“Ben iyi şarap gibiyim, iyi şarap her zaman iyi yıllanır”


Alize Cornet, Cumartesi günü Wimbledon’ın üçüncü turunda Iga Swiatek’i mağlup ederek, 37 maçlık olağanüstü galibiyet serisine son verdi. 32 yaşındaki Fransız kadın, 2014’ten bu yana ilk kez SW19’da son 16 turuna çıkmak için Pole 6-4, 6-2’yi 93 dakikada yendi.

Cornet iki erken mola sayesinde 3-0 öne geçti ve Swiatek’i oradan uzaklaştırdı. Swiatek ilk sette 17 hata yaparken sadece beş zorunlu hata yaptı.

Iga Swiatek, 2-0 öne geçmek için erken kırdığında ikinci sette geri dönüş yapıyor gibi görünüyordu. Ancak, zorunlu olmayan hatalar, Swiatek’in avantajını geri vermesi ve Cornet’in geriye bakmaması ve yarışmayı bitirmek için son altı maçı kazanması anlamına geliyordu.

Maç sonrası saha içi röportajında ​​konuşan 32 yaşındaki oyuncu, kariyerinin en iyi sezonlarından birini geçirdiğini ve kaliteli şarap gibi yaşlandığını söyledi.

“Biliyorsun ben iyi şarap gibiyim, iyi şarap her zaman iyi yıllanır. Kariyerimin en iyi sezonlarından birini oynuyorum. Sahada harika hissediyorum, çok eğleniyorum ve fiziksel olarak iyi hissediyorum. İkinci haftaya ilk kalifikasyonumdan sekiz yıl sonra hala buradayım. Hala çok motiveyim ve içimde ateş var” dedi Cornet.

Cornet maçı 17 galip ve sadece yedi zorunlu hatayla bitirdi, Swiatek ise 21 kazanan ve 33 zorunlu olmayan hata yaptı. 37 Numaralı Dünya, maça sıkı bir şekilde hazırlandığını söyleyerek Swiatek’in yenilebileceği inancıyla yarışmaya girdi.

“Bence bu tür bir maç için yaşıyorum, her gün bunun için pratik yapıyorum. Sanırım sadece çok inanıyordum ve çok odaklandım. Şu anda gerçekten güzel bir duygu ve bunu işlemem gerekiyor çünkü [in my head] Hala bir şekilde maç oynuyormuşum gibi hissediyorum. Cornet, “Şu anda neler olduğunu tam olarak anlayamıyorum” dedi.

Ajla Tomljanovic şimdi Cornet ile Wimbledon çeyrek finalleri arasında yer alıyor.


“Çim üzerinde, diğer yüzeylere göre biraz daha az rahat hissediyor” – Alize Cornet, Iga Swiatek’ten

Altıncı Gün: Şampiyonalar - Wimbledon 2022
Altıncı Gün: Şampiyonalar – Wimbledon 2022

Alize Cornet, inanılmaz koşusu için Iga Swiatek’i övdü ve 21 yaşındaki Pole’un büyük bir hayranı olduğunu itiraf etti.

“Iga’nın büyük bir hayranı olduğumu söylemek istiyorum. O çok yetenekli ve harika bir oyuncu ve kadın tenisinin çok hoş bir elçisi. Onu bugün yendiğim için çok gururluyum,” dedi Cornet.

Iga Swiatek sert kortlarda ve toprak zeminde yenilmez görünse de, 21 yaşındaki oyuncu ayaklarını çimenlerin üzerinde bulmak zorunda olduğu konusunda sesini yükseltti. Galibiyet hakkında konuşan Cornet, bu yüzeyde Pole’ye karşı bir üzme şansı olduğunu bildiğini söyledi.

“Yapabileceğimi biliyordum, bir şekilde bu inanca sahiptim. 37 galibiyeti olmasına rağmen. Onu yenebileceğin bir an varsa şimdi de öyledir diyordum. Çimlerin üzerinde diğer yüzeylere göre biraz daha az rahat hissediyor,” diye açıkladı Cornet.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/tennis/news-i-like-good-wine-good-wine-always-ages-well-alize-cornet-wimbledon-3r-win-iga-swiatek?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir