Beth Mead: İngiltere Dişi Aslanları ‘haksız’ makaleye yanıt verdi | Futbol Haberleri


Beth Mead, bir röportajda kendisine atfedilen yorumlara karşı kendini savundu. Gardiyan İngiltere Kadınlar kadrosundaki çeşitlilik eksikliğinin “bir tesadüf” olduğunu söylediği aktarıldı.

Cuma akşamı İspanya’da Japonya’yı 4-0 yenen dostluk galibiyetinin ardından konuşan Mead, şunları söyledi: Gökyüzü Spor Haberleri makalenin “haksız” olduğunu ve kendisinin “gerçek bir yansıması” olmadığını.

“Benim için kabul etmesi zor bir durumdu, yazılma şekli haksızlıktı. Değerlerim ve inançlarım yazılanlardan tamamen farklı ve bir kişi olarak beni gerçek bir şekilde yansıtmıyor.

“Oyundaki çeşitlilik açısından, orada önde ve merkezde olmak ve buna yardımcı olmak istiyorum. FA’nın bunun için çok şey yaptığını biliyorum. Aslında bunu röportajda söyledim, ancak bu dile getirilmedi. röportaj, bu yüzden maalesef beni bu bağlamda daha kötü gösterdi.

İngiltere'nin Beth Mead'i, 26 Temmuz 2022 Salı, İngiltere'nin Sheffield kentindeki Bramall Lane Stadyumu'nda İngiltere ile İsveç arasında oynanan Euro 2022 Kadınlar yarı final maçında.
Resim:
Mead, Kadınlar Euro 2022 Turnuvasının Oyuncusu seçildi

“Maalesef bugünlerde medyada böyle şeyler olabiliyor ama bu benim gerçek yansımam değil. Umarım insanlar bunu anlar. Bazen okuduğunuz her şeye inanmayın.”

Makalenin yayınlanmasından bu yana sonuçlarının ne olduğu sorulduğunda, “Sanırım konuyu daha da gün ışığına çıkardı. Olduğu şeklin harika olmadığını biliyorum ama umarım doğru yönde ilerlemeye yardımcı olabilir.

“Gidecek çok çok uzun bir yol var ama FA çok şey yapıyor ve insanların buna katılması ve ben ve takım da dahil olmak üzere elimizden geldiğince bu sürece yardımcı olmaya çalışması gerekiyor.”

Wiegman futbolda daha fazla çeşitlilik istiyor

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

İngiltere baş antrenörü Sarina Wiegman, oyunda daha fazla çeşitlilik görmek istediğini ve FA’nın bu sorunu çözmek için adımlar attığına inandığını söyledi.

Japonya’ya karşı kazanılan zaferden önce konuşan İngiltere Kadın teknik direktörü Sarina Wiegman, futboldaki çeşitliliği artırmak için daha fazlasının yapılması gerektiğini söyledi ve Futbol Federasyonu’nun bu sorunu ele aldığına inanıyor.

FA’nın Futbol Liderliği Çeşitlilik Yasası hakkındaki ikinci yıllık raporu, Wiegman’ın Euro 2022’yi kazanan kadrosunun 23 üyesinden sadece üçünün Siyahi, Asyalı veya karışık kökenden olduğunu gösterirken, İngiliz kulüplerinin taahhüt edilen bazı hedefleri tutturmakta başarısız olduğunu gösterdi.

Kadınlar Süper Ligi ve İngiltere Kadınlar takımında etnik azınlıkların temsil düzeyi son yıllarda oldukça konuşulan bir konu.

Sordu Sky Sports’tan Anton Toloui Wiegman, İngiliz futbolunda bir çeşitlilik sorunu varsa, “Bu iyi bir soru. Takımda daha fazla Siyah oyuncu görmek isterim, sanırım buna işaret ediyorsunuz.

“Kıdemli kadroyla en iyi oyuncuları, en iyi performans gösterenleri seçerim, ancak daha fazlasını yapmamız gerektiğini düşünüyorum ve daha fazlasını yapıyoruz. FA, futbol oynamak isteyen herkese erişim sağlamak için daha fazlasını yapıyor.

“Takımın, İngiltere’de, Avrupa’da, dünyada her kızın futbola erişimi olduğu ve ten renginiz ne olursa olsun her erkek için önemli olduğu futboldaki kızlar için bu mektubu paylaştığını biliyoruz. . Gerçekten bunun üzerinde çalışmalıyız.”

İngiltere takımı Euro 2022'yi kazanmayı kutluyor
Resim:
İngiltere’nin Euro 2022’yi kazanan kadrosundaki 23 kişiden sadece üçü Siyahi, Asyalı veya karışık kökenden geliyordu.

Federasyon, Mayıs ayında kadın futbolu için mevcut yetenek programını büyütme planlarını duyurarak, 2023-24’ün sonuna kadar oyuncu sayısını ikiye katlayarak daha geniş ve daha çeşitli bir yetenek havuzu sağlıyor.

Premier Lig tarafından sağlanan finansmanla, sekiz ila 16 yaş arası kızlar için Gelişmekte Olan Yetenek Merkezleri olarak adlandırılacak daha geniş bir ulusal ağ olacak. Bu duyuru, ‘Yeteneğimi Keşfet’ projesinin geçen yılki lansmanını takip etti.

Wiegman, ilham veren ekibinin bu ayın sonlarında Hükümetle konuşmaya hazır oldukları için değişim için baskı yapmaya devam edebileceğine inanıyor.

Oyuncuların söz hakkı var” dedi. “Performansla başlar, performans sergilemeye devam ettiğinizde görünür olursunuz ve sonra bir sesiniz olur.

“Takımımızda çok sayıda güçlü oyuncu ve kişi var ve bu sorunları çözmek için seslerini kullanıyorlar. Bu küçük kızlar ve erkekler onları futbol oynarken görüyor ve ‘Ben de başarabilirim’ diye düşünüyor. parçası.”
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12745030/beth-mead-england-lionesses-forward-responds-to-unfair-article

SMM Panel PDF Kitap indir