Beşiktaş haberleri | Avrupa hüsranı! Galibiyet yok

Transfer döneminde, özellikle Şampiyonlar Ligi’ni düşünerek sansasyonel transferler yapan ve piyasa değeri 100 milyon Euro’yu aşan bir kadro kuran siyah beyazlılar, 4 maçta sıfır çekti. Ghezzal ve Rosier’i kadroda tutan Beşiktaş, Pjanic, Teixeira, Batshuayi gibi yıldızları kadrosuna katmış, yerli olarak da transferin gözde isimleri Salih, Kenan ve Umut Meraş’ı aktarma etmişti. Öncelikli hedefini Şampiyonlar Ligi olarak belirleyen ve mutlaka gruptan çıkma inancında olan siyah beyazlıların yaptığı hesapların hiç biri tutmadı. Kurulan rüya kadro, sahada oynanan oyun ve alınan skorlar sonucunda karşılığı alınamayan ve averajı da oldukça kötü olan bir takıma dönüştü. Bulduğu pozisyonları gole çeviremediği gibi, rakiplere de fantastik derecede kolay pozisyon veren Beşiktaş, neticede 4 maçta 4 mağlubiyet, atılan 2, yenilen 12 elde etmek üzere 0 puan ve -10 averajla grubun son sırasına yerleşti. Siyah beyazlılar, Şampiyonlar Ligi’ndeki 32 takım içinde -12 averaja sahip Malmö’den sonra -10 ile en fena averaja sahip ikinci takım durumunda.

KÖTÜ OYUN GÖRÜLMEDİ, DIĞER BAHANELER ARANDI

İlk Dortmund maçının oynandığı 15 Eylül’den bu yana saha içine öyle iyi bir oyun koyamayan siyah beyazlılar, yedeklerin maç alacak performansta olmadığını görmeyip, sakatlıkların fazla artı olduğu bahanesinin üstüne sığınıp devler arenasında da şanssızlıktan yakınarak haftaları geçirdi. Ancak; sakat futbolcuların dönmesine karşın, futbolun iyileşmemiş olması ve maçlar oynandıkça her tarafta artı sayıda sakat verilmeye başlanması, doğal sonucu Şampiyonlar Ligi’nde sıfır çekmeye ve 100 milyon TL’nin üstünde gelirden olmaya değin getirdi.

Beşiktaş, bugünden itibaren nerede hata yaptığını sorgulayıp, yanlışları düzeltmeye çalışarak lige odaklanacak ve birincil etapta 7 puan gerisine düştüğü lider Trabzonspor’u yenerek milli araya bir nebze moralli girmeye çalışacak.

LİGDE ŞAMPİYON OLAN SERGEN YALÇIN AVRUPA’DA GALİBİYET ALAMADI

Yorum yapın