“Bana adil davranılmadı”- UFC Ağır Siklet Şampiyonu Francis Ngannou, mevcut sözleşme müzakereleri ve potansiyel rakipler hakkında açılıyor


Francis Ngannou, devam eden sözleşme anlaşmazlığı hakkında konuştu.

Ngannou, UFC ile olan anlaşmazlıkları sürekli olarak dile getiriyor. “The Predator”, dövüşçülerin maaşlarında, sponsorluk anlaşmalarında ve UFC’den genel olarak daha iyi muamelede iyileştirmeler yapılmasını savundu. Ağır sıklet şampiyonu yakın zamanda Joe Pompliano ile bir podcast’teydi ve şunları söyledi:

“Kendim için, hayır. Kesinlikle hayır. Bana adil davranılmadı. Bir şeyi temsil ettiğim için, bir şey istedim. Daha önce Dana ile karşılaştım ve oldukça iyiydik ama Dana ile ilişkim başlangıçta çok iyiydi, ta ki savaş sözleşmesi hakkında bir şeylerden bahsedene kadar. Ve bilerek değil, sanırım ‘Her kavgadan sonra pazarlık yapabiliriz’ gibi bir şey söyledim. Bu herkesin içinde bile değildi. Sadece ikimiz bir odada. Ama müzakere edebilirsiniz demenin ne kadar büyük bir hata olduğunu bilmiyordum. Düşündüğünüzde, bu insanları tutmak, kontrol etmek üzerine kurulu bir iş ve her kavgadan sonra müzakere edebileceğinizi mi söylüyorsunuz? Hayır, o zaman her şey ters gitti.”

“The Predator” en son Ocak ayında dövüştü ve ağır sıklet unvanını korumak için Ciryl Gane’i şok edici bir şekilde geride bıraktı. Ngannou, eğitim kampı sırasında yırtık bir MCL yaşadı ve ACL’ye zarar verdi, bu da ameliyata ve uzun bir iyileşmeye yol açtı. Ağır siklet kralı 2023’ün başlarında savaşmaya hazır olacak olsa da, UFC ile devam eden anlaşmazlıklar daha uzun süreli bir işten çıkarmaya yol açabilir.

Dövüşçüler Sponsorluk ile dolandırılıyor. Bu bizim için çok büyük bir gelir kaynağı ama şirket bunu kendi çıkarları için kullanmaya devam ediyor.

Joe Pompliano’nun Francis Ngannou ile yaptığı röportajı aşağıdan izleyebilirsiniz:

youtube kapağı

Francis Ngannou olası bir savaşçı birliği hakkında yorum yapıyor

Jake Paul kısa süre önce Anderson Silva ile boksta dövüştü ve ‘The Spider’ ile ‘The Problem Child’ kazanırsa bir dövüşçüler birliği kurma konusunda iddiaya girdi. Savaşçı sendikaları, Paul kazandıktan sonra, geçmişte neden başarısız olduklarına dair tartışmalar da dahil olmak üzere, sıcak bir konu haline geldi. Aynı podcast sırasında Francis Ngannou konuyla ilgili şunları söyledi:

“UFC daha fazla güç kazanıyor ve savaşçı daha az güç alıyor. Savaşçı her şeyi kaybediyor. Şimdi konuşamıyorsun bile, UFC çok büyük, çok büyük. Harika bir iş çıkardılar, diğer sporlara, diğer sporlarda birliğin nasıl kurulduğuna bakıyorlar ve bu tür işlerden kesinlikle kaçınıyorlar. Yani, bugün UFC kadrosunda yaklaşık 700 savaşçı olmalılar. Ancak bu 700 avcı uçağı, bireysel vaka olarak ele alınır. Tüm UFC’ye karşı sensin. UFC’ye karşı asla “siz çocuklar” değildir.

Dövüşçü sendikaları kulağa olağanüstü bir fikir gibi geliyor, ancak Georges St-Pierre ve Donald Cerrone gibi süperstar savaşçıların önceki başarısız girişimleri başarıya ulaşmakta güçlük çekti. Francis Ngannou’ya gelince, ağır siklet kralı şu anda 35 yaşında ve hayatını değiştirecek finansal fırsatları kaçırmaktan bıkmış görünüyor. ‘The Predator’ın bir çözüm bulup bulmayacağını yalnızca zaman gösterecek.

Geçen yıl, CRYPTO .COM ile ortaklığım nedeniyle bir kripto borsasında bir milyon doların üzerinde bir anlaşma kaybettim. Bundan ne kazandım? 🤔

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/mma/news-francis-ngannou-discusses-current-contract-negotiations?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir