Birmingham Kadınlar 0 – 0 Everton KadınlarBirmingham City, Kadınlar Süper Ligi’nde bu sezon sadece üçüncü kez yenilgiden kurtuldu, ancak Cuma günü Everton’a karşı 0-0 berabere kalması, küme düşme korkularını hafifletmek için çok az şey yaptı.

Blues, üstün Toffee’leri kampanyanın beşinci noktasına kadar yiğitçe mücadele etmeye itti, ancak sadece dört maç kaldı ve şu anda yedi puanlık güvenlik açığını kapatma şansları imkansız görünüyor.

Ancak bu puan, 18 puanla masada dokuzuncu, en alt sıradaki rakiplerinin 13 önünde oturan Everton için güvenliği ve başka bir WSL futbol sezonunu garanti etmek için yeterliydi.

Kenza Dali, ilk çeyrek saatinde Emily Ramsey’den iki kurtarış yapmaya zorladı.

Toni Duggan, gevşek bir pası yakaladığında, kaleciyi yuvarlaklaştırdığında, yaldızlı kenarlı bir fırsatı çarçur etti, ancak Birmingham golü açıkken dar bir açıdan auta gitti.

Blues stoperi Ramsey tekrar harekete geçti ve Izzy Christiansen’in uzun mesafeli çabasını barın üzerine yıktı. Birmingham sonunda durumu tersine çevirmeye çalıştığında, sadece yarı şansları toplayabildiler.

Daha da kötüsü, sezon sonu ürkütücü bir karşılaşma, son dört maçlarında şampiyonlar ve liderler Chelsea ve yeniden canlanan Manchester City ile karşı karşıya olduklarını görüyor.

Birmingham eşiğinde – Maç istatistikleri

  • Birmingham City, Kadınlar Süper Ligi’ndeki son 7 maçında galibiyet alamadı, son uzun galibiyetsiz galibiyet serisi 6 Aralık 2020 ile 19 Aralık 2021 arasındaydı ve 24 maçlık bir seriydi.
  • Everton bu maçta 18 şut denedi, bu sezon Kadınlar Süper Ligi’nde tek bir maçtaki en yüksek toplamı.
  • Everton, 19 maçının 10’unda gol atamadı, sadece Birmingham City (11) bu sezon Kadınlar Süper Ligi’nde daha sık gol atamadı.
  • Everton Kadınlar Süper Ligi’ndeki son 4 maçında galibiyet alamadılar, son uzun galibiyetsiz galibiyet serileri 12 Aralık 2021’den 13 Şubat 2022’ye kadar, 5 maçlık seriydi.

Sky Sports’ta WSL’yi takip edin

Gökyüzü sporları – 35 maçın tamamı Sky Sports Premier League, Sky Sports Football ve Sky Sports Main Event dahil Sky Sports’un amiral gemisi kanallarında sunulacak.

Gökyüzü Sporları dijital – Özel özellikler ve röportajlar, ayrıca özel canlı blog kapsamı ve Sky Sports’ta canlı oyunlardan oyun içi klipler de dahil olmak üzere SkySpots.com ve uygulama üzerinden WSL’den en son haberleri takip edin. Sky Sports’un dijital platformlarında ve YouTube kanalında bu sezon her WSL maçının özetlerini ücretsiz olarak izleyebilirsiniz.

Gökyüzü Spor Haberleri – Haftanın yedi günü, günde 24 saat çalışan Barclays FA WSL taraftarları, sezon boyunca ligin ve hikayelerinin yayın akışının yayınlandığı Sky Sports News’in (kanal 409) keyfini çıkarabilir.

WSL’nin içinde – Ödüllü yayıncı ve gazeteci Jessica Creighton tarafından düzenlenen, WSL’nin içinde Barclays FA Kadınlar Süper Ligi ve kadın futboluna dair her şeyin kapsamlı bir özetidir. 9 Eylül Perşembe gününden itibaren haftalık olarak Sky Sports Premier League’de yayınlanacak olan yarım saatlik gösteri, maçları inceleyecek ve önizleyecek, derinlemesine analizler ve özel oyuncu röportajları içerecek. İzleyiciler, hem sahadaki hem de saha dışındaki tüm hareketlerin bir özetinin yanı sıra sahne arkası erişiminin sürükleyici olmasını bekleyebilirler.

Gökyüzü Sporları Sosyal – Tüm Sky Sports’un ana sosyal medya kanallarında lig için kapsama ve görünürlüğün yanı sıra, yeni bir ısmarlama Twitter kanalı @SkySportsWSL Sky Sports’taki tüm Barclays FA WSL içeriğine ev sahipliği yapacak.
Kaynak : https://www.skysports.com/football/birmingham-city-women-vs-everton-women/report/456353

Yorum yapın