Beşiktaş Sportif Direktörü Ceyhun Kazancı net konuştu! “Taraftardan sabır istemiyoruz”

Beşiktaş’ın yeni sportif direktörü Ceyhun Kazancı, ‘özkaynağa dönüş’ projesinin nasıl olacağını anlattı. DHA’ya konuşan Kazancı, taraftardan tahammül istemediklerini ve şampiyonluğa oynayacak kadro kuracaklarını yineleyerek, “Biz 1-2 sene bir şey yapmayacağız, gidip oyuncuları geliştireceğiz, hayır! Hayalperest şüphesiz değiliz. Realist elde etmek zorundayız. Evet üretmek zorundayız fakat kimseye de başarısızlık taahhüt edemeyiz. Sportif anlamda kesinlikle başarılı olacağız, ben bu konuda en minik bir kararsızlık duymuyorum” dedi.

REKABETÇİ OLACAĞIZ
Aylardır yaz sezonu için çalıştıklarını gösteren Kazancı şöyle devam etti: “Fazla yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Hiçbir şekilde hataya yer değil, bunun sorumluluğunun bilincindeyiz. Projelerimizi hayata geçirirken kendilerinden bir kaç sene bir şey beklenmemesi gibi bir düşüncemiz asla yok. Muhakkak bu yapıyı oluştururken bir yana da çok rekabetçi olacağız. Oluşturduğumuz yapıyla, defalarca aramıza katılacak olan yeni genç arkadaşlarımızla, biz tamamen gelecek sezondan itibaren tekrar şampiyonluğun en büyük adayı olacağız.”

DEVLER LİGİ RİTMİ BOZDU
Sezona iyi başladık. İlk altı haftaya baktığınızda liderdik, işler iyi gidiyordu. Ardından Şampiyonlar Ligi macerası başlayınca, önce bedensel sıkıntılar, sonradan sakatlıklar olmaya başladı. defalarca gelen sakatlıklardan sonra birkaç bozgun üstteki üstteki geldi, orda bir ritim bozukluğu mutlaka oldu. Maalesef futbolda böyle dönem dönem çıkışlar ve düşüşler oluyor. Maalesef böyle kötü periyotlar olabiliyor. Sezon başında tabiri caizse böyle bir sarmalın içine girdik.

YAŞ SINIRI GETİRMEDİK
Transferde ‘yaş sınırı’ getireceğimiz yönündeki iddialar gerçek dışı. 33-34 yaşındaki bir oyuncu bedava da olsa 2-2.5 milyon euro maaşı varsa bu çok anlamlı bir saldırı olmaz. Benzer oyuncu 30-31 yaşında tecrübelenmiş bir oyuncu olarak maliyeti de düşük olursa niçin alınmasın? Kayda Değer olan nokta doğru şekilde takımımızın çarkının içinde yer alabilmesi. Bağlı ama ideali ne kadar genç olursa o kadar iyi, ne değin maliyeti düşük olursa öyle iyidir.

BÜYÜK TAKIM FUTBOLUNU BÜYÜK FUTBOLCULAR OYNAR
Ceyhun Kazancı, yeni sezonun transfer politikası hakkında kayda değer paylaşımlarda bulundu. “Kendi yıldızlarımızı, kendimiz yetiştireceğiz” diyen Kazancı, “Göze çok hoş gelen, Beşiktaş futbolu oynatan, Önder hoca veya bir başka biri defalarca bunun böyle devam etmesi gerekli. Büyük ekip futbolu oynayacağız ve büyük ekip futbolunu da büyük futbolcular oynar. Bunun kuşkusuz oyuncunun yaşıyla, kariyeriyle alakası yoktur. Kayda Değer olan saha içerisindeki performansıdır” dedi. 14 oyuncunun sözleşmesinin sona ereceğini belirten Kazancı şöyle devam etti: “İnsanların aklına şu gelmesin, 14 oyuncu gidecek, 14 oyuncu gelecek, hayır. Zaten bizim A Takım’da 27-28 tane oyuncumuz ve kadro dışı olan oyuncularımız var. Kadro dışı olan oyuncularımızın da sözleşmesi bitiyor. Takriben 25 şahsiyet kadromuz kesinlikle olacak. Bu planlamada da azıcık önce bahsettiğim gibi 7-8 tane özkaynak olacak. Ama diğerlerinin tümü de kalburüstü oyuncular olacak.”

Yorum yapın