“Bir hata yaptık” – Arsene Wenger, Arsenal’in 2005’te kulüpte iki haftalık deneme süresine giren oyuncuyla sözleşme imzalaması gerektiğini kabul etti


Arsenal’in eski teknik direktörü Arsene Wenger, kulübün Avustralyalı kaleci Andrew Redmayne ile kalıcı bir sözleşme imzalama fırsatı bulduğunu açıkladı.

33 yaşındaki oyuncu 2005 yılında Gunners ile bir genç olarak yargılandı, ancak kulüp bu hamleyi kalıcı hale getirmemeyi seçti.

Socceroos, playofflarda Peru’ya karşı heyecan verici bir penaltı atışları zaferinin ardından 2022 FIFA Dünya Kupası’na katılma hakkını elde ederken, Redmayne gösterinin yıldızıydı.

Sydney FC kalecisi bir penaltı uzmanı olarak kabul ediliyor ve uzatmaların son dakikalarında getirildi ve ülkesini altıncı FIFA Dünya Kupası maçına çıkaran kritik kurtarışı yapmaya devam etti.

Wenger performansı için övgüyle doluydu ve Arsenal’in 2005’te onu imzalama fırsatını kaçırdığını belirtti.

“Bizimle birlikteyse, bir hata yaptık.

“Günün sonunda, onların [Australia] kaleci maçın adamıydı.”

Avustralya, B Grubunu üçüncü bitirerek AFC FIFA Dünya Kupası play-off’larında yerini aldı.

REDMAYNE TASARRUF YAPAR! 🧤Süper denizaltı Andrew Redmayne’in bazı Penaltı Atışları kahramanlıklarından sonra Socceroo’lar Dünya Kupası’na gidiyor!#AUSvPER

Güney Amerika tarafı Peru’ya karşı kıtalararası playoff’a ilerlemek için kıta playofflarında BAE’ye 2-1’lik bir zafer kazandılar.

120 dakikalık mücadelenin ardından golsüz berabere biten iki takımda birbirinden ayrılamadı ve penaltı atışlarına geçildi. Avustralyalılar sonunda 5-4’lük bir zaferle galip geldi ve art arda beşinci Dünya Kupası’na katılma hakkını elde etti.

D Grubu’nda Fransa, Danimarka ve Tunus’a karşı mücadele edecekler ve yarışmada art arda üç grup aşaması elemelerinin ardından eleme turlarına geçmeye çalışacaklar.


Andrew Redmayne, Arsenal’in gençken radarında olan uzun bir oyuncu listesinin sonuncusu.

FIFA Dünya Kupası Katar 2022 –  AFC Asya Elemeleri: Avustralya v Japonya
FIFA Dünya Kupası Katar 2022 – AFC Asya Elemeleri: Avustralya v Japonya

Arsenal, genç yaşta çok yetenekli oyuncuları tanıyan kapsamlı bir keşif sistemine sahiptir. Bu oyuncuların çoğu, başka bir yerde süperstarlık elde etmeye başlamadan önce kulübün akademileriyle denemelerden geçiyor.

Gençken Gunners’ın radarında olan ancak sözleşmeli olmayan oyuncuların listesi yakın tarihin en iyi oyuncularından bazılarını içeriyor.

🇫🇷 Arsène Wenger bazı etkileyici beceriler sergiliyor. Le Professeur hala var. 👊 https://t.co/ieXDCWHye3

Arsene Wenger, kulübün Zlatan Ibrahimovic, Cristiano Ronaldo, Lionel Messi ve Kylian Mbappe’nin yeteneklerini tespit ettiğini, ancak onları imzalama fırsatını devrettiğini açıkladı.

Tüm bu oyuncular, tüm zamanların en iyileri haline geldi, ancak Arsenal onlara daha gençken ilgiyi sağlamlaştırsaydı, hikaye farklı olabilirdi.


Arjun Panchadar tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/news-we-made-mistake-arsene-wenger-admits-arsenal-signed-player-underwent-two-week-trial-club-2005?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir