışlar yaptı, ancak Gallagher bir kafa vuruşu gördü ve oyun devam ederken Callum Connolly tarafından iyi bir şut engellendi.

John Buckley, 15 dakika kala Maxwell’in gırtlağına doğru bir hamle yaptı, ancak Bowler’ın sağ ayağının bir direğe ve arkasına saptığını gördüğünde ek süre içinde serbest bırakıldılar.
Kaynak : https://www.skysports.com/football/blackburn-rovers-vs-blackpool/report/447818

Yorum yapın