“Bir dizi için dinleniyor ve sonra başka bir dizi için geri getiriliyor”


Eski Pakistanlı kriket oyuncusu Salman Butt, geçtiğimiz günlerde Hindistanlı Virat Kohli’nin İngiltere’ye karşı yeniden planlanan beşinci Testten önce bile vuruş formuyla nasıl mücadele ettiğine dikkat çekti.

YouTube kanalında yaptığı konuşmada, Kohli’nin son zamanlarda Hindistan’ın kadrosunda sürekli olarak nasıl yer almadığını vurguladı. Bir oyuncuya sık sık dinlenmenin doğru bir yaklaşım olmayabileceğini ve seçicilerin ona uzun bir ara vermesini ve ardından düzenli olarak oynamasını istemesi gerektiğini belirtti.

Butt, kaptanlığı kaybetmenin Kohli’ye de zarar vermiş olabileceğini ekledi.

Belirtti:

“Virat Kohli zaten zayıf bir yamadan geçiyordu. Kohli ayrıca üç formatta da kaptanlığı kaybetti. Test kaptanlığının neden ondan alındığını anlayamıyorum.

“Bir seri için dinleniyor ve sonra başka bir seri için geri getiriliyor. Bunun yerine, bir oyuncu önemli bir süre dinlenmeli ve ardından tüm maçlar için orada olmalı.”

Butt, Edgbaston Testi sırasında Virat Kohli ve Jonny Bairstow arasında gerçekleşen hararetli alışverişe de tepki gösterdi. Bu olayların mutlaka yaşanacağını belirtti ve İngiliz medyasını olayı abartmakla suçladı.

Ekledi:

“İngiltere’de düşmanca bir basın var ve onlar bu anları yakalamaktan asla geri kalmıyorlar. Bu tür olaylardan yararlanmaya çalışıyorlar. Hem Virat Kohli hem de Jonny Bairstow çok tutkulu kriketçiler ve aralarında hararetli bir tartışma olsa bile, sadece bunlarla sınırlı. alan.

“Bairstow basın toplantısında ikisinin iyi arkadaş olduğunu ve aralarında böyle bir sorun olmadığını açıkladı. Bunlar, özellikle birçok şey tehlikede olduğunda, oyunun bir parçası ve parselidir.”

Bu arada Kohli, İngiltere’ye karşı yeniden planlanan beşinci Testte sopayla önemli bir etki yaratamadı. Sağ bek, fikstürde 11 ve 20’lik skorlara sahipti.

Turun yaklaşan beyaz top ayağında daha iyi bir performans göstererek bunu telafi etmeyi hedefleyecek.


“Jasprit Bumrah daha fazla çaba harcayabilirdi” – Salman Butt, Team India’nın ENG’ye karşı 5. Test’teki yedek kaptan performansı hakkında

Butt, Bumrah’ın son vuruşlarda daha fazla top atması durumunda, tarafın toplam 378’ini savunma şansının daha yüksek olacağını düşündü. Sağ kolun topla ekstra çaba harcayabileceğini, çünkü bu sadece bir kerelik bir Test olduğunu belirtti.

Ekledi:

“Jasprit Bumah Hindistan’ın en büyük bowling oyuncusuydu ve üç küçük kapı aldı. Bu yüzden son vuruşlarda daha fazla bowling oynaması gerektiğini düşünüyorum. Üstelik bu sadece bir seferlik bir Testti ve bu nedenle daha fazla çaba gösterebilirdi. “

Hindistan ve İngiltere şimdi üç T20I’de ve çok sayıda ODI’de boynuzları kilitlemeye ayarlandı. Hindistan ve İngiltere arasındaki T20I serisinin açılış maçı 7 Temmuz Perşembe günü Southampton’da oynanacak.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-india-vs-england-2022-salman-butt-virat-kohli-playing-selective-cricket?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir