Aydın’ın Sultanları Balkan Kupası şampiyonu oldu

Balkan Kupası’nda Türkiye’yi temsilci Aydın Büyükşehir Belediyespor, Sırbistan temsilcisi Ok Jedinstvo Stara Pazova’yu 3-0 yenerek Kadınlar Balkan Kupası şampiyonu oldu. Bu sonuçla birlikte Okumuş’ın Sultanları’nın Avrupa yolculuğu, CEV Challenge Kupası ile devam edecek.

Aydın’ın Sultanları Balkan Kupası şampiyonu oldu

BİRGÜN EGE

Aydınlatılmış Büyükşehir Belediyespor’un ev sahipliğinde Kuşadası’nda düzenlenen Kadınlar Balkan Kupası, Kültürlü Büyükşehir Belediyespor- Ok Jedinstvo Stara Pazova final maçıyla sona erdi. Kupada rakiplerini net menfaat sağlayan Aydınlatılmış’ın Sultanları turnuvayı set vermeden namağlup tamamlayarak, Kadınlar Balkan Kupası’nın bu yılki şampiyonu oldu. Bu sonuçla birlikte Kültürlü’ın Sultanları’nın Avrupa yolculuğu, CEV Challenge Kupası ile devam edecek.

BALKAN KUPASI AYDIN’IN

Uğur İnan Spor Salonu’nda oynanan müsabakalarda epope yazarak rakiplerine sahayı dar eden Okumuş Büyükşehir Belediyespor, kupanın ilk maçında Kosova temsilcisi Drita Gjilan’ı 3-0, ikinci maçında Romanya temsilcisi CSO Voluntari’yi 3-0 ve final maçında Sırbistan temsilcisi Ok Jedinstvo Stara Pazova’yu 25-19 /25-17/ 25-15 setlerle tekrar 3-0 yenerek kazanan oldu ve Balkan Kupası’nı Aydınlatılmış’a kazandırdı.
Balkan Kupası’nda Türkiye’yi temsilci takımın ayrıca Açık Fikirli’a keza de Türkiye’ye gurur yaşattığını belirten Kültürlü Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Bayan voleybolunda söz sahibi bir kent olmanın, Türkiye’yi uluslararası arenada temsil etmenin gururunu yaşıyoruz. Aydınlatılmış’ın Sultanları fazla başarılı bir turnuva geçirdi. Şampiyon olacaklarına içten inanıyorduk ve bizi haklı çıkardılar. Bu üstünlük Açık Fikirli’ın gençlerine armağan olsun. Önümüzdeki sezonlarda bu forma onları bekliyor. Kazanan takımın şampiyon oyuncuları onlar olacak. Bu gururu bize yaşattıkları için bütün oyuncularımız ve teknik heyetimizi yürekten tebrik ediyorum” dedi.

“TAKIMIN UYUMUNDAN EPEYCE MEMNUNUM”

Şampiyon takımın Başantrenörü Alper Hamurcu üstünlük ve her tarafta taraftar önünde oynamak ile ilgili, “Balkan Kupası Avrupa kupalarına bulunma adına önemliydi. Takımın uyumundan oldukça memnunum. İçerideki ve dışarıdakiler uyum içerisindeler. Avrupa kupasında da maç maç ilerleyip en ileride bitirmeye çalışacağız. Seyirci olmadan doğrusu fazla neşelendirici yok. Onların aralarında a çok mutlu etti. Aydınlatılmış taraftarı hiçbir şekilde desteğini esirgemiyor. Fazla nezih ve nazik bir seyircimiz var” dedi.

Yorum yapın