Beşiktaş’ta Batshuayi gelişmesi! Yönetimle konuştu ve…

Beşiktaş’ta son haftaların en formda isimleri arasında bulunan Michy Batshuayi, gelecek sezon da takımda kalmak istediğini, menajeri aracılığıyla kulübe iletti.

Siyah-beyazlı kulüpte sergilediği performansla yıldızını bitmiş parlatan ve Avrupa’da birçok kulübün aktarma listesine giren Belçikalı futbolcu, Beşiktaş’ta mutlu olduğunu ve yönetimin de kabul etmesi durumunda burada oynamaya devam etmek istediğini bildirdi.

Hürriyet’in haberine kadar; Son 8 maçın 7’sinde gol veya asist üreterek Süper Lig’in en formda forvet oyuncusu olan Batshuayi, “Sezonun ilk haftalarında düzen sorunu yaşadığım için zorlandım ama bundan böyle iyice alıştım. Beşiktaş Kulübü’nde fazla hoş bir etraf var. Maddesel olarak hiçbir sorun değil. Taraftarların sevgisi de fazla hoş. Eğer Beşiktaş Yönetimi kabul ederse, gelecek sezon da burada oynamayı can atarak kabul ederim” dedi.

KOCADAĞ: BATSHUAYI’DEN MEMNUNUZ
Siyah beyazlıların asbaşkanı Emre Kocadağ, gelecek sezon da kalmak istediğini kendilerine bildiren Michy Batshuayi’nin durumuyla ilgili, “Teknik heyetimizin kendisiyle ilgili raporları fazla olumlu. Yönetim olarak biz de fazla memnunuz. Saha içindeki başarısının yanı sıra saha dışarıda da fazla düzgün bir kişilik. Fazla düzenli bir kişiliğe sahip. Takımdaki cümbür cemaat kadar seviliyor. Gelecek sezon da kalmasını istiyoruz ve bunun için elimizden geleni yapacağız” açıklamasını yaptı.

Beşiktaş, sezon başında bir yıllığına renklerine bağladığı Michy Batshuayi için Chelsea Kulübü’ne 150 bin Euro kiralama bedeli öderken, 28 yaşındaki futbolcuya 3 milyon 165 bin Euro garanti para vermeyi taahhüt etmişti. Bu sezon 26 devlete ait karşılaşmada forma giyen ve tamamı Süper Lig’de edinmek üzere 9 gol, 5 asist üreten Belçikalı futbolcu, son 4 sezonda en fazla gol ve asist ürettiği sezonu yaşıyor. Batshuayi’nin şu anki piyasa değeri 10 milyon Euro.

Yorum yapın