“Bir kez yerleşti mi, grev oranı arttı ve bir daha arkasına bakmadı”


Eski Hindistan kalecisi Parthiv Patel, Heinrich Klaasen’in 12 Haziran’da Barabati Stadyumu’nda Güney Afrika’nın dört kapılı galibiyetinde maç kazandıran vuruşunu övdü. Proteas kaleci vurucusu, XI. maçta Quinton de Kock’un yerini aldıktan sonra 46 atışta 81 sayı attı.

Powerplay’in finalinde 29-3’lük skorla yaralanan Klaasen, uzlaşmak için zaman aldı ve kaptan Temba Bavuma ile bir ortaklık kurdu. 30 yaşındaki oyuncu, 17. sırada Harshal Patel’e ölmeden önce hızlandı.

Parthiv Patel, Klaasen’in spin-bowling’e karşı başarılarından övgüyle söz ederken, Cricbuzz’da şunları söyledi:

“Oynama şekli ve yaptığı bazı şutlar, örneğin arka ayakla gelmek ve siperden gol atmak gibi gerçekten harikaydı. Spinner’ları gerçekten iyi oynadı. Ayrıca, vuruşlarını hızlandırma şekli. İlk başta, oynuyormuş gibi görünüyordu. iplikçiler tarafından kapana kısıldı ama küçük kapı öyleydi. Yerleştiğinde, vuruş oranı arttı ve bir daha arkasına bakmadı.”

Bu, 30 yaşındaki oyuncunun T20I kriketindeki en yüksek puanıydı. Proteas için en kısa formatta 29 maç oynadı ve 146.41 vuruş oranına sahip.

Wicket-keeper vuruşu büyük ölçüde sınırlarla uğraşırken, Bavuma ile ortaklığının ilk aşaması çok sayıda grev rotasyonunu içeriyordu. Güney Afrika, 148’lik kovalamacasında powerplay sonunda 29-3’te sendeledikten sonra istekalarını yeniden inşa etmek zorunda kaldı.

Patel, maç kazanma çabasının mükemmel bir vuruşla hemen hemen her şeyi içerdiğini belirterek şunları söyledi:

“Dörtler ve altılar dışında, övgü Klassen’in vuruş rotasyonuna gitmeli. Sadece sınırlarla bir vuruş sırası oluşturamazsınız. Bu vuruşta tüm vuruş şablonunu gösterdi.”

Maçın oyuncusunu vuruş sayısı nedeniyle değerlendiren eski Rajasthan Royals (RR) oyuncusu 81 vuruşta yedi dörtlü ve beş altılı kaydetti.


Ashish Nehra, Bavuma-Klaasen tribününe yansıyor: “Bavuma çıktığı zaman, maç Hindistan’ın elinden çok uzaktaydı”

149’luk bir hedefi savunan Hindistan, Bhuvneshwar Kumar’ın izniyle ideal bir başlangıç ​​yaptı. Sağ kol pacer, bowling saldırısının geri kalanı için platformu ayarlamak için powerplay’deki üç aşırı vuruşunun her birine vurdu. Ancak Temba Bavuma ve Heinrich Klaasen arasındaki 70 yıllık bir ortaklık Hindistan’ın savunmasını raydan çıkardı.

Nehra, Hindistan’ın 13. sırada tribünü kırdığında maçın Güney Afrika’nın elinde olduğunu belirterek, aynı etkileşim sırasında şunları söyledi:

“Bavuma çıktıktan sonra, Hindistan’ın oyuna geri dönmesinin tek yolu, Chahal’in Miller veya Klaasen’inki de dahil olmak üzere birkaç küçük kapı daha almasıydı. Bavuma dışarı çıktığında, maç Hindistan’ın kavrayışından çok uzaktaydı.”

Cuttack’teki galibiyetlerinin ardından, Proteas şimdi beş maçlık seride 2-0 öne geçti. İki takım daha sonra 14 Haziran (Salı) Vishakapatnam’daki üçüncü yarışmada karşı karşıya gelecek.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-once-settled-strike-rate-increased-never-looked-back-parthiv-patel-praises-henrich-klaasen-s-match-winning-knock-ind-vs-sa-2022-2nd-t20i?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir