Baltimore Orioles çaylağı Adley Rutschman, Camden Yards’ın ilk evindeki koşusunu yaptıktan sonra kendinden geçmiş


Baltimore Orioles avcısı Adley Rutschman lige yeni yerleşiyor, ancak şimdiden oldukça rahat görünüyor. İlk 136 at-yarasasında, Rutschman şimdiden dört ev koşusuna ulaştı. Bunların çoğu da yakın zamanda geldi.

Rutschman, bu sezonun başlarında terfi etmeden önce ligin en iyi adayıydı. Küçük liglerde tek A, çift A ve üçlü A seviyelerinde hakim oldu. Bu sezon double-A’da sadece 14 at-yarasa kaydetti, burada .417’yi tabanda 1.036 artı yavaşlama yüzdesiyle vurdu.

Performansının bir sonucu olarak, Rutschman hızla üçlü A’ya terfi etti ve artan rekabet nedeniyle istatistikleri biraz düştü. Ancak, yine de sadece 43 at-yarasa üzerinden üç ev koşusu ile mükemmel bir performans sergiledi. Toplamda, 2022’de küçüklerde .304’ü .921 OPS ile vurdu.

Rutschman, ana dallara terfi ettiğinden beri, beklenen tüm öğrenme eğrilerini ve hız tümseklerini tutturdu. İlk 37 maçında sadece .213 vuruş yapıyor, ancak bu sayılar son birkaç hafta içinde yavaş yavaş artıyor. Haziran ayının son haftasında, Rutschman iki ev koşusu ile .269’a ulaştı.

Bu gece, Rutschman hala ısınmakta olduğunu gösterdi. Los Angeles Angels’a karşı ikinci vuruşun sonunda, kendi sahasındaki ilk maçı için Camden Yards’ın sağ saha duvarının derinliklerine gitti. Bu, bir yıl içinde evinde dördüncü koşusuydu.

“@RutschmanAdley, Camden Yards’da ilk homer’ına ulaştı!” – MLB

İlk başta gittiğine inanamadı. Saniyede üsleri yuvarlarken yavaşladı, topun gittiğinden emin olmak için sağ sahaya baktı. Topun hala sahada olduğunu düşünerek oldukça hızlı koşuyordu.

Adley Rutschman, Baltimore Orioles’ın basketbol sahasında ilk sayı vuruşunu yaptıktan sonra buna inanamadı

Baltimore Orioles Cather Adley Rutschman bu sezon dört deplasman maçına çıktı.
Baltimore Orioles Cather Adley Rutschman bu sezon dört deplasman maçına çıktı.

Rustchman bu sefer topa iyi vurdu. Saatte 101,6 mil çıkış hızıyla tahmini 366 fit yol kat etti.

Rustchman bir anahtar vurucusu ve bu performans için sola vurdu. Her iki durumda da önemli olmazdı çünkü Camden Yards’ın uzatılmış sol saha duvarı bile bu topu tutamazdı.

Adley Rutschman vs Chase Silseth#Kuş ÜlkesiHome Run 💣Çıkış hızı: 101,6 mil/saat Başlatma açısı: 24 dereceProj. mesafe: 366 ft Bu 23/30 MLB basketbol sahalarında bir ev koşusu olurduLAA (0) @ BAL (1)🔻 2. https://t.co/dTn1MbeAwt

“Çıkış hızı: 101,6 mil/saat Fırlatma açısı: 24 derece Projeksiyon mesafesi: 366 ft Bu, 23/30 MLB basketbol sahalarında bir ev koşusu olurdu” – Öyle mi?

Yazma sırasında, Baltimore Orioles üçüncü devrede Angels karşısında 2-0 önde.


Jodi Whisenhunt tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/baseball/watch-baltimore-orioles-rookie-adley-rutschman-ecstatic-hitting-first-ever-camden-yards-home-run?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir