BEŞİKTAŞ TRANSFER HABERLERİ – Kartal’a Alman ekolü! Hannes Wolf ve Jens Keller listede

Beşiktaş’ta yeni teknik direktör arayışları devam ediyor. Alman basını konuyla ilgili olarak Beşiktaş’ın iki teknik direktörü yakın takibe aldığını bahis etti. Goal.com’un haberine kadar Beşiktaş, Bundesliga’dan bilinen bir yüz olan Hannes Wolf ile temas halinde. 40 yaşındaki teknik adam Türk kulübüyle çoktan görüşmeye başladı oysa bu görüşmeler önümüzdeki sezon için yapılıyor. Hamburg SV, VfB Stuttgart ve Bayer Leverkusen’i çalıştıran Wolf, geçen Temmuz’dan bu yandan Alman U19 milli takımının başında.

SİSTEMİ 4-2-3-1
40 yaşındaki Alman çalıştırıcı daha önce B. Dortmund’da U17 ve U19 takımlarında çalıştıktan sonra Stuttgart. Hamburg ve Genk’de görev yaptı. Almanya U18’te tahsis aldıktan sonra Levurkusen’de geçici antrenörlük yapan Wolf, şimdi Temmuz 2021’deni itibaren Almanya U19 takımının teknik direktörlüğünü yapıyor. Wolf genelde 4-2-3-1 sistemini uygulatıyor.

ÖNCE DE GÖRÜŞÜLDÜ
Sport-1’in haberine tarafından ise Jens Keller de siyah-beyazlıların listesindeki bir öteki ad. Bir yılı biraz aşkın süredir teknik direktörlük yapmayan 51 yaşındaki isim, Beşiktaş için tercih edilen adaylardan biri. Sportif direktör Ceyhun Kazancı ile Keller arasında daha önce zoom konferans yoluyla bağlantı kurulmuştu. Genç oyuncularla tecrübesi olan biri olan Keller, Schalke’de geçirdiği süre boyunca yeteneklerle başarılı bir şekilde çalışabileceğini gösterdi. Beşiktaş yönetiminin iki isimle yüz yüze görüşmeler yaptıktan daha sonra son kararını verecek.

ALMANYA’DA KALDI
Stuttgart U17 ve U19 takımlarında teknik direktörlük yapan Keller, gerisinde 2009 ve 2010 Stuttgart’da yardımcı antrenörlük ve teknik direktörlük yaptı. 51 yaşındaki çalıştırıcı, Schalke U17’i çalıştırdıktan sonradan sırasıyla Schalke, Union Berlin ve Ingolstadt’ta tahsis aldı. Keller en son 2019’da göreve geldiği Nurnberg’ten 2020’de ayrıldı. hemen ise herhangi bazı çalıştırmıyor.

Yorum yapın