“Ayrıca en iyi teknik direktörü de istiyorsunuz”


Arsenal’in eski orta saha oyuncusu Ray Parlor, gelecekte İngiltere patronu Gareth Southgate’in yerini alabilecek iki Premier Lig menajeri seçti. Aston Villa yöneticisi Steven Gerrard ve Brighton & Hove Albion yöneticisi Graham Potter’ın Southgate için ideal yedekler olabileceğini belirtti.

İngiltere, 2022-23 UEFA Uluslar Ligi’nde oynadığı dört maçın hiçbirini kazanamadı. Macaristan’a iki kez yenildiler, İtalya ve Almanya’ya karşı berabere kaldılar. Dört maçta sadece bir gol atmayı başardılar.

14 Haziran’da Macaristan’a karşı evlerinde 4-0’lık mağlubiyetleri, 1928’den bu yana evlerinde aldıkları en büyük mağlubiyet oldu.

İngiltere, 1928’den bu yana en büyük yenilgisini aldı. Gareth Southgate, teknik direktör olarak atandığından beri ilk kez dört maçta galibiyet alamadı.

Bu kadar kötü performansların ardından, taraftarlardan Katar’daki 2022 FIFA Dünya Kupası öncesinde Southgate’i görevden almaları yönünde çağrılar yapıldı. Ancak Parlor, geleceğine karar vermeden önce takımı Dünya Kupası’na götürme şansı verilmesi gerektiğine inanıyor. dedi konuşmaSPORT:

“Evde 4-0 kaybetmek ideal değil, değil mi? Bu harika bir sonuç değil. Gareth’i Dünya Kupası’nda yargılayacağım bir durum olacak, bence ona bir şans vermelisin. Ama Dünya Kupası’nda başarısız olursa, o zaman açıkçası işleri artar. Muhtemelen budur.”

Southgate, İngiltere’yi Hırvatistan’a 2-1 yenildikleri 2018 Dünya Kupası yarı finaline taşıdı. Üç Aslan da Euro 2020 finaline ulaştı, ancak İtalya tarafından penaltılarla yenildiler.

Parlour’a daha sonra gelecekte Southgate’in yerini alması istendi. dedi ki:

“Gelecekte Steven Gerrard gibi biri. Şu anda muhtemelen Graham Potter gibi birine bakarsınız, ideal olarak bir İngiliz’in İngiltere’yi yönetmesini istersiniz ama aynı zamanda en iyi koçu da istersiniz.”

Southgate’in tarafı Eylül ayında UEFA Uluslar Ligi’nde İtalya ve Almanya ile karşılaşacak ve küme düşmemeyi umuyor. Ayrıca, Dünya Kupası’ndan önce ivme kazanmak için potansiyel olarak bu fikstürlere bakacaklar.


İngiltere’yi yönetmek için Steven Gerrard ve Graham Potter’ın kimlik bilgileri

Graham Potter, 2019’da atandığından beri Brighton & Hove Albion ile harika işler yaptı. Hızlı, hücum eden oyun ve topa sahip futbolla tanınıyor.

Martıları, şimdiye kadarki en iyi puanları (51) ile dokuzuncu sırada bitirirken, geçen sezon Premier Lig’deki en iyi bitişlerine götürdü.

Bu arada Steven Gerrard, İskoç Premier Ligi’ni kazanarak Rangers ile iyi iş çıkardı. Daha sonra Kasım 2021’de Aston Villa’ya katıldı ve yeniden inşası üzerinde çalışıyor.

Parlour’un Three Lions yöneticisinin İngiliz olduğu yönündeki açıklaması göz önüne alındığında, bu ikisi iş için potansiyel olarak iyi seçimler olabilir.


Sankalp Srivastava tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/news-you-also-want-best-coach-ray-parlour-names-steven-gerrard-another-premier-league-manager-potential-successors-england-boss-gareth-southgate?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel