Benjamin Mendy: Jüri üyelerine Manchester City savunucusunun ‘mutlak cehennemine’ son vermesi ve onu tecavüzden beraat ettirmesi söylendi | Futbol Haberleri


Manchester City futbolcusu Benjamin Mendy’nin yargılandığı davanın jüri üyelerine, onun “mutlak cehennemine” son vermesi ve onu tecavüzden beraat ettirmesi söylendi.

28 yaşındaki Premier Lig oyuncusunu savunan Eleanor Laws KC, futboldaki hayatının “bittiğini” ancak altı kadının cinsel tacizde bulunduğu iddialarının hiçbirinin güvenilir olmadığını söyledi.

Bayan Laws, Chester Kraliyet Mahkemesi’nde üç ay süren kanıtların ardından jüriye yaptığı kapanış konuşmasında, Mendy’nin şöhretini kadınlara saldırmak için kullanan bir “avcı” olduğunu iddia etti – savcılık onu Jimmy Savile ile karşılaştırırken, “tamamen saçma” .

Bayan Laws, “Hiçbir koşulda kimseye kasten zarar verecek türden bir karakter değil.

“Yırtıcı bir canavar olduğundan emin değilseniz, beraat etme hakkına sahiptir. Bu, bir kelimeye karşı bir kelimedir.

“Futbolda ve Birleşik Krallık’ta bittiğini bildiği şekliyle hayatı – bu suçlamalardan asla kaçamayacak.

Benjamin Mendy 22 Ağustos Pazartesi günü mahkemeye çıkıyor
Resim:
Benjamin Mendy, Chester Crown Mahkemesi’ne geldi

“Ched Evans’a bakın, haksız yere suçlanan adamlar, onlardan asla kaçamazlar.

“O zamandan beri neler olduğuna bakın. Lütfen sadece kanıtlara odaklanın ve bu sayılardan emin değilseniz, lütfen sağduyunuzu kullanın ve bu mutlak cehenneme bir son verin.”

Bayan Laws ayrıca jüri üyelerine, “manşetlerle” “üzerinizde baskı” olacağını ve davayı okuyan ancak tanıkların mahkemede “yalan üstüne yalan” söylediğini görmeden “paylaşabilecek” kişilerin olacağını söyledi.

Jüri üyelerini kararlarını değerlendirirken “cesaret ve inanç” sahibi olmaya çağırdı.

Bayan Laws’un kapanış konuşmasının ardından jüri üyeleri, Bayan Laws’ın kapanış konuşması hakkında “birkaç şey” söylemek istediğini söyleyen Yargıç Steven Everett tarafından mahkemeye geri getirildi.

Yargıç Everett, savcıların öne sürdüğü gibi Jimmy Savile’in bu davayla “hiçbir ilgisi” olmadığını söyledi.

Ayrıca jüri üyelerinin “baskı altında hissetmeyeceklerini veya insanların araya gireceğini” umduğunu söyledi.

“Üzerinizde baskı olduğunu düşünüyorsanız, bunu bir kenara bırakın.

“Önerildiği yerde bir beklenti ağırlığı var, bu benim katılmadığım bir şey.

“Bazılarınız Ched Evans vakasını hatırlayabilir. Bunun bu vakayla hiçbir ilgisi yok. O yüzden Ched Evans’a bakmanızı istemiyorum çünkü sizden yapmamanızı istediğim bir şeyi yapıyorsunuz, bakın. sosyal medya.”

Savcılar, Mendy’nin genç kadınları Manchester şehir merkezinde kiraladığı bir dairede ve Cheshire kırsalındaki Mottram St Andrew’daki evi The Spinney’de tecavüze uğradıkları ve cinsel saldırıya uğradıkları “zehirli ve tehlikeli” durumlara soktuğunu iddia ediyor. düzenli karantinayı bozan toplantılar dahil “partiler”.

41 yaşındaki Louis Saha Matturie’nin, Manchester gece kulüplerinin VIP salonlarında içki içerek geçirilen gecelerden sonra kızları partilere geri döndürmek için “tamirci” olduğu iddia ediliyor.

Her iki sanık da kadınlarla her türlü seksin rızaya dayalı olduğunu söylüyor.

Mendy, altı genç kadına yönelik yedi tecavüz, bir tecavüze teşebbüs ve bir cinsel saldırı suçlamasını reddediyor.

Eccles, Salford’dan Matturie, yedi genç kadınla ilgili altı tecavüz ve üç cinsel saldırı suçlamasını reddediyor.

Duruşma Pazartesi sabahına ertelendi.
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12750537/benjamin-mendy-jurors-told-to-end-manchester-city-defenders-absolute-hell-and-acquit-him-of-rape

SMM Panel PDF Kitap indir