BEŞİKTAŞ HABERLERİ – Atiba Hutchinson futbolu bırakacak mı? Kararını verdi

Beşiktaş ile sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan 39 yaşındaki Atiba Hutchinson, kariyeri ile ilgili kararını verdi. Deneyimli futbolcu, bu konudaki fikirlerini siyah-beyazlı yönetime iletti.

Takvim’de bulunan habere tarafından 39 yaşına giren emektar futbolcunun, kaptanlığını yaptığı Kanada Ulusal Takımı’nın Dünya Kupası Elemeleri’nde grubunda lider olması ve Katar vizesi almaya çok yakın olması sebebiyle futbola 1 yıl daha devam etmek istediği öğrenildi.

2022 Dünya Kupası’nın kasım ayında başlayacak olması nedeniyle sezon sonu futbolu bırakmayı düşünmeyen ve önümüzdeki sezon da yeşil sahalarda zirve göstermek isteyen Atiba Hutchinson’ın bu sebeple Beşiktaş’tan yeni kontrat teklifi beklediği belirtiliyor.

Dünya Kupası’nda mücadele etmek isteyen Atiba’nın bununla birlikte futbolu da Beşiktaş forması aşağıda bırakmayı hedeflediği ve bu sebeple yönetime “1 yıl daha oynamak istiyorum” mesajını gönderdiği açıklama ediliyor.

Gelecek sezonun yapılanmasına çoktan başlayan ve aktarma çalışmalarını yürüten Beşiktaş yönetiminin de Atiba ile ilerleyen yaşına rağmen ‘devam’ kararı almaya sıcak olduğu açıklama ediliyor.

Beşiktaş yönetimin keza Atiba Hutchinson’a futbol kariyerini tamamladıktan sonra da kulüpte görev atamak istediği biliniyor.

Yorum yapın