“Bir günde maraton yapmak yerine, çok zor olduğu için 25 günde mi yapacağız? Hayır, sezonun zor olması gerekiyor”


yedi kez NBA All-Star Grant Hill geçtiğimiz günlerde NBA’in sezonlarını kısaltmasıyla ilgili görüşlerini dile getirdi.

Sirius XM NBA Radyosu’na çıkan Hill, oyunun doğasından ve geçmişte oyuncuların acıyla nasıl oynadığından bahsetti. O zamanlar yük yönetimi yoktu.

Hill ayrıca 82 maçlık normal bir sezonun oyunculara sunduğu zorluklardan ve bunun bir eziyet olması gerektiğinden bahsetti. Tepe dedi ki:

“Oynuyordun. Dinlenme, iş yükü ya da herhangi bir şey yoktu. Bana göre zor olmalı. Şimdi maratonları değiştireceğiz çünkü maraton koşmak çok zor.

“Bir günde maraton yapmak yerine 25 gün içinde yapacağız çünkü çok zor? Hayır, sezon zor olmalı.”

Grant Hill, normal bir sezonda 82 maç oynamanın getirdiği zorlukları nasıl benimsediğini de anlattı. Tepe dedi ki:

“Ve bu, sağlıklı kalmanın ve şu anda playofflarda, Finallerde olduğunuz bu durumda olmak için biraz dayanıklılık oluşturmanın zorluğunun bir parçası. İş yükünü ve yaptığımız tüm bu şeyleri isteksizce kabul ediyorum, ancak sezonu kısaltıyorum.” , hayır, bununla ilgili bir sorunum var.”

Bu, 2000 yılından itibaren ayak bileğinden başlayarak kariyerini tehdit eden yaralanmalara maruz kalan Grant Hill gibi birinden gelen ciltleri konuşuyor.

“Bir günde maraton yapmak yerine, çok zor olduğu için 25 günde mi yapacağız? Hayır, sezon zor geçecek” dedi. @realgranthill33 ele alındığında, @rjeff24 ile NBA’in sezonu kısaltmaması gerektiği konusunda hemfikirdir @termineradio | @jumpshot8


NBA’de Yük Yönetimi

LA Lakers'ın süper yıldızı Anthony Davis.
LA Lakers’ın süper yıldızı Anthony Davis.

Yük yönetimi, fikirleri bölen ve hayranlar arasında kesin bir konuşma başlatan bir konudur. Modern oyunda çok daha yaygındır. Geçen yıllarda, lig bir sezon boyunca hiçbir zaman oturan oyuncularla ilgilenmedi.

Yük yönetimi için en büyük argümanlardan biri ve muhtemelen tek argüman, oyuncuların yaralanmaları önlemektir. Takımlar, şansına son derece önem veren bir oyuncunun sağlıklı kalmasını ve en üst düzeyde performans göstermesini sağlamak ister.

Golden State Warriors, bu sezon arka arkaya oynanan maçların ikinci gecesinde üç süper yıldızını dinlendirdi.

Richard Jefferson, NBA sezonunun kısaltılması taraftarı değil.”Profesyonel sporlar vücudunuz için iyi değil. Bunu yapabilenleri yapamayan insanlardan ayırması gerekiyor. … Mükemmelliğin bir parçası uzun ömürdür. ”

Kawhi Leonard, yük yönetiminin poster çocuğuydu ve sakatlık geçmişi göz önüne alındığında, bir dereceye kadar haklı çıktı. Anthony Davis ise yük yönetimiyle hiçbir zaman gerçekten ilgilenmedi. Bu muhtemelen onun daha sık yaralanmalara maruz kalmasına neden oldu.

Lig, arka arkaya maçların miktarını azaltmak için programını değiştirdi. Aynı zamanda programları da değiştirdi, böylece takımlar aynı yerde üç günde iki kez oyun oynamak için bir şehirde kalıyor.

Taraftarların argümanı, en sevdikleri oyuncuları sadece o gece oturmaları için canlı izlemek için muazzam bir meblağ ödemeleri. Bu, taraftarları öfkelendiriyor ve normal sezonun 82 maçına daha az öncelik verileceğinden NBA’e musallat olmak için geri gelebilir.

Bu, NBA’in normal sezon oyunlarının sayısını azaltmasına ve böylece daha fazla yıldız kalibreli oyuncunun daha sık sergilenmesine yol açabilir.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/basketball/news-instead-marathon-day-going-25-days-it-s-hard-no-season-supposed-hard-grant-hill-says-issue-shortening-nba-regular-season?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel