“Bir gün burada oynayacağını söyledi”


Eski Real Madrid ve PSG forveti Jese Rodriguez, ‘futbol dışından gelen baskının’ Kylian Mbappe’yi La Liga tarafını alt etmeye ve Paris’te kalmaya zorlamış olabileceğine inanıyor.

23 yaşındaki İspanyol devlerle yoğun bir şekilde bağlantılıydı ve bazı raporlar, onlarla bir anlaşmaya vardığını bile iddia etti.

Ancak, Parisliler bahsi yükseltti ve onu Parc des Princes’te kalmaya ikna etmeyi başardı. Mbappe, kendisini dünyanın en çok kazanan futbolcusu yapan üç yıllık yeni bir sözleşme imzaladı. Gökyüzü.

PSG’de Dünya Kupası galibiyle birlikte oynayan Rodriguez, dış varlıkların üzerinde muazzam bir baskı olduğunu hissetti. Cadena Cope ile transfer hakkında konuşan futbol İspanyolca):

“Mbappe’nin bir gün burada oynayacağını söylediği için Real Madrid’e gitmemesi beni şaşırttı. Real Madrid’e gitmediyse bunun nedeni futbolun dışından gelen baskıdır, bu siyasi bir meseledir.”

Daha sonra Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un PSG’nin sahiplerinin geldiği Katar Emiri’nin emriyle Mbappe’yi Paris’te kalmaya ikna etmek için Mbappe ile görüştüğü ortaya çıktığı için yanılmadı.

Bu, sonunda pes eden ve Ligue 1 şampiyonlarına bağlılık sözü veren ve Real Madrid’i küçümseyen Mbappe’nin üzerinde ne kadar baskı olduğunu gösteriyor.

Fransız futbolcu 2017’de AS Monaco’dan 180 milyon Euro’luk dev bir transfer için Paris’e geldi ve o zamandan beri dünyanın en iyi forvetlerinden biri haline geldi.

Kylian Mbappe, Paris St Germain ile 23 yaşındaki oyuncunun 2025 yılına kadar Fransız kulübüne bağlı kalmasını sağlayacak bir sözleşme uzatması imzaladıktan sonra, “Fransa’da kalmak istedim” dedi. reut.rs/38bnG1v

216 maçta 170 gol attı ve 88 asist daha yaptı ve 11 şampiyonluk kazandı.


PSG daha önemli transfer kararlarına bakıyor

PSG şu anda yoğun bir yaz geçiriyor. Mbappe’nin yeniden imzalanması ve Angel Di Maria’nın ayrılmasıyla birlikte, özellikle Neymar ile ilgili olarak verilmesi gereken başka transfer kararları da var.

Brezilyalı pilot, Parislilerin uygun bir teklif gelirse onu görevden almaya hazır olduğunu gösterdiğinden, şaşırtıcı ücretleri bir engel teşkil edebilecek olsa da, bir çıkışla bağlantılı.

İspanyol gazeteci iddia etti Lionel Messi de satılabilir yanında ama henüz bu iddiaları destekleyecek somut bir şey yok.


Haaland, Paul Merson’ın Premier Lig’de şimdiye kadarki en iyi 5 transferinde nerede? Buraya Tıkla

Sankalp Srivastava tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/news-he-told-going-play-one-day-former-real-madrid-psg-star-jese-rodriguez-says-pressure-outside-football-forced-kylian-mbappe-stay-paris?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir