“Bence bu onun için daha anlamlı olacak”


Aston Villa menajeri Steven Gerrard, Manchester United’ın ilgisi nedeniyle Harry Kane’i Tottenham Hotspur’da kalmaya çağırdı.

Spurs, geçen yazki transfer piyasasının tamamını Kane’deki Manchester City’nin ilgisini keserek geçirdi. Kuzey Londra tarafı, forvet için yapılan 128 milyon sterlinlik teklifi reddetti. Fabrizio Romano).

Ancak, City’nin komşuları Manchester United’ın öne geçtiği görülüyor. Buna göre Ekspres Spor28 yaşındaki oyuncu, onların sunduklarını duymaya hevesli.

Ancak eski Liverpool kaptanı, Kane’i Manchester United’a taşınmaması konusunda uyardı ve onu Spurs ile başarı bulmaya çağırdı. Gerrard gazetecilere verdiği demeçte (aracılığıyla 90dk):

“Tottenham’a olan bağlılığına hayranım ve elbette birçok kez gidip bu seçeneklerden birini seçmesi ona cazip gelmiştir.”

Gerrard, Spurs taraftarlarının forvetle olan bağlantısı hakkında yorum yaptı ve Kane’in Tottenham’da başarılı bir kariyere sahip olmak için istekli göründüğünü belirtti. O devam etti:

“Spurs taraftarları ondan zevk almalı ve onlara gösterdiği sadakate hayran olmalı. Tottenham’da başarılı olmak için can atan bir adam görebilirsiniz ve buna büyük hayranlık duyuyorum.”

Kane sezona kötü bir formda başladı ve önceki kampanyaların zirvesine ulaşamadı. Ancak, Antonio Conte’nin teknik direktör olarak atanmasının ardından İngiliz, kendini geliştirdi. Kane bu sezon Spurs formasıyla çıktığı 42 maçta 22 gol kaydetti.


Manchester United’ın Harry Kane peşinde koşması, Steven Gerrard’ı içeren bir transfer destanına benziyor

Gerrard neredeyse Stamford Bridge'e geçiyordu.
Gerrard neredeyse Stamford Bridge’e geçiyordu.

Liverpool, Chelsea’nin Steven Gerrard’a olan ilgisinin ortaya çıktığı 2005 yılında UEFA Şampiyonlar Ligi’ni yeni kazanmıştı. O zamanlar Blues patronu Jose Mourinho, İngiliz orta saha oyuncusuna hayran kaldı ve onu Stamford Bridge’e getirmek istedi.

Gerrard, UCL’nin başarısının arkasından Reds’te kalacağı konusunda kararlıydı. Ancak, Anfield ekibiyle yaptığı sözleşme görüşmeleri onu tatmin etmedikten sonra geleceğini yeniden gözden geçirdi. Gerrard, takımın kupa kazanan kimlik bilgilerini de sorguladı

Liverpool’un eski CEO’su Rick Parry, Chelsea’nin 2004 yılında Steven Gerrard için yaptığı cüretkar başarısız hamlenin ardındaki sansasyonel ayrıntıları araştırdı.

Chelsea’den gelen 32 milyon sterlinlik bir teklif reddedildikten sonra Gerrard, bir Reds kahramanı olduğu için Premier Lig’i sarsan bir transfer talebi verdi. Maçta Gerrard dedi ki (aracılığıyla TalkSPORT):

“Bu, vermek zorunda kaldığım en zor karar oldu. Şampiyonlar Ligi finalinden sonra tamamen yeni bir sözleşme imzalamaya niyetliydim ancak son 5-6 haftadaki olaylar her şeyi değiştirdi.”

Ancak, sadece 24 saat sonra, Gerrard bir kez daha fikrini değiştirdi ve çocukluk kulübünde kalmayı seçti. Anfield tarafı ve İngiliz daha sonra bir anlaşmaya vardı ve gerisi tarih oldu.

Kane’in yaşamak istemeyeceği türden bir transfer efsanesi. Bununla birlikte, Spurs’ü Manchester United ile kupa arayışı içinde bırakmak, eğlendirmek istediği bir girişim olabilir.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/news-i-think-will-mean-him-aston-villa-boss-steven-gerrard-urges-manchester-united-target-harry-kane-stay-tottenham?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın