Bir Balerin Olarak Duruşunu Korumasına Yardımcı Olan Mary Helen Bowers Egzersiz Rutini Nedir?


Charlotte, Kuzey Carolina’dan Mary Helen Bowers, 16 yaşında New York City Balesi’ne katılmadan önce Manhattan’daki saygın Amerikan Bale Okulu’nda bale okudu.

Columbia Üniversitesi’nde diplomasını almadan ve Güzel Bale’ye başlamadan önce Helen Bowers, Lincoln Center’da ve tüm dünyada sahnede on yıl boyunca NYCB ile dans etti.

Baleden ilham alan egzersiz, Amerikan dans divası sayesinde Pilates veya Yoga kadar popüler hale geldi. Bale, kilo vermeye yardımcı olmanın yanı sıra hayatınızın birçok yönüne zarafet ve zarafet katar.

Natalie Portman oyunculuk talimatlarını ‘Black Swan’ için Bowers’tan aldı. İnce ve zarif bir fiziğin ‘ulaşılabilir’ olduğuna inanan Bowers şöyle diyor:

“Bale vücudu ulaşılabilirdir; mesele doğru yaklaşıma sahip olmakla ilgilidir.”


Mary Helen Bowers’ın Egzersiz Rutini

Mary Helen Bowers’ın mükemmel balerin vücudunu elde etmesine yardımcı olan egzersiz planı:

Egzersiz 1: Tüm vücut güç patlaması

Bu egzersiz, zaman sıkıntısı çekenler için mükemmeldir. Kollarınızı, kalçalarınızı, dış uyluklarınızı ve çekirdeğinizi çalıştırır. Tam vücut gücü patlaması, bu kasları tek başına bir egzersiz olarak veya bu listedeki diğer egzersizlerden bazılarıyla birleştirildiğinde iyi çalışır.

Egzersiz 2: İç uyluk yanığı

Yağ, yaşamı korumak ve organlarınızı korumak için gereklidir. Bununla birlikte, tek başına genetik, ekstra yağ depoladığınız yeri belirler.

Yani, iç uyluklarınızın normalden daha fazla ağırlık taşıdığını fark ederseniz, vücudunuz bu şekilde çalışır. İç uyluk yanığı, iç uylukları hedef alan akciğerler, ağız kavgası vb. gibi muhteşem bir bacak egzersizidir. Başlığın dediği gibi yanma hissedilecektir.

Egzersiz 3: Balerin poposu ve uyluk patlaması

Popolar, hamstringler ve dış uyluklar bu egzersizin odak noktasıdır. Hızlı ve zordur ve ek bir fayda olarak hem kollarınızı hem de çekirdeğinizi çalıştırır.

Antrenman 4: Barre Sculpt Tutum Tarafı

Bu, neredeyse tüm vücudunuzun kaslarını çalıştıran, çekirdeğinizi güçlendiren ve belinizi incelten muhteşem bir tam vücut egzersizidir.


Egzersiz 5: Kuğu Kolları 7 dakika

Bu geleneksel bale adımı kolları, omuzları, göbek ve sırt kaslarını çalıştırır. Ağırlık kullanmadan üst vücut kuvveti oluşturmaya yardımcı olur ve ince, güzel kolları sıkılaştırırken ve şekillendirirken iyi duruşu destekler.

Antrenman 6: Köprü Patlaması

Bridge Blast gibi egzersizler, kalça kaslarınızı hedeflerken aynı anda hamstringlerinizi ve belinizi çalıştırır.

Temelde bir kalça itme kuvvetine eşdeğerdir ancak bir bankın veya diğer yükseltilmiş platformun aksine zeminde düz bir şekilde uzanırken gerçekleştirilir. Ne kadar başarılı olursanız olun, bu egzersiz tempo, bantlar, ağırlık ile yükseltilebilir. Hatta size meydan okumaya devam etmek için ayaklarınızı yükseltebilir ve vücudunuzu Helen Bowers’ınki gibi şekillendirmek için o ganimet yanığını sunabilir.

Antrenman 7: Süpermodel Dış Uyluk

Dış uyluklarınız için bu hızlı egzersiz, bacaklarınızı şekillendirmenize ve Helen Bowers gibi balerin formuna girmenize yardımcı olur.

Antrenman 8: Bale Karınları

Bu muhteşem bir çok yönlü ab egzersizidir. Oblikleriniz, üst ve alt karın kaslarınız burada birincil odak noktasıdır.


Antrenman 9: Prima Serisi: Kardiyo Yakma

Bu egzersiz programı, vücudunuzdaki her kası çalıştırırken kalça kaslarınızı ve dış uyluklarınızı güçlendirir. Tüm egzersiz boyunca kollarınızı çalıştırır, çekirdeğinizi aktif tutar ve mükemmel kardiyo için kalp atış hızınızı yükseltir.

Egzersiz 10: Kalça Germe

Kalçaları açmaya ve kaslarınızı uzatmaya ve uzatmaya odaklanan bu tam vücut esnemesi çok faydalıdır. İdeal yaklaşım, herhangi bir antrenmanı tamamlamak veya sadece kendi başına yapmaktır.


S. Mary Helen Bowers egzersiz rutinini denemeye istekli misiniz?

şimdiye kadar 0 oy
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/health-and-fitness/what-is-mary-helen-bowers-workout-routine-that-helps-her-maintain-her-posture-a-ballerina?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir