Billie Eilish, internetin kürtaj hakları konusundaki Depp-Heard davasıyla ilgili takıntısını çarparak hayranlarını ikiye böldü


Bu yılın başlarında, şarkıcı Billie Eilish, Johnny Depp’in İngiltere’deki bir konserde söylediği yayınlanmamış bir şarkıda Amber Heard’a karşı açtığı karalama davasına atıfta bulundu. Şimdi, 20 yaşındaki, Roe v Wade kürtaj yasasının devrilmesinden ziyade insanların davayı önemsediğini görmekten duyduğu hayal kırıklığını dile getirdi.

Netizenler bıkkın bir şekilde şarkıcıya her iki durumun da hafife alınmaması gerektiğini ve insanların ikisine de zarar vermeden her ikisini de önemseyebileceğini açıklıyorlardı.

ABD Yüksek Mahkemesi’nin Roe v Wade davasını bozma kararını verdiği aynı gün, 24 Haziran’da NME’ye verdiği bir röportajda Eilish, mahkemenin ilk görüşünün Mayıs ayında sızdırılmasının ardından şarkıdaki davaya atıfta bulunduğunu paylaştı. Dergiye şunları söyledi:

“Bu depresyon durumundaydım, kendi bedenim üzerindeki haklarımı kaybediyordum ve sonra internete giriyordum ve bu denemeyi üstlenen insanlar olurdu. Kim s*kik kral af** verir? Kadınlar vücutları için haklarını kaybediyor, peki neden ünlülerin boşanma davalarından bahsediyoruz? Kim bir b*k verir?”

Şarkıcı devam etti:

“Bırakın kendi başlarına çözsünler. İnternet bazen canımı sıkıyor.”

Billie Eilish şarkıya atıfta bulundu televizyon7 Haziran’da Manchester’daki AO Arena’da seslendirdi. Grammy kazanan şarkı söyledi:

“Onlar Roe v Wade’i devirirken film yıldızlarını yargılarken izlerken internet çılgına döndü.”

youtube kapağı

İnternet, Billie Eilish’in Depp-Heard davasını tartıştığı için interneti çarptığına tepki gösteriyor

Netizenler, Billie Eilish’in Johnny Depp ve Amber Heard’ın karalama davasına karşı kayıtsız kaldığını görmekten rahatsız oldu. Birçoğu, insanların davayı önemseyebileceğini, aile içi şiddeti gün ışığına çıkarabileceğini ve kürtaj yasasının devrileceğini belirtti.

Bazıları, şarkıcının tüm resmi görmeden duruşma hakkında konuşmaması gerektiğini belirtti. İnternet kullanıcıları, erkeklerin aile içi istismar mağduru olmasının konuşulmaya ve sosyal medyada farkındalık yaratmaya değer bir şey olduğunu haykırdı.

Billie Eilish’in röportaj açıklamasına tepki gösteren birkaç tweet şöyle:

Billie Eilish’in anlamadığı şey, Johnny Depp’in başına gelenlerin pek çok adamı öldürdüğüdür. Sahte DV iddialarının gümüş kurşunu, itibarları zedeleyen, çocukları kaçıran, aileleri mahveden bir beladır. Öyleyse devam edin Billie – ‘internete son verin’ – her ne demekse. twitter.com/variety/status…

@ellisgreg Billie Eilish’in anlamadığı şey, insanların aynı anda çeşitli konularla ilgilenip ilgilenebilecekleri.

BILLIE EILISH Hayır Johnny Depp’in hakları kadın haklarından daha az önemli değil 🤡Johnny Depp ERKEK olsa bile MAĞUR 🔥 twitter.com/PopBase/status…

ünlüler boşanma davaları 🤡🤡 artık boşanmayla ilgili bile değildi, johnny depp uzun yıllar taciz edildiği için mahkemeye gittiler ve herkes ona karısını döven biri gibi davrandı, aslında amber istismarcı olduğunu duydu. beynini kullan @billieeilish

Görünüşe göre Billie Eilish, SCOTUS’un Roe Vs Wade’i devirmesinin ortasında Johnny Depp davasını önemsediği için insanları çarptı.. Mesele şu ki, insanlar birden fazla şeyi umursayabilir.. Güncel olaylara ayak uydurmanın harika yanı bu. Billie’yi seviyorum ama kahretsin.. bize hak verin.

görünüşe göre kişi 2’ye göre bir seferde 1’den fazla şeyi önemseme yeteneğine sahip değil @billieeilish? Belki de AF abt vermiyorsun #Erkek DA/DV Mağdurları veya belki U, kapasiteye aynı anda 1’den fazla şeyi önemsemiyor mu? #JohnnyDepp #AmberHeard AF¥CK veriyoruz! O kim!

@nypost “Şimdi dikkat çektiler, ben de biraz istiyorum” deniyor mu?

@ellisgreg “Ünlülerin” veya herhangi birinin eğitim almadıkları şeyler hakkında konuşmalarından gerçekten nefret ediyorum. JD davasını takip ederken bile, bugün kürtaj hakları hakkında her şeyden çok şey gördüm. Tek bir konuya değil birçok konuya dikkat etme yeteneğine sahibiz.

@ellisgreg Aile içi şiddet ve kürtaj haklarına odaklanabiliriz. Her ikisi de eşit derecede önemli konulardır ve ikisi için de endişelenemezmişiz gibi davranmak gülünçtür. Bu tartışmadan bıktım artık. 😒


Ünlüler, Roe v Wade kürtaj yasasının devrildiğini söylüyor

Yüksek Mahkeme’nin muhafazakar çoğunluğu, hamileliğin 15. haftasında kürtajı yasaklamak isteyen bir Mississippi yasası lehine 6-3 karar verdi. Amerika’daki kadınlar, birkaç eyalette kürtajı yasakladığı için, hizmetlere erişmek için birkaç yüz mil uzağa seyahat ederek kürtaj tedavisi aramaya zorlanacak.

Kararın Cuma sabahı açıklanmasından bu yana birçok ünlü, Yargıtay’ın kararına karşı çıkmak için öfkeyle uyandı. Taylor Swift, Twitter’da ülkenin geleceği için “kesinlikle dehşete düştüğünü” itiraf etti.

Bu noktada olduğumuzdan kesinlikle korkuyorum – kadınların kendi bedenleri üzerinde onca yıl boyunca savaşan insanların ardından, bugünün kararı bizi bundan mahrum etti. twitter.com/michelleobama/…

Padma Lakshmi, Roe v Wade’in devrilmesinin insanların güvenli olmayan kürtaj yaptırmasına yol açacağını belirtti.

İnsanlar yine de kürtaj olacak. Bu prosedürler sadece Roe v. Wade bozuldu diye durmayacak. Bu sadece güvenli, yasal kürtajların gerçekleşmesini önleyecektir.

Viola Davis, Instagram’a gitti ve takipçileriyle kararla “içten içe düştüğünü” paylaştı.

Şarkıcı Phoebe Bridgers da Glastonbury Festivali’nde karara karşı çıktı. Seti sırasında, “Yargıtay’ı sikeyim” diye slogan attı.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/pop-culture/what-happened-johnny-depp-kills-many-men-billie-eilish-leaves-fans-divided-slams-internet-s-obsession-depp-heard-trial-abortion-rights?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir