Becky Brewerton, Güney Afrika Kadınlar Açık’ta dört şut farkla önde | Golf Haberleri


Brewerton’ın spordaki geleceği geçen yıl kadar yakın bir zamanda belirsiz görünüyordu: “Bu gerçekten garip bir duygu çünkü üç ya da dört yıl önce, hatta geçen yıl, artık oynayıp oynamayacağımdan emin değildim.”

Son Güncelleme: 31/03/22 19:22

Becky Brewerton, Cape Town'a geri döndü

Becky Brewerton, Cape Town’a geri döndü

Galler’den Becky Brewerton, Investec Güney Afrika Kadınlar Açık’ın orta aşamasında dört atışla liderliği elinde tutuyor.

Brewerton, Steenberg Golf Kulübü’nde 66’lık kusursuz bir ikinci turda yedi altıya ulaşmak için altı bireye ateş etti ve gecenin lideri Magdalena Simmermacher 73’ü takip etti.

İki kez Solheim Cup yıldızı Brewerton, geçen yıl sporu bırakmanın eşiğindeydi, ancak Cape Town’da eski formunun flaşlarını gösterdi.

39 yaşındaki oyuncu, “Bu gerçekten garip bir his çünkü üç veya dört yıl önce, hatta geçen yıl artık oynayıp oynamayacağımdan emin değildim” dedi.

“Aralık ayında Q-School’da iki gün geçirdikten sonra bile her şey gözden kaçıyordu. Evde hangi işleri alacağımı düşünüyordum ama sonra hepsi bir araya geldi.

“Çok zor bir iş oldu ve beni devam ettirdikleri için teşekkür etmem gereken çok insan var.”

İngiltere’den Felicity Johnson, arka arkaya ikinci bir 71’in ardından beş vuruş geride, ancak vatandaşı Alice Hewson, ikinci tur 77 ile 69’luk bir açılışın ardından temposunu dokuz vuruş düşürdü.
Kaynak : https://www.skysports.com/golf/news/12040/12579099/becky-brewerton-leads-by-four-shots-at-south-african-womens-open

Yorum yapın