Beşiktaş haberleri | Kartal puanla tanışamadı! Dev gelirden oldu

Şampiyonlar Ligi C Grubu’nun 4. haftasında Sporting’e konuk olan Beşiktaş sahadan yenilgiyle ayrılarak tekrar puanla tanışamadı. Grupta defalarca 4. mağlubiyetini alan siyah-beyazlı temsilcimiz taraftarını bir defa daha düş kırıklığına uğratırken, 4. maçını da ödülsüz kapattı.

UEFA sezon başında Şampiyonlar Ligi prim sistemini açıklarken, gruplarda tüm takımlara başarı başına tam 2.8 milyon euro verileceğini duyurmuştu. Beraberliğin primi ise 930 bin euro olarak belirlenmişti. Borussia Dortmund ve Ajax’a yenildikten sonradan Sporting’le üst üste 2 defa karşılaşan Kartal ikinci randevudan da eli anlamsız ayrıldı ve 4. haftayı puansız noktaladı.

Şampiyonlar Ligi’nde şimdiye değin umduğunu bulamayan Beşiktaş’ın toplam kaybı böylece 11 milyon 200 bin euroya (yaklaşık 125 milyon lira) ulaştı. Siyah-beyazlı ekip oynadığı 4 maçta tüm primleri rakiplerine kaptırdı. Borussia Dortmund ve Ajax’a karşısında üçer puanın yanı sıra toplam 5,6 milyon euro kaybeden Kartal, Sporting’le oynadığı maçlarda da 5,6 milyon euro ödülün Portekiz temsilcisine gitmesine engel olamadı.

Bu sezon Türkiye’nin Şampiyonlar Ligi’ndeki tek temsilcisi olan Beşiktaş, dev turnuvaya katılım için UEFA’dan 15 milyon euro (yaklaşık 168 milyon lira) ödül almaya yargı kazanmıştı. UEFA sezon sonunda canlı yayın ve pazarlama gelirlerini hesaplayarak kulüplere yüklü ödemeler yapacak. Beşiktaş’ın toplam gelirinin sezon sonunda 30 milyon euroya yaklaşması bekleniyor. Medipol Başakşehir geçtiğimiz sezon Şampiyonlar Ligi’ni 24 milyon euro gelirle kapatmıştı.

Yorum yapın