Barcelona transfer desteği verdi – Frenkie de Jong ve Robert Lewandowski için bu ne anlama geliyor? | Futbol Haberleri


Barcelona’nın üyeleri, ticari ve televizyon haklarının satışını onaylayarak yaz transfer planlarını hızlandırdı – ancak bu Frenkie de Jong ve Robert Lewandowski’nin gelecekleri için ne anlama geliyor?

İspanyol kulübünün mali sorunları iyi belgelendi, ancak üç yıllık kaydedilen kayıpların ardından, Barselona’da bu son gelişmenin ardından yılı kârla kapatabilecekleri konusunda umut var.

La Liga’nın maaş sınırı şu anda Barcelona’nın Chelsea ve AC Milan’daki sözleşmelerinin sona ermesinin ardından Andreas Christensen ve Franck Kessie’nin serbest oyuncu transferlerini kaydetmesini engelliyor.

Buna rağmen, Barcelona’nın Bayern Münih forvet oyuncusu Robert Lewandowski ve Chelsea ikilisi Cesar Azpilicueta ve Marcos Alonso’yu imzalamaya hevesli olduğu anlaşılıyor ve İspanya’da Sevilla’nın defans oyuncusu Jules Kounde ve Manchester City orta saha oyuncusu Bernardo Silva’nın da kısa listede olduğunu öne süren haberler var.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Barça’nın bu yaz önemli bir hedefi olan Robert Lewandowski, Bayern Münih’ten ayrılma planlarını açıkladı

Barcelona’nın mali kısıtlamaları nedeniyle Perşembe günkü oylamadan önce bu yaz hedeflerinden kaçının karşılayabileceği belli değildi.

Frenkie de Jong’un Manchester United’a satışı, kulüpler ve Erik ten Hag arasında Old Trafford’daki eski Ajax orta saha oyuncusu ile yeniden bir araya gelmek için istekli olan görüşmelerle, diğer hedefler için para toplamanın bir yolu olarak tartışıldı.

İspanyol futbol uzmanı Alvaro Montero, bu son gelişmenin ardından Barcelona’dan neler beklenebileceğini açıklamak için Sky Sports News ile görüştü…

Bu, Barça’ya ne kadar para getirebilir?

“Dün Barcelona yönetim kurulu üyeleri, dört yıl önce Temmuz 2018’de faaliyete geçen BLM’nin %49,9’unu satmayı teklif etti. Kulübün perakende, özellikle mağazacılık işini yürüten şirket. 200 ve 300 milyon € Bu, dün Barselona meclisinin çoğunluğu tarafından onaylandı.

“Barcelona yönetim kurulu üyeleri, önümüzdeki yıllar için TV haklarının %25’ini satmaya veya vermeye karar verdi.

“Her iki operasyonda da önümüzdeki yıllarda 600 ile 700 milyon Euro arasında bir gelir elde etmeyi bekliyorlar. Mali sorunlarını çözmeleri onlar için iyi olacak.

“Barcelona futbol kulübünün direnmesinin ve ekonomik olarak savaşmaya devam etmesinin tek yolu bu.”

Bu, Barca’nın Lewandowski arayışı için ne anlama geliyor?

Robert Lewandowski, Bayern Münih'i Borussia Dortmund karşısında iki golle geride bıraktıktan sonra kutlama yapıyor.
Resim:
Robert Lewandowski, bu yaz Barcelona’nın ana hedefi

“Kulüp içinde herkes Robert Lewandowski’nin 1 numaralı hedef olduğunu söylüyor. Kayıt dışı olarak oyuncunun Barcelona’ya imza atmak istediğini söylüyorlar. Aslında Katalonya’da ve burada İspanya’da Robert Lewandowski’nin Chelsea gibi takımları reddettiği söyleniyor. Paris Saint Germain.

“Ama sadece Robert Lewandowski değil, Chelsea’den Marcos Alonso ve Cesar Azpilicueta, Jules Kounde ve Bernardo Silva gibi oyuncularla anlaşma olasılığı da var.

“Bernardo Silva’nın Frenkie de Jong’a ne olacağına bağlı olacağına inanıyorum çünkü hepimiz Frankie de Jong’un Manchester United tarafından arandığını biliyoruz. Geçtiğimiz haftalarda 70-80 milyon Euro’luk ünlüler hakkında konuşuyorduk. Manchester City’nin Bernardo Silva için isteyeceği miktarla tamamen aynı görünen ikramiyeler.

Bernardo Silva (sağda) takımlarına bu golü atmayı kutluyor
Resim:
Bernardo Silva (sağda) takımlarına bu golü atmayı kutluyor

“Barcelona’nın içindeki duygu, Bernardo Silva’nın onlar için oynamak istediği, Barcelona’da oynamak istediği, Nou Camp’e gelmek istediği yönünde. Bundan emin değilim, ancak oyuncunun Manchester City ile konuştuğu söyleniyor. ve Pep Guardiola, onlardan Barcelona’nın tekliflerini dinlemelerini -en azından dinlemelerini- istiyor.Yani belki Frenkie de Jong Barcelona’dan Manchester United’a giderse, Bernardo Silva gelebilir.

“Ama sadece Kounde değil, sadece Alonso değil, sadece Azpilicueta değil, 1 numaralı hedef Robert Lewandowski ve bu finans mühendisliği ile Robert Lewandowski daha yakın olabilir.”

De Jong, Man Utd’de biter mi?

Fransız de Jong
Resim:
Frenkie de Jong, Manchester United için önemli bir hedef

“İki nedenden dolayı Manchester United’da oynayacağını söyledim. Birincisi, Erik ten Hag’ın onu istediğini biliyor, bu onun arzusu. Manchester United onun kapısını çalıyor, Premier Lig’deki harika bir kulüp.

“Bernardo Silva’nın son dönemdeki ilgisinin dışında ekonomik bir sorun var ve Barcelona, ​​Frenkie de Jong’un piyasa değeri en yüksek ve daha fazla para kazanabilecekleri oyuncu olduğuna inanıyor. 70-80 milyon Euro’dan bahsediyoruz. günümüzde çoktur.

“Barcelona ve milli takımı Hollanda’ya Barcelona’da kalmak istediğini söylemesine rağmen, Frenkie de Jong’un kulüpten ayrılmasının büyük bir olasılık olduğunu söyleyeceğim. Ama Manchester United büyük bir seçenek, bu yüzden ben Özellikle Frenkie de Jong, Barselona’nın kötü ekonomik durumunu anladığı için çok yakın olduğunu söyleyebilirim.”
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12635615/barcelona-handed-transfer-boost-what-does-it-mean-for-frenkie-de-jong-and-robert-lewandowski

Yorum yapın

SMM Panel