BEŞİKTAŞ HABERLERİ: İşte o ayrıntı! Sadece Galatasaray… (BJK spor haberi)

Yaptığı yıldız transferlerle Şampiyonlar Ligi ve Süper Lig’e çok gösterişli giren siyah beyazlılar, sırt sırta gelen sakatlıklarla ideal kadroyu fazla fazla sahaya sürememişti. Bu süreçte keza Avrupa’da ayrıca de ligde maçlar kaybeden Kara Kartallar, sakatların iyileşmesine rağmen istediği sonuçları alamadı. Şampiyonlar Ligi maçlarının başladığı 15 Eylül’den bu yandan, Avrupa’da ve ligde 8 maç yapan Beşiktaş, 5 mağlubiyet,1 birliktelik aldığı bu dönemden sadece 2 başarı çıkartabildi. Şampiyonlar Ligi’nde 3 maçta sıfır çekerek grubunda son sıraya yerleşen siyah beyazlılar, ligde de son 5 maçta 2 galibiyet, 2 yenilgi ve 1 beraberlik alarak 7 puan topladı ve 17 puanla 4. sırada yer aldı. Beşiktaş, bu 8 maçta kalesinde 19 gol görürken, karşı taraf ağlara 13 gol atabildi.

Sergen Yalçın’ın öğrencileri, formsuz ve kötü geçen bu dönemi Galatasaray galibiyetiyle sonlandırarak çıkışa geçmek hedefinde.

SERGEN YALÇIN HAMLE HATTINI BOZMAYACAK

En son Mehmet Topal’ın da iyileşmesiyle Atiba ve N’Koudou haricinde eksiği kalmayan Beşiktaş’ta teknik direktör Sergen Yalçın, Sporting FC maçından 2 oyuncuyu değiştirerek Galatasaray maçının kadrosunu oluşturmayı düşünüyor.

Saldiri hattını olduğu gibi kullanması beklenen Sergen Yalçın’ın, bu iki değişikliği defans bölgesinde yapması bekleniyor. Kalede Ersin’e baht verecek olan deneyimli teknik adamın, geri dörtlüde Rosier-Necip-Vida ve Umut’u kullanarak 3 Türk oyuncu zorunluluğunu defansla doldurması sürpriz olmayacak.

Yorum yapın