“Bir basketbol oyuncusu olarak Michael Jeffrey Jordan’ı ne kadar sevsem de, onu bir GM olarak sevmiyorum”


Televizyoncu Skip Bayless, Michael Jordan’ı genel müdür olarak eleştirdi. Charlotte Hornets Muhtemelen Russell Westbrook’u satın alıyor. Westbrook’un kontratında bir yıl kaldı ve LA Lakers’ın da ondan vazgeçmek için ondan feragat etmeyi düşündüğü bildirildi. Veya onu Charlotte ile takas edebilirler.

Lakers (31-49) korkunç bir sezon geçirdi ve sezonun sonundan elendi ve çoğu suçlama Westbrook’a gitti. Bay Triple Double, LeBron James ve Anthony Davis’in yanında üçüncü yıldız olarak getirildi, ancak üretkenliği beklentileri karşılamadı.

Hornets (41-39), genç yıldızları LaMelo Ball ile çok daha iyi bir sezon geçirdi ve şu anda play-in turnuvasında. Bununla birlikte, tavanları ilk turda bir çıkıştır – eğer ön eleme turnuvasını geçerlerse.

Westbrook’un Hornets’a takas edildiğine dair söylentilere tepki gösteren Bayless, Russ’ı almanın, esas olarak bilet satışları ve artan görünürlük olan ters yönünü analiz etti.

Bayless, “Bir basketbol oyuncusu olarak Michael Jeffrey Jordan’ı ne kadar sevsem de onu bir GM olarak sevmiyorum çünkü o, NBA tarihindeki en kötü GM olduğunu kanıtladı.”

Jordan’ın sahibi olarak Hornets’in korkunç playoff deneyimini vurguladıktan sonra devam etti:

“Michael sonunda birini yakaladı. LaMelo’da genç bir potansiyel yıldız veya süperstar var ve Charlotte’taki insanlar o genç Ball oğlunu izlerken bir top oynuyorlar.

“Yani, bana göre, Russell Westbrook, onu gerçekten de söylediğin gibi oynaması, onu bir kapı cazibesi, bir yan gösteri cazibesi yapması, bilet satması ve Charlotte’ta bazı TV reytingleri alması için takas etseydin, bunun pahasına olurdu. Zavallı LaMelo Ball, çünkü bu onun büyümesini engelleyecek, çünkü bu adamla oynamak zor.”

Rapor: Lakers, Russ’ı Hornets’e takas edebilir veya ondan feragat edebilir “Eğer onu Charlotte’ta bilet ve reyting satmak için bir yan gösteri cazibesi haline getirmek için Russell Westbrook’la takas etseydiniz, bu zavallı LaMelo Ball’un pahasına olurdu.” – @RealSkipBayless

Westbrook, gol atma, camı sağlama ve temizleme yeteneği nedeniyle NBA’de en çok aranan guardlardan biriydi. Ancak bu sezon gösterdiği performans göz önüne alındığında, hizmetlerini aramak için pek kimse gelmeyecek.


Michael Jordan hala yönetici olarak ilk NBA şampiyonluğunu arıyor.

Charlotte Hornets'in sahibi Michael Jordan, 2018'de Charlotte Hornets'tan Dwight Howard ile konuşuyor.
Charlotte Hornets’in sahibi Michael Jordan, 2018’de Charlotte Hornets’tan Dwight Howard ile konuşuyor.

Chicago Bulls süperstarı Michael Jordan, oyuncu olduğu süre boyunca altı şampiyonluk yaşadı. Her ne kadar Havalılığı bir oyuncu olarak Finallerde mükemmel bir performans sergilese de, ekibiyle bu başarı seviyesini tekrarlamadı.

MJ, 2010 yılında Hornets’in kontrolünü devraldığından beri, takım sadece üç kez playofflara kalabildi. Ama hiçbirinde ilk raundu geçemediler.

Sezon sonunda daha iyi performans göstermeleri için daha yapılacak çok iş var. Ancak Hornets, yakında rekabet edebilecek bir playoff takımı kurmanın eşiğinde gibi görünüyor.


Joseph Schiefelbein tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/basketball/news-as-much-i-love-michael-jeffrey-jordan-basketball-player-i-don-t-love-gm-skip-bayless-believes-charlotte-hornets-trading-russell-westbrook-affect-lamelo-ball-lebron-james?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın