Bevan French: Wigan Warriors’ın yıldızı, sakatlıktan 10 ay sonra yeniden oynamaya başladı | Rugby Ligi Haberleri


Bevan French için 2021 Süper Lig sezonunu bir hamstring sakatlığı mahvetti, ancak uzun bir iyileşme yolundan sonra Avustralyalı, geçen hafta tekrar harekete geçmesinin ardından Wigan için tekrar oynamaktan mutluluk duyuyor

Son Güncelleme: 22/09/22 14:51

Bevan French, sakatlığı nedeniyle 10 ay sonra Wigan için tekrar oynamaktan mutlu

Bevan French, sakatlığı nedeniyle 10 ay sonra Wigan için tekrar oynamaktan mutlu

Bevan French için tekrar harekete geçmekten başka çare yoktu. 10 ay sonra Wigan Warriors için tekrar sahalara döndükten hemen sonra Avustralyalı, kulübün güç ve kondisyon takımıyla bir seansa girdi.

19-18’lik galibiyetin ikinci yarısında değişim yedek kulübesinden çıkıp kanatta gecenin kalanını evinde Hull FC’ye karşı geçirmek, kondisyon seviyelerini geliştirmek için elinden geleni yapmak, French’in bir etki yaratma kararlılığını gösteriyor. bir sakatlıktan sonra 2021.

Gerçekten de 26 yaşındaki oyuncu, 2020 Super League Dream Team’de yer almasını ve Wigan ile ilk sezonunda Man of Steel’e aday gösterilmesini sağlayan performansları tekrarlamak istiyorsa, yapması gerekenin tam olarak bu olduğunu biliyor. .

French, “Hala olmam gereken yerden oldukça uzaktayım” dedi. “Çocuklar sezon öncesi gerçekten zorlu bir sezon geçirdiler ve şimdi geri döndüler, hafta boyunca da çok sıkı çalışıyorlar.

“Orada epeyce bir şey kaçırdım ve tekrar toparlanıp elimden gelenin en iyisini yapmak için elimden gelen her fırsatı kullanmam gerekiyor.

“Sahaya çıktığımdan beri sonsuzluk gibi hissettim. Geri dönmek için uzun bir süreç oldu ve bu duyguyu alıp tekrar sahada olduğum için mutluydum.”

Geçen yıl Warriors’ın Süper Lig’de Salford Red Devils ile 7. Turdaki mücadelesinde sakatlandıktan sonra 12 hafta sahalardan uzak kalması beklenen Fransız için formda kalmaya geri dönmek uzun ve zorlu bir yol oldu.

Bevan French'in 2020'de Wigan Warriors için Salford Red Devils'e karşı yaptığı inanılmaz hat-trick'e tekrar bakın

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Bevan French’in 2020’de Wigan Warriors için Salford Red Devils’e karşı yaptığı inanılmaz hat-trick’e tekrar bakın

Bevan French’in 2020’de Wigan Warriors için Salford Red Devils’e karşı yaptığı inanılmaz hat-trick’e tekrar bakın

Ancak, kısa süre sonra ameliyat olması gerektiği ortaya çıktı ve daha sonra bek, rehabilitasyonunu tamamlamak için ailevi nedenlerden dolayı Avustralya’ya dönmesine izin verildi.

O zaman bile, Covid tarafından uygulanan karantinalar rehabilitasyonunda geride kalmasına neden oldu ve French, Wigan’ın kendisine gösterdiği desteğe minnettar olmasına rağmen, bu dönemi zihinsel olarak da zorlayıcı bulduğunu kabul ediyor.

Warriors, o dönemde de 2022 sezonu için sözleşmesini uzatmak için ondan yeterince etkilenmişti ve French ilk katıldığında Adrian Lam’ın asistanlığını yapan baş antrenör Matt Peet, göreve başladığından beri ondan gördüklerinden memnun. .

“O zamandan beri çok çalıştı, bu yüzden gece tam bir oyun oynamamasına rağmen [against Hull FC]o zamandan beri tam bir oyunun işini yaptı,” dedi Peet. “Artık Bevan ile üzerine inşa edeceğimiz bir şey var.

Bevan French, Wigan'ın benimsediği toplum-ilk yaklaşımından etkilendi

Bevan French, Wigan’ın benimsediği toplum-ilk yaklaşımından etkilendi

“Geri döndüğünden beri harikaydı. Takımın ve kulübün çok popüler bir üyesi, takım arkadaşları, çalışanlar ve kulüpteki herkes tarafından çok seviliyor. İşini yapma yolunda oldukça ilham verici.”

French, artık sorumlu Peet ile Wigan’da hızla hayata geri döndü ve oyuncuları birbirine yakınlaştırmak ve kulübü kasaba ve çevredeki topluluğun kalbine geri döndürmeye çalışmak için yapılan çalışmalardan etkilendi.

French, “Birçok insan bunu duymaktan hoşlanmayabilir, ancak bence şimdi bu kulüpte ragbi ligi önce gelmiyor” dedi.

“Açıkçası hala çok çalışıyoruz ve her şeyi kazanmak istiyoruz, ancak herkesin birbirini daha derin bir bağla tanımasına ve Wigan topluluğuna geri dönmesine büyük önem veriyoruz. Bence burada bu şekilde kurulur.” Geri döndüğümden beri fark ettiğim temel fark bu.

Wigan Warriors ile Hull FC arasındaki Süper Lig maçından öne çıkanlar

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Wigan Warriors ile Hull FC arasındaki Süper Lig maçından öne çıkanlar

Wigan Warriors ile Hull FC arasındaki Süper Lig maçından öne çıkanlar

“O [Peet] Açıkçası bizim koçumuz, ama aynı zamanda bir arkadaş gibi. Sadece kulüpte ve kasabada ilişkiler kurmaya büyük önem verildi ve bu, burayı gerçekten eğlenceli bir yer haline getiriyor.”

Gerektiğinde kanatta veya yarıda da oynayabilen Fransız, 2021 sezonu sakatlık nedeniyle kesintiye uğrayan başka bir oyuncu olan Jai Field’ın ortaya çıkmasının ardından takımdaki bek rolünü yeniden kazanmak için sert bir rekabetle karşı karşıya. sezonun açılış maçları.

Yine de, Pazar günkü Challenge Cup çeyrek finalinde gelişen Wakefield Trinity takımına karşı bir rol oynaması muhtemel ve Fransızlar, 19 kez kazananlar kupayı kaldırmaya çalışırken Tottenham Hotspur Stadyumu’ndaki finale bir adım daha yaklaşmaya hevesli. 2013’ten beri ilk kez.

French, “Son Challenge Cup maçında bunların öneminden bahsettik” dedi. “Wigan bir süredir kazanamadı ve Wakefield’a gitmek kolay bir mücadele olmayacak.

“Özellikle kendi stadyumlarında kesinlikle buna hazır olacaklar, ancak bu heyecan verici – bu yarışmada kupa kazanmak için çok fazla oyun kalmadı. Çocuklar bunun için heyecanlı ve sabırsızlanıyoruz.”
Kaynak : https://www.skysports.com/rugby-league/news/12040/12586046/bevan-french-wigan-warriors-star-savours-return-to-playing-after-10-months-out-injured

Yorum yapın