Bhanuka Rajapaksa, SLC’nin ısrarı üzerine emekliliği geri çektiğini açıkladı


IPL 2022’de Punjab Kings’i (PBKS) temsil eden Sri Lankalı vurucu Bhanuka Rajapaksa, ülkenin kriket kurulu tarafından buna çağrıldığı için emekliliğini uluslararası kriketten çektiğini belirtti.

Şok edici bir hareketle, 30 yaşındaki oyuncu, yılın başında aile yükümlülüklerini öne sürerek uluslararası kriketten emekli olduğunu duyurdu. Ancak, sadece birkaç gün sonra, ayrılma kararı konusunda fikrini değiştirdi ve tekrar ülke için oynamak istediğini iddia etti.

PBKS’nin Cuma günü Mumbai’deki Wankhede Stadyumu’ndaki Kolkata Knight Riders’a (KKR) yenilmesinin ardından düzenlenen sanal basın toplantısında, solak meyilli oyuncuya U dönüşü hakkında soru soruldu. Rajapaksa açıkladı:

“Emeklilik mektubumu geri çekmek zorunda kaldım çünkü SLC tarafından ülkeye daha fazla hizmet edebilmem için bunu yapmam istendi. ben hala aynıyım Deri kıvrımımla ilgili bir sorunum vardı ve bu yüzden ülkeyi temsil edemedim ve onun standartlarını da (SLC) karşılayamadım.”

Saldıran vurucu, SLC’nin fitness seviyelerine ilişkin seçim prosedürünün bir parçası olan bir deri kıvrım testinde başarısız olduktan sonra Hindistan’a karşı T20I serisi için Sri Lanka takımında seçilmedi.

Rajapaksa, son aylarda çok fazla uluslararası kriket oynamamasına rağmen IPL’ye nasıl hazırlandığı sorulduğunda şu yanıtı verdi:

“Oyunum üzerinde biraz daha çalıştım. Avustralya turunu ve Hindistan serisini kaçırdığım için IPL’ye gelene kadar neredeyse dört aydır kriket oynamıyorum. Sadece gelip oynamak ve kendimi tatmin etmek istedim çünkü bildiğim tek şey bu. Kriket oynamayı seviyorum ve geçmişte yaptığım iyi şeyleri yapmaya devam etmek istiyorum.”

Sri Lanka vuruşu IPL 2022’de muazzam bir vuruş formundaydı. Royal Challengers Bangalore’a (RCB) karşı 22 vuruşta 43’ü vurdu ve Cuma günü Kolkata Knight Riders’a (KKR) karşı 9-top 31’i izledi.

“Derin vuruş yapmak istedi, ancak orta vuruşlarda küçük kapıları kaybetti” – Rajapaksa, KKR’ye karşı vuruş planı hakkında

PBKS, KKR’ye karşı tuhaf bir vuruş sergiledi. Güç oyununun sonunda 62’ye koştular ama üç küçük kapı kaybettiler. Çarpıcı başlangıçlarına rağmen, ancak ezici bir 137 ile bitirebildiler.

Punjab’ın sopayla planının tam olarak ne olduğu sorulduğunda Rajapaksa şöyle açıkladı:

“Bizim için plan, kırışıkları mümkün olduğunca işgal etmek ve tahtaya büyük bir puan koymaktı. Knight Riders’ın çok güçlü bir yanı olduğunu biliyoruz, özellikle konu vuruş olduğunda. Russ’ın (Russell) gücünü ve (Sam) Billings’in ve hatta (Shreyas) Iyer’in sınıfını bile biliyorduk. Bu yüzden derin vuruş yapmak istedik ama ne yazık ki orta vuruşlarda birkaç küçük kale kaybettik. Bir sonraki oyunumuzda geliştirmemiz gereken yer burası. Çocukların geri döneceğinden eminim.”

Toplamda 137 defans yapan PBKS, KKR’yi 4 için 51’e düşürdü. Ancak, Andre Russell’ın 31’de yenilmediği 70’i Kalküta’yı büyük bir altı-küçük kapı galibiyetine taşıdı.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-ipl-2022-bhanuka-rajapaksa-reveals-withdrew-retirement-urged-slc?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın