“Belki 18 ay önce Test kriketinde gördüğümüz melon oyuncuyla aynı değil”


Eski Hint kriket oyuncusu Sanjay Manjrekar, çok yönlü Shardul Thakur’un birkaç ay önce olduğu kadar etkili olmadığını düşünüyor. Manjrekar’ın yorumları, Hindistan’ın Salı günü Edgbaston’da İngiltere’ye karşı aldığı küçük düşürücü yenilginin ardından geldi.

Jonny Bairstow (114*) ve Joe Root (142*), İngiltere’nin iki seans kala 378 koşuyu öldürmesiyle yüzyıllar boyunca yenilmezlik kazandı. Hindistan’a karşı en yüksek başarılı koşu kovalamaca oldu.

İngiliz vurucular Hintli bowling oyuncularına, özellikle de Shardul Thakur’a hücum ettiler. Mumbai doğumlu kriket oyuncusu, herhangi bir ilerleme sağlamak için mücadele etti ve üzerinde 5.90 koşuluk bir ekonomide koşuları kabul etti.

Sadece üç bowling oyuncusu, 15’ten fazla bowling oynadıktan sonra bir Testte Hindistan için her turda 6’dan fazla koşu kabul etti. IUmesh Yadav v AUS – 6.06, Sidney 2015Shardul Thakur v ENG – 6.27 – Bu TestMohd Siraj v ENG – 6.23 – Bu Test#ENGvIND

Maçtan sonra SonyLIV’de kırmızı top kriketinde Shardul’un kasvetli formuna ışık tutan Manjrekar, şunları söyledi:

“Shardul Thakur’un 18 ay önce Test kriketinde gördüğümüz melon ile aynı olmadığını düşünüyorum.”

Shardul maçta sadece bir kaleyle döndü. Ayrıca birinci ve ikinci vuruşlarda sırasıyla bir ve dört puanla geri dönerek sopayla bir iz bırakamadı.


“Dikişli teslimat az önce gitti” – Sanjay Manjrekar, Muhammed Siraj hakkında

Umesh Yadav’ın önünde tercih edilen Siraj, ilk devrelerde dört kale toplayarak iyi bir çıkış yaptı. Ancak, 5.70’lik ekonomisi yüksek taraftaydı.

Siraj, ikinci denemede eşit derecede pahalıydı, Bairstow ve Root sınırları kolayca bulduğundan, bombardıman başına 6.50’de çalışıyor.

Mohammed Siraj’ın 4. vuruşta ekonomi oranı 6.53 (15-0-98-0) bir Hint bowling oyuncusu tarafından bir Test maçının herhangi bir devresinde en kötü (Min. 10 overs bowling).#INDvENG #KriketTwitter

Haydarabad doğumlu oyuncu uluslararası krikette dev adımlar atarken, son birkaç ayda zor zamanlar geçirdi.

Siraj’ın bir melon olarak gelişimine tanık olan Sanjay Manjrekar şunları söyledi:

“Bir melon olarak Muhammed Siraj’ın evrimini izliyorum. Dikişli teslimat az önce gitti.”

Hindistan’ın bir sonraki Test görevi, evden uzakta Bangladeş’e karşı olacak. Her iki takım da ICC Dünya Test Şampiyonası’nın (WTC) bir parçası olarak iki maçlık bir Test serisinde birbirlerine korna çalacak.


Arjun Panchadar tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-not-bowler-saw-test-cricket-maybe-18-months-back-sanjay-manjrekar-india-all-rounder-shardul-thakur?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir