“Bence bu İngiltere tarafına karşı oynamanın yolu sahayı ayakta tutmaktır”


Eski kaptan Michael Vaughan, İngiltere’nin Test kriketindeki yenilenen kontra atak oyun tarzının cevabının saldırganlık olduğuna inanıyor. Baş antrenör Brendon McCullum ve kaptan Ben Stokes, İngiltere’nin oynamasını öngördükleri yolun planını ortaya koydu ve şimdiye kadar karşılığını verdi.

Yeni Zelanda’ya karşı iç saha serisinde ‘Bazball’u test eden İngiltere, 3-0’lık bir farkla galip geldi. Sistem tartışmalı bir şekilde Alex Lees ve Jonny Bairstow gibi en iyileri ortaya çıkarırken tılsım Joe Root’un kendi oyununu oynamasına izin veriyor.

Michael Vaughan, muhalefet takımlarının İngiltere’nin yaklaşımları ne kadar zor olursa olsun agresif sahalara bağlı kalmaları gerektiğine dikkat çekti. Cricbuzz:

“Bu İngiltere tarafını arka arkaya dört maç izledim ve her maçta sahayı dağıtmak için rakip kaptanları var. Alanı bir kez yaydığınızda, iyi toplarınız tekler için gidiyor.”

Vaughan ekledi:

“Bence bu İngiltere tarafına karşı oynamanın yolu sahayı ayakta tutmaktır. Hindistan sahayı çok erken yaydı, neredeyse korkuyorlardı.”

Jasprit Bumrah, Joe Root ve Jonny Bairstow köşeye yerleşince savunma alanına döndü. Karar, Hindistan’a yalnızca bir şans verdi, Hanuma Vihari, kaleci vuruşunu ikinci kaymada düşürdü.

Bu bir darbeyi engelleyen İngiltere, dördüncü günde herhangi bir hıçkırık olmadan ihtiyatla saldırganlığı karıştırarak güvenliğe gitti.

“100 koşuluk bir açılış ortaklığının geldiğini görmedim” – Michael Vaughan İngiltere’nin dördüncü vuruş vuruşunda

İngiliz bowling oyuncuları dördüncü günde Hint vuruş biriminin geri kalanının işini kolaylaştırırken, Edgbaston’da beş seansta hala 378’i kovalamaya bırakıldılar. Mekanda şimdiye kadar 300’den fazla kişi kovalanmadı.

Alex Lees ve Zak Crawley, 100 maçlık baskın bir ortaklıkla ev sahibine mükemmel bir başlangıç ​​yaptı. İkili, yeni topun tehdidini reddetti ve bulutsuz ve düzleşen bir sahadan en iyi şekilde yararlandı.

Vaughan, İngiltere’nin açılış kapısı için 100 koşu yaptığını görmediğini kabul ederek şunları söyledi:

“100 koşuluk bir açılış ortaklığının geleceğini görmedim. Her zaman bir veya iki hızlı küçük kapı olacağını düşünmüştüm. Topun biraz daha fazlasını yapacağını düşünmüştüm.”

Eski İngiltere kaptanı sözlerini şöyle tamamladı:

“Top hiç sallanmıyordu ve saha düzleşiyor gibiydi. İngiltere, Hintli bowling oyuncularının bu uzunlukta sürekli olarak bowling oynamasına izin vermiyordu.”

İngiltere, 54 fazla oyunun ardından dördüncü günü 259-3 ile tamamladı. Ben Stokes liderliğindeki taraf, tarihi bir zaferden 119 koşu uzakta ve son güne Joe Root ve Jonny Bairstow ile kırışıkta başlayacak.


Sankalp Srivastava tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-i-think-way-play-england-side-keep-field-up-michael-vaughan-counter-bazball?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir