“Bazı insanlar, Novak’ın Avustralya’da yaşadıklarını yaşamak zorunda kalsalardı, bir daha asla tenis oynamazlardı.”


Novak Djokovic, Pazar günkü finalde Nick Kyrgios’u 4-6, 6-3, 6-4, 7-6(3) yenerek yedinci Wimbledon unvanını ve 21. Major şampiyonluğunu perçinledi.

Sırp bir yıl içinde ilk Binbaşı’nı perçinledikten sonra, koçu Goran Ivanisevic medyaya yaptığı açıklamada, koğuşunun Avustralya’daki vize fiyaskosunu nasıl aştığını ve bir Grand Slam şampiyonu olarak yeniden ortaya çıktığını belirtti.

Hırvat, Djokovic’in Down Under’da karşılaştığı zorlukların ve kötü muameleye maruz kalmasının bazı oyuncuları raketlerini kapatmaya sevk edeceğine inanıyor.

Ivanisevic, “Bazı insanlar, Novak’ın Avustralya’da yaşadıklarını yaşamak zorunda kalsalardı, bir daha asla tenis oynamazlardı,” diyerek, “Bu bir kahramanlık.”

Ivanisevic: Bazı insanlar, Novak’ın Avustralya’da yaşadıklarını yaşamak zorunda kalsalardı, bir daha asla tenis oynamazlardı. Kahramanca. #Wimbledon #Djokovic

21 kez Binbaşı şampiyonu Avustralya’ya, aşılanmamış durumu için bir tampon görevi görmesi gereken bir tıbbi muafiyetle silahlı olarak girdi. Ancak, Avustralya hükümeti muafiyeti kabul etmeyi reddetti ve Djokoviç’i uygun olmayan koşullarda birkaç gün gözaltında tutmaya devam etti.

Sonunda ülkeden sınır dışı edildi ve ülkeye vize başvurusu yapmaktan çok yıllı bir yasak aldı.

2001 Wimbledon şampiyonu Ivanisevic, Avustralya’daki olaylardan sonra koğuşunun eski gücünü geri kazanması için biraz zamana ihtiyacı olduğunu açıkladı. Djokovic’in Sırp’ın Rafael Nadal’dan daha büyük bir favori olduğuna inandığı Fransa Açık’ı kazanması gerektiğini düşünüyor.

Ivanisevic, “Çok duygusal,” dedi. “Boktan yıl, zor yıl… Avustralya RG’de Rafa’ya kaybettikten sonra formunu bulması biraz zaman aldı… Benim için favori oydu, ama yine de kazanmanız gerekiyor. 21 yaşında ve gerçekten bunu hak ediyor.”

İvaniseviç; Çok duygusal. Boktan yıl, zor yıl… Avustralya’dan sonra formunu bulması biraz zaman aldı, RG’de Rafa’ya yenildi… Benim için favoriydi, ama yine de kazanmanız gerekiyor. 21 yaşında ve bunu gerçekten hak ediyor. #Wimbledon

Normalde ABD Açık, Sırplar için bir sonraki Slam olurdu. Ancak Joe Biden liderliğindeki ulusun aşısız gezginler için katı bir giriş yasağı politikası var, bu da Djokovic’in işler olduğu gibi ABD’ye girmesine izin verilmeyeceği anlamına geliyor.

Ivaniseviç, Biden’ın önümüzdeki haftalarda kuralları değiştirmesini umduğunu dile getirdi, ancak durum hakkında umuttan başka yapılabilecek pek bir şey olmadığını kabul etti.

Ivanisevic, “Tatile gidiyorum, ne zamana kadar bilmiyorum.” dedi. “Belki Biden fikrini değiştirir. Belki de olmaz. Amerika’ya gidersek güzel olur. Olmazsa ne yapacaksın. Her şey olabilir ya da olmaz.”

Goran Ivanisevic, Novak Djokovic’in ABD Açık’ta oynayıp oynamayacağı konusunda.”Belki Biden fikrini değiştirir. Belki de olmaz. Amerika’ya gidersek güzel olur. Değilse ne yapacaksınız. Her şey olabilir veya olmadı.


“Nick Kyrgios bir tenis dehası” – Novak Djokovic’in teknik direktörü Goran Ivanisevic

İkincilik kupasını Cambridge Düşesi Nick Kyrgios'a teslim ederken
İkincilik kupasını Cambridge Düşesi Nick Kyrgios’a teslim ederken

Etkileşim sırasında Goran Ivanisevic, Nick Kyrgios’a büyük övgüler yağdırdı. Aussie’nin “dünyadaki en iyi servise” sahip bir “tenis dehası” olduğunu düşünüyor.

Sırp teknik direktörü, “Nick Kyrgios için hazırlanamazsınız,” dedi. “Nick Kyrgios bir tenis dehası. Novak’ın yapması gerekenlere odaklandık. Kyrgios tahmin edilemez, açık ara dünyanın en iyi servis atışı.”

Goran Ivanisevic: “Nick Kyrgios’a hazırlanamazsınız. Nick Kyrgios bir tenis dehası.”#Wimbledon

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/tennis/news-some-people-never-play-tennis-live-novak-australia-coach-goran-ivanisevic-djokovic-clinches-7th-wimbledon-title?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir