Beşiktaş – Galatasaray derbisi sonrası Ceyhun Kazancı konuştu: Galibiyet çok kritikti

Beşiktaş Futbol A.Ş. Genel Müdürü Ceyhun Kazancı, Galatasaray’a karşı bu galibiyeti almanın fazla kritik olduğunu söyledi.

Süper Lig’in 10’uncu haftasında oynanan derbi maçta Galatasaray’ı kendi sahasında 2-1 mağlup eden Beşiktaş’ta Futbol A.Ş. Genel Müdürü Ceyhun Kazancı, müsabakanın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Kritik bir periyotta kayda değer bir başarı kazandıklarını söyleyen Kazancı, “Galatasaray gibi enerjik ve şampiyonluk yolundaki rakiplerimizden birine aleyhinde bu galibiyeti elde etmek fazla kritikti. Son derece zor bir fikstürden geçiyoruz. Böylesine kritik bir galibiyet bizi daha da kenetleyecek ve üstünlük yolunda takımımıza önemli anlamda bir enerji katacaktır. O yüzden son derece memnunuz bu akşam” dedi.

“SOYUNMA ODASINDA HİÇBİR SIKINTI YOK”
Maç içerisinde Domagoj Vida ve Josef de Souza aralarında yaşanan tartışmaya değinen Kazancı, şunları söyledi:
“Takımda çok iyi bir dostluk var. Vida ve Josef kaptanlarımızdan. Maç içerisinde kazanma hırsıyla böyle küçük tartışmalar olabiliyor. Ama soyunma odasında hiçbir sıkıntı yok. Dışarıdan görünüm, bir ağız dalaşı olduğu yönünde ama maç içerisinde böyle şeyler oluyor. O yüzden fazla büyütülecek bir şey yok. Her şey çok iyi. Maç içerisinde bu tarz tartışmaları çok doğal karşılamak lüzumlu.”

“TAKIMA ENERJİ KATMASI ANLAMINDA BU GALİBİYET ÇOK ÖNEMLİYDİ”
Zor bir periyotta olduklarını dile getiren Ceyhun Kazancı, “Ne tek maç kaybedince bir düşüş oluyor ne de tek maç kazanınca fazla önemli bir çıkış oluyor. Oysa natürel fakat üst üste 2 maç kaybettikten daha sonra bir başarı yakalamak, takıma enerji katması anlamında çok önemliydi. Şu Anda önümüzde Hatayspor maçı var, ona hazırlanacağız. Zor bir periyottayız. Hatay’dan sonra arada Sporting maçı var, uzun bir seyahat. Sonrasında dönüşte de hemen Trabzonspor ile oynayacağız. Oysa inanıyorum oysa takımımızın kalitesi bu maçların altından kalkabilecek seviyede. Dolayısıyla bu derbi galibiyetinin, o maçlara etkisinin çok büyük olacağını düşünüyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Yorum yapın