Ben Whittaker: Olimpiyat gümüş madalyası sahibi BOXXER ile uzun vadeli promosyon anlaşması imzaladı | Boks Haberleri


Olimpiyat gümüş madalyalı Ben Whittaker, profesyonel çıkışından önce BOXXER ile uzun vadeli bir promosyon anlaşması imzaladı.

Tokyo’daki hafif ağır siklet yarışmasında bir dizi muhteşem gösterinin ardından aylarca süren beklentinin ardından Whittaker, geçen yılki Olimpiyatlardan BOXXER ile sözleşme imzalayan dördüncü Team GB sporcusu oldu.

Whittaker, Sky Sports’ta boks kalitesini daha da güçlendirirken, BOXXER kadrosundaki diğer Tokyo madalyalı Lauren Price, Karriss Artingstall ve Frazer Clarke ile birlikte sporun en parlak genç yıldızlarından biri olan Caroline Dubois’e katılıyor.

İki kez dünya ağır sıklet şampiyonu Anthony Joshua’nın 258 MGT’si tarafından yönetilen 24 yaşındaki oyuncu, profesyonel kariyerine 2019’dan beri dünya ağır sıklet şampiyonu Tyson Fury’yi eğiten SugarHill Steward’ın rehberliğinde başlayacak.

Whittaker, “Eh, her zaman en iyiyi sona sakla derler ve işte buradayım,” dedi. “Kariyerimde bu yeni bölümü açacağım için çok heyecanlıyım! Becerilerimi sergilemek benim için heyecan verici bir zaman!

Ben Whittaker, Tokyo Olimpiyatları'nda eylemde
Resim:
Whittaker, Tokyo Olimpiyatlarının yıldızlarından biriydi

“Artık oyunuma ekleyebileceğim ve geliştirebileceğim kampa girmeyi dört gözle bekliyorum. Umarım bu yolculuktan keyif alırsınız çünkü çılgın bir yolculuk olacak!”

BOXXER’in kurucusu ve CEO’su Ben Shalom şunları ekledi: “Sky Sports ile olan bu ortaklığın başlangıcında odak noktası her zaman geleceğin yıldızlarına yatırım yapmaktı.

“Altı Olimpiyat madalyalı sporcudan dördünü imzalamak BOXXER için inanılmaz bir başarı ve Ben Whittaker ile birlikte İngiliz boksunun geleceğin en büyük yıldızına sahibiz.”

Joshua: Özel bir yolculuğa hazır olun

Whittaker, ağır sıklet dünya şampiyonu olma yolunda hızla ilerlemeden önce Londra’daki 2012 Olimpiyatları’nda başrol oynayan Joshua’nın ayak izlerini takip etmeyi umuyor.

Joshua şunları söyledi: “Ben, harika bir amatör soyağacına sahip gerçekten özel bir yetenek. Profesyonel olurken vermesi gereken bazı zor kararlar oldu ama şimdi sonunda burada!

“Oyundaki en iyi takım tarafından yönetilen 258 Management, bence dünya boks sahnesini ateşe vermeye hazır.

“Herkes özel bir yolculuğa hazır olsun. Ben geleceğin PPV yıldızı.”

Ben Whittaker, Tokyo Olimpiyatları sırasında kutluyor
Resim:
Whittaker Tokyo’da gümüş madalya aldı

Sky Sports Boks Geliştirme Başkanı Adam Smith şunları ekledi: “Ve nefes alın…Bu Ben Shalom ve benim için zorlu bir savaştı – ama sonunda yeni nesil pastamızın üzerine krema koyduk!

“Ben Whittaker gerçek bir spor yıldızı olma potansiyeline sahip. Son derece dekore edilmiş, çok yönlü becerilere sahip ve kişilik dolu – Ben’de onu gerçek bir çekici kılacak o kıvılcım, o karizma var. Kendi erkeği olmasına rağmen, Ben bana şunu hatırlatıyor. Naseem Hamed, Floyd Mayweather ve James DeGale karışımı bir başlangıç. İnandıklarını söylüyor ve kesinlikle bir dünya şampiyonu olma yolunda bizi gerçekten eğlendirecek.

“Olimpiyatlardan önce Caroline, Frazer, Lauren, Karriss ve Ben ile vakit geçirdim ve Ben Shalom ve Sky’a bunların devasa Sky Sports platformumuz için ideal olduğu konusunda kararlı olduğumu söyledim çünkü hem bireysel hem de birlikte çapraz yıldızlar olabileceklerine inanıyorum.

“Beş tanesi de Tokyo’da parladı ve şimdi en iyi genç, çeşitli ve güçlü yeteneklerle sözleşme imzalamaya yönelik Olimpiyat işimizi tamamladık. Sky ve Boxxer’ın geleceği son derece parlak!”

Steward: Whittaker, Roy Jones Jr’ın yeteneğine sahip

Tyson Fury’nin rehberliğinde art arda üç nakavt zaferine yol açan bir hücum stili geliştirmesine yardımcı olan SugarHill Steward, Whittaker ile çalışmaktan “heyecanlı” olduğunu söylüyor.

SugarHill Steward, Ben Whittaker'ı eğitecek
Resim:
SugarHill Steward, Whittaker’ı eğitecek

Eski dünya şampiyonları Adonis Stevenson ve Anthony Dirrell ile de çalışan Steward, Whittaker’ın kendisine, profesyonelliğe geçmeden önce 1988 Seul Olimpiyatları’nda gümüş madalya kazanan dört siklet dünya şampiyonu Roy Jones Jr’ı hatırlattığını söylüyor.

Steward, “2020 Olimpiyat Oyunlarında Büyük Britanya’nın son derece yetenekli ve baskın boks takımı için Ben Whittaker tarafından aranıp seçilmekten çok heyecan duyuyorum.” dedi.

“Ben, amatörden profesyonel dünya şampiyonu süperstar statüsüne geçişte bir Roy Jones Jr’ın yetenek seviyesinde olduğunu düşünüyorum.”
Kaynak : https://www.skysports.com/boxing/news/12040/12610610/ben-whittaker-olympic-silver-medallist-signs-long-term-promotional-agreement-with-boxxer

Yorum yapın