Babar Azam ve Jos Buttler finalden önce Turnuvanın Oyuncularını belirlediler


Pakistan kaptanı Babar Azam ve İngiliz mevkidaşı Jos Buttler, Pazar günü oynanacak final öncesinde devam eden T20 Dünya Kupası 2022’de Turnuvanın Oyuncusu’nu seçti. Uluslararası Kriket Konseyi (ICC), Cuma günü Turnuvanın Oyuncusu ödülü için kısa listeye giren dokuz oyuncuyu açıkladı.

Hindistan’dan iki, İngiltere’den üç, Zimbabwe ve Sri Lanka’dan birer oyuncu listeye girdi. Oyunun tepe gövdesi Suryakumar Yadav, Shadab Khan, Jos Buttler, Sam Curran, Shaheen Shah Afridi, Alex Hales, Virat Kohli, Sikandar Raza ve Wanindu Hasaranga’yı seçti.

Surykumar Yadav adlı Buttler, ‘göz alıcı’ vuruş gösterisi göz önüne alındığında. Ancak Alex Hales ve Sam Curran’ın da finalde nefes kesici bir performans sergilerlerse kazanma şansları olduğunu düşünüyor.

ICC tarafından alıntılandığı gibi, İngiliz kaleci söz konusu:

“Bence Suryakumar Yadav. Bence Suryakumar Yadav benim için son derece özgür bir şekilde oynayan biri oldu. Böylesine yıldızlarla dolu bir dizilişte izlemek inanılmaz derecede göz alıcıydı. Onun bu şekilde öne çıkması inanılmaz. Of Tabii ki, o sayfada birkaç adamımız da var – Sam Curran ve Alex Hales. Finalde harika bir performans sergilerlerse, benim için Turnuvanın Oyuncusu olabilirler.”

Yadav, 360 derecelik vuruş gösterisiyle gerçekten de rekabeti kasıp kavurdu. Sağ elini kullanan vurucu, altı maçta 59.75’te 239 koşu ve 189.68’de şut ile bu yılki en çok koşan üçüncü oyuncu.


Babar Azam Turnuvanın Oyuncusunu Seçiyor

Naseem Shah ve Babar Azam.  (Kredi: Getty)
Naseem Shah ve Babar Azam. (Kredi: Getty)

Babar Azam, takım arkadaşı Shadab Khan ile öne geçti. 28 yaşındaki oyuncu, Khan’ın çok yönlü çabalarının takımın kampanyasında çok önemli olduğuna inanıyor ve şöyle diyor:

“Bence oyun tarzına göre Shadab Khan olmalı. Bovlingi olağanüstü olsa da, vuruşları da oldukça iyileşti. Son üç maçtaki hakim performansları ve olağanüstü saha oyunu, onu 2019’un en önemli yarışmacısı yapıyor. Turnuvanın Oyuncusu.”

Shadab Khan’ın yarışmadaki en etkileyici gösterisi, Güney Afrika’ya karşı geldi ve ona 20 top 50 vurdu ve Pakistan için 33 sayılık bir galibiyet elde etmek için 16-2 aldı. Babar Azam liderliğindeki taraf İngiltere’yi yenip ikinci T20 Dünya Kupası tacını kazanmak istiyorsa, o çok önemli olacak.

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-t20-world-cup-2022-babar-azam-jos-buttler-name-player-tournament-ahead-final?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir