“Bir kova yapıyor ve saçma sapan konuşuyor, sanki böyle oynuyor”


Kevin Durant ve arasındaki düello Joel Embiid birkaç hafta önce, süperstarların kafa kafaya mücadele ettiği sezonun göze çarpan anlarından birini sundu.

Embiid, Durant’in saçma sapan konuşma eğiliminden ve eşleşmeyi ne kadar sabırsızlıkla beklediğinden bahsetti. Philadelphia 76ers’ın uzun adamı “The Old Man & The Three” podcast’inde şunları söyledi:

“Onunla oynamayı seviyorum. Her zaman boş yere boş konuşuyor. Mesela, bir kova yapıyor ve çöp konuşuyor. Sanki, aynen böyle oynuyor. Mesela, yoğunluğunu seviyorum ve bilirsin, beni tanıyorsun. aynı şekilde oynuyorum ve boş konuşmayı seviyorum.”

10 Mart maçı sezonun en çok beklenen eşleşmelerinden biriydi. Oyun, Brooklyn Nets’in Wells Fargo Center’a seyahat etmesiyle Doğu Konferansı güçlerinin bir gösterisini sundu. Ama asıl cızırtı, Ben Simmons’ın dört yıl boyunca evi dediği yere dönüşüydü. Hoşnutsuz guard tüm sezon Philadelphia için oynamayı reddetmişti ve bir ay önce takas edilmişti.

Ancak Simmons sırtından sakatlık geçirdi ve öne çıkan eşleşme Embiid ile Durant oldu. Nets, 76ers’ı binadan 129-100 atarken bu düello hayal kırıklığına uğratmadı. Embiid 27 sayı 11 ribaund, Durant 25 sayı 14 ribaund 7 asistle oynadı.

"Bir kova yapıyor ve saçma sapan konuşuyor, sanki böyle oynuyor"

Kevin Durant’in Nets için önemi

KD, Milwaukee Bucks'a karşı harekete geçti
KD, Milwaukee Bucks’a karşı harekete geçti

Şu anda oyunun en iyi oyuncusu olarak kabul edilen Kevin Durant, Ocak ayında dizini sakatlamadan önce bir MVP serisi hazırlıyordu.

Nets Kyrie Irving’i yarı zamanlı bir oyuncu olarak geri aldığı için vuruş mümkün olan en kötü zamanda geldi. Durant’i kaybetmek Brooklyn’in kimya kurmasını engelledi. Daha da kötüsü, takım Doğu Konferansı’nın tepesindeki tüneğinden sert bir şekilde düşerek 3-17’lik bir kaymaya düştü.

Durant, 29.7 sayı, 7.3 ribaund ve 6.1 asist ortalamaları yakalarken, yayın ötesinden %37.5 ve genel olarak %52.1 şut çekiyor. İki triple-double ve 15 double-double’ı var.

Durant, Brooklyn için kaleyi tuttu, Irving müsait değil ve James Harden sezonun başlarında tam olarak sağlıklı değil.

Pazar günü Kevin Durant 53 sayı attı. Bu gece Kyrie Irving 51’de (ve artmaya devam ediyor). NBA tarihinde art arda maçlarda 50+ sayı atan ilk takım arkadaşları onlar.

Durant, özellikle Ben Simmons’ın boya dışından şut çekmekte tereddüt etmesiyle, skor yükünün çoğunu taşımak zorunda kalacak. Bununla birlikte, Irving’in tüm oyunlar için hazır olması, yükün bir kısmının alınmasına yardımcı olacaktır.

Ancak, Simmons ve Irving ne kadar değerli olursa olsun, Brooklyn’in şampiyonluk beklentileri Durant’in sağlığına ve etkinliğine bağlı.

Brooklyn (40-36), son 11 maçının sekizini kazandı ve kalan altı maçla Doğu’da sekizinci sırada. Nets, Perşembe akşamı Milwaukee’yi (47-28) konuk ediyor.


Joseph Schiefelbein tarafından düzenlendi

canlı anketCANLI ANKET

S. Kim daha iyi oyuncu?

şimdiye kadar 1 oy