“Ben korkusuz bir meyilliyim ama asla pervasızım”


Güney Afrika’nın genç sansasyonu Dewald Brevis, 2022 U19 Dünya Kupası’nda dünyayı kasıp kavurdu. Ülkesi şampiyonluğu kazanamasa da, Brevis Turnuvanın Oyuncusu ödülünü kazandı.

19 yaşındaki oyuncu, turnuvada 84.33 sansasyonel ortalama ile üç yarım yüzyıl ve iki yüzyıl adına şaşırtıcı bir 506 koşu yaptı.

Ayrıca 45 dörtlü ve 18 büyük altılıyı da parçaladı ve bu seviyedeki diğer tüm vuruşların üzerinde kafa ve omuzlara baktı.

🏏 506, 84.33’te koşuyor☝ 7 kale 28.57’de Güney Afrika’dan Dewald Brevis, ICC Under 19 Erkekler Kriket Dünya Kupası Turnuvanın Oyuncusu 👏#U19CWC

bir konuşma Sportskeeda ile özel sohbet, Dewald Brevis U19 Dünya Kupası’ndaki deneyimine başladı ve turnuvadaki favori vuruşunu açıkladı. Dedi ki:

“Belirli bir vuruşu vurgulamak zor. Benim için her maçta özel bir şey vardı. İster sopayla ister topla. Hindistan’a karşı açılış maçımızda çok özel bir vuruştu. Kendim hakkında çok şey öğrendim. ve oyun tarzım, özellikle ODI oyunları. Örneğin vuruşlarımı nasıl hızlandırabilirim ve durumu daha iyi nasıl okuyabilirim.”

Dewald Brevis, Rahul Chahar’a karşı katliamında

Doğal olarak Dewald Brevis, sahip olduğu U19 Dünya Kupası’nın ardından IPL 2022 mega müzayedesinde dikkatleri üzerine çekti. Mumbai Kızılderilileri (MI) tarafından yakalandı ve neler yapabileceğini göstermek için epeyce maç kazandı.

Brevis’i Hindistan’da bir gecede sansasyon haline getiren şey, Punjab Kings’in bacak döndürücüsü Rahul Chahar’a karşı hırçın vuruşuydu.

MI o maçı kaybetmesine rağmen, Brevis, Chahar’a karşı dört altılı ve birde bir sınır kırmayı içeren bir hızlı ateş 49 yaptı. İşte 19 yaşındaki oyuncunun bu konuda söyledikleri:

“Boloncularla yüzleşirken her zaman niyet gösteririm. Ben korkusuz bir vurucuyum ama asla pervasızım. Rahul Chahar’la yüzleştiğimde saldırmak istiyordum. Dört altı ve bir sınır doğal olarak geldi. Ellerim ve vücudum devraldı çünkü Gol atmak benim alanımdaydı. Korkusuzluğum küçüklüğümden beri hep oradaydı. Her zaman tutacağım.”

YENİDEN DEwald Brevis Rahul Chahar’da Dört Top Dört Altılı Bitti .

Dewald Brevis Güney Afrika için oynuyor

Brevis, Hindistan’a karşı beş maçlık T20I serisi için Güney Afrika’nın T20I kadrosuna dahil edilmediğinde birkaç kişi kaşlarını çattı. Kaptan Temba Bavuma, Brevis’in yerli kriket oynaması ve kendini kanıtlaması gerektiğini söylemişti.

Genç, ülkesini tüm formatlarda temsil etmek için zorlu sahaları koymaya hazır olduğunu iddia etti. diyerek sözlerini noktaladı:

“Protea kadrosuna katılmaya hazırım. Ülkemi temsil etmek ve her üç formatta da kendimi kurmak istiyorum. 3. sırada vuruş yapmayı seviyorum, ancak takımın bana ihtiyaç duyduğu her yerde başka pozisyonlarda da vuruş yapabilirim.”

Dewald Brevis kesinlikle dünya çapında bir uluslararası kriket oyuncusu olma yeteneğine sahip. Ancak idolü AB de Villiers’in gösterdiği tutarlılığı en üst düzeyde bulursa, önümüzdeki on yıl veya daha fazlasına kesinlikle hükmedecek.


Arjun Panchadar tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-i-fearless-batter-never-reckless-dewald-brevis-assault-rahul-chahar?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir