Başkasına ait biletlerle statlara girmeye çalışan 89 kişi yakalandı

Sezon başından bu yanlamasına İstanbul’da başkasına ait kartlarla stadyumlara kaçak girmeye kalkışan 89 kişiye adli işlem yapıldı. Kart sahiplerine de operasyon uygulandı.

Başkasına ait biletlerle statlara girmeye çalışan 89 kişi yakalandı

İstanbul’da HES kodu sorgulamasını gayri meşru yöntemlerle aşarak futbol müsabakalarının yapıldığı stadyumlara başkasına ait biletle girmeye kalkışan 89 kişi yakalandı. Sezon başından bu yanlamasına yakalanan bu kişilere adli operasyon uygulandığı belirtildi.

Futbol ve diğer spor müsabakalarının güvenliğinden sorumluluk sahibi olan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne ast Spor Güvenliği Şube Müdürlüğü ekipleri, 2021-2022 sezonda aşısız futbol seyircilerinin maçlara girişine müsade verilmeyeceği kararıyla birlikte stadyum girişlerinde kanunsuz yöntemlerle giriş yerine getirmek isteyenlere yönelik çalışma başlattı.

Müsabakaların oynandığı stadyum girişlerinde denetimlerini doğaüstü düzeye çıkaran polis ekiplerince, turnikelerde görevlilere gösterdiği bilet ile kimlik bilgileri uyumsuz seyircilerin maçları izlemeye müsade verilmedi.

FOTOĞRAFLARDAN ANLAŞILDI

Statlarda maç izlemek isteyen kişilerden bazılarının, iki yıldır dünyayı etkisi altına bölge Covid-19 salgınını geçirmiş elde etmek, aşı takviminde istenen prosedürü tamamlamış almak veya müsabakadan önceki son 48 saat içerisinde PCR testi yaptırmış olma şartlarını taşımadığı ile başkasına ait maç bileti ve passolig ile giriş yapmaya çalıştıkları tespit edildi.

Laf konusu kaçak giriş yapmaya kalkışan kişileri turnike kameralarındaki fotoğraflarla passolig kartı üzerindeki fotoğrafları karşılaştıran güvenlik ekipleri, sezon başından bu yandan il genelinde toplam 89 kişiye işlem yaptı. Stadyuma yasadışı antre gerçekleştirmek isteyenlerin yanı sıra, passolig kartlarının asıl sahiplerine de adli operasyon uygulandığı öğrenildi.

Yorum yapın