“Bir adama üç kez as olmanın ne kadar zor olduğunu biliyor musun? Ve sen normalmiş gibi oturuyorsun”


Nick Kyrgios, maçları sırasında sürekli gevezelik ettiği ve özellikle başhakem ve çizgi hakemlerinde hayal kırıklığını ifade ettiği görülüyor. Kyrgios, üçüncü ve dördüncü setlerde hüsranını onlara dışa vurduğundan, bu sefer, oyuncunun ceza sahasına yerleştirilen takımı karşılayan taraf oldu.

2022 Wimbledon finalinde kritik ve belki de maçı belirleyen bir anda, Kyrgios üçüncü sette 4-4 ve bir sette 4-4’lük skorla servise 40-0 önde girdikten sonra Novak Djokovic tarafından kırıldı.

Kyrgios, maçı güçlü bir pozisyondan kaybetmenin doğal olarak tedirginliğini yaşarken, 40-0 öne geçtikten sonra takımına ‘rahatladığı’ için kızgındı.

“Neden duruyorsun – neden bir şey söylemiyorsun. Neden bu kadar rahatlıyorsun? 40-0 ve rahatlarsın! Neden 40-15/deuce’a ulaşıyorsun ve sonra başlıyorsun. OYUNU BİTİR!” Nick Kyrgios maç sırasında ceza sahasına doğru bağırarak, “Bir adama üç kez as olmanın ne kadar zor olduğunu biliyor musun? Ve normal bir şeymiş gibi oturuyorsun.”

Kyrgios kutusuna: “Neden duruyorsun – neden bir şey söylemiyorsun. Neden bu kadar rahatlıyorsun? 40-0 ve rahatlarsın! Neden 40-15/deuce’a ulaşıp sonra başlıyorsun. OYUNU BİTİR !”

Kyrgios kutusuna: “Bir adama üç kez as olmanın ne kadar zor olduğunu biliyor musun? Ve sen normalmiş gibi oturuyorsun.”

Dördüncü sette de öfkesini takımına yöneltmeye devam etti ve onları daha yüksek sesle destek olmaya çağırdı. Kyrgios’un babası, kız kardeşi ve kız arkadaşı Costen Hatzi maç boyunca ceza sahasına girenler arasındaydı.

Kyrgios 40-0 önde ve Djokovic üçüncü sette hizmet verecek. Kyrgios, 40-0 öne geçtiğinde çok erken rahatladığından şikayet ediyor. Tüm değişimi bağırarak geçirdim ve bir su şişesi fırlattı.

Maçın başlarında, Avustralyalı, puanlar arasında onunla konuşmaya devam eden belirli bir seyirci tarafından ajite edildi ve kendisine karşı harekete geçmediği için sandalye hakemine ateş açtı. bir kadına atıfta bulundu “700 içki içmiş gibi görünen” onu rahatsız eden izleyici olarak

“Bir Wimbledon finalinde görev yaparken dikkatimi dağıtıyor. Daha büyük bir fırsat yok. Bana inanmadın (daha önce) ve tekrar yaptı ve neredeyse bana maça mal oldu. Neden hala burada? Sarhoştu. aklından… Elbisenin içindeki o, 700 içki içmiş gibi görünen,” dedi Kyrgios hakeme.

“Bir oyunun ortasında sarhoş ve benimle konuşuyor. 700 içki içmiş gibi görünen o.” Klasik Nick Kyrgios#Wimbledon


“Buna katlandığınız için teşekkürler” – Nick Kyrgios maçtan sonra top çocuklara ve hakemlere

Nick Kyrgios kupasını The Championships - Wimbledon 2022'de aldı
Nick Kyrgios kupasını The Championships – Wimbledon 2022’de aldı

İlk Grand Slam finalinde zafere ulaşamayan Nick Kyrgios, turnuva ekibiyle kısa bir an paylaştı. Maç sırasında çok hareketli olduğu için top çocuklarına, hakemlere ve diğerlerine ‘ona katlandıkları’ için teşekkür etti.

İkincilik kupasını kaldırdıktan sonra sahada yaptığı konuşmada Nick Kyrgios, “Açıkçası tüm basketbolculara ve hakemlere, zaman zaman çok zorlu bir ilişkimiz oldu. Buna katlandığınız için teşekkür ederim.” dedi.

Ayrıca konuşma sırasında ekibinden bahsetti ve Wimbledon’da geçen yoğun bir iki haftadan sonra hepsinin yorgun olduğunu, ancak bir Binbaşı’daki atılım performansından memnun olduklarını söyledi.

Kyrgios, “Ben ve takımım hepimiz yorgunuz. Takımımız çok tenis oynadı. Gerçekten mutluyum, şu ana kadar kariyerimin en iyi sonucu.”

Turnuva boyunca sahada çok sayıda çıkış yapmasına ve tartışmalarının maçlar sırasında sıklıkla konuşulmasına rağmen, Nick Kyrgios tenis cephesinde hatırlanması gereken bir turnuvaya sahipti. Boyunca çok iyi hizmet etti ve büyük maçlarda birçok önemli an kazandı.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/tennis/news-do-know-difficult-ace-guy-three-times-and-sit-like-it-s-normal-nick-kyrgios-lashes-team-supporting-enough-wimbledon-final-loss-novak-djokovic?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir