Bakan Kasapoğlu: Türkiye 2028 ve 2032 Avrupa Futbol maçına aday


Bakan Kasapoğlu: Türkiye 2028 ve 2032 Avrupa Futbol maçına aday

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İstanbul’da Yapılan Avrupa Kulüpler Birliği’nin 28’inci Genel Kuruluna katıldı. Bakan Kasapoğlu, Kulüpler Birliği’nin Yönetim Kurulu Başkanı Nasser Al-Khelai başkanlığında düzenleme ve Avrupa’daki futbol kulüplerinin yöneticilerinin, ulusal ve uluslararası seçimin, spor medyasından önemli isimlerin de hazır bulunan kuruluştan açılış konuşmasını yaptı.

Bakan Kasaoğlu, Kulüpler Birliği’nin İstanbul’da yetiştirilmesiyle ilgili gelecek olan 28 Kulüp’ün “Bu şehir iki kıtada ve farklı kültürleri bir araya getiriyorsa, şimdi de futbolun en önemlilerini bir araya getirme. Genel Kurul üyeleri İstanbul’da bir araya gelmek için teşekkür ederim.

Milli Takım'da Enes Ünal aday kadrosundan çıkarıldı

Milli Takım’da Enes Ünal aday kadrosundan çıkarıldı

Türkiye’nin bir futbol ülkesi olduğunu vurgulayan Bakan Kasapoğlu, “Futbol, ​​geleceği tüm dünyada hedeflenmektedir. Türkiye’nin futbol Avrupa’da hedeflenmektedir. 20’lerde bulunanlarda olduğu gibi, Türkiye Süper Lig’i, en kaliteli ve en tutkulu futbolu için sunmak.

“SPORU SEVDİRMEK, SPORTİF GELİŞİMİMİZİN TEMELİNİ OLUŞTURMAKTADIR”

Türkiye’de futbol işini gördüğünde son zamanlarda büyük dedik: “Kasabason devrimin amacı. Gelecekteki olarak spor, 4 bini amatör ve genç futbol kulübünde olmak 20 spor kulübü ile Türk’ün üzerinde olumlu bir şekilde yer almaktadır. Türkiye, son model konforlu tüm dallarında çok sayıda maddi açıdan zengin.”

“ÜLKEMİZ DÜZENLEDİĞİ ULUSLARARASI ORGANİZASYONLARLA SPOR CAMİASININ TAKDİRİNİ KAZANMIŞTIR”

Bakan Kasapoğlu, ülke olarak yarışmalara, “Son iki kura kontrollerine sahip olarak ülke şampiyonaları, “Son iki kura kontrolleriyle İstanbul’da evlerde bulunabiliyor. Türkiye, 2023 Şampiyonlar Final Ligine ev sahipliği yapacaktır. , bu yıl ekim ayı sonuna kadar Avrupa’dan Sorumlu Spordan Sorumlu Bakanlar Konseyi 17’na Antalya’da ev seçmeleri. geliş tirmektir” dedi.

Avrupa Kulüpler Birliği’nin (ECA) adil bir modelinden övgüyle söz eden Bakan Kasapoğlu, şöyle konuştu:

“ECA’nın yetiştirdiğiyle, büyük futbol antrenmanlarımızın, özellikle ECA Yönetim Kurulu’nun öngördüğü daha adil seçim modelinden büyük ölçüde faydalannana Nasser Tamdır. için, özel olarak de açık vermediği için en teşekkürlerimi sunar. ‘de ağırlamaktan sonra yetiştirilmesini yinelemek isterim.”


Kaynak : https://www.cnnturk.com/spor/futbol/bakan-kasapoglu-turkiye-2028-ve-2032-avrupa-futbol-sampiyonasina-aday

SMM Panel PDF Kitap indir