Avusturya Bayanlar 2 – 0 K İrlanda Bayanlar


Kuzey İrlanda’nın kavurucu St Mary’s Stadyumu’nda Avusturya’ya 2-0 yenildikleri ve ardından İngiltere’nin Norveç’e karşı kazandığı 2022 Euro eleme turlarına katılmaya yönelik zayıf umutları sona erdi.

Kenny Shiels’in tarafı, ikinci grup maçına, kazanamamanın, Southampton’daki 42 derecelik saha sıcaklığının başlama vuruşunda yardımcı olmayan bir senaryo olan nakavt eleme umutlarını bir ipte bırakacağını bilerek girdi.

Ve Kuzey İrlandalı oyuncuların ilk yarı su molası almasından dakikalar önce, Katharina Schiechtl Sarah Puntigam’ın serbest vuruşundan yakın mesafeden eve döndü, yedek Katharina Naschenweng maçı geç bitirmeden önce.

Sonuç, Kuzey İrlanda’nın Pazartesi günü daha sonra İngiltere’ye Norveç’e kaybetmesi gerektiği anlamına geliyordu, ancak bunun yerine turnuva ev sahipleri Shiels’in kaderini belirlemek için rekor kıran 8-0’lık bir galibiyet verdi.

Avusturya, kavurucu sıcakta daha iyi başladı ve kanat oyuncusu Julia Hickelsberger, erken değişimlerde sahadaki en parlak oyuncu olarak görünüyordu.

Resim:
Maç kavurucu bir havada oynandı ve başlama vuruşunda saha kenarı sıcaklığı 42 santigrat dereceydi.

22 yaşındaki Avusturyalı kanat oyuncusu, golcü Nicole Billa için erken iki şans ayarlamadan önce açılış değişimlerinde Barbara Dunst’ın ortasını açtı – biri yan ağlara çarptı, diğeri ise kaleci Jackie Burns tarafından forvetin ayaklarında boğuldu.

Kuzey İrlanda nadiren kendi yarılarından çıkmayı başardı, ancak bunu yaptıklarında bazı şanslar yarattı. Lauren Wade ve Kirsty McGuiness şanslarını denediler, ancak kaleci Manuela Zinsberger her iki çabayı da kolayca sürdürmeyi başardı.

Ve Schiechtl evine Puntigam’ın savurduğu serbest vuruşu ceza sahasının kenarından vuruşunu yapmak için hazır olduğu için Kuzey İrlanda için çok ihtiyaç duyulan içki molasından birkaç dakika önce kilitlenme kırıldı – zor Hickelsberger tarafından kazanılan bir set parçası.

Katharina Schiechtl, Avusturya'yı serbest vuruştan öne geçirdi
Resim:
Katharina Schiechtl, Avusturya’yı serbest vuruştan öne geçirdi

Hickelsberger sağ kanattan uzun bir ileri vuruşla serbest bırakıldığı için iki saniye sonra olabilirdi – ve Sarah Mcfadden’ın son dakika mücadelesi Billa’yı oyuna sokmaktan alıkoydu.

Kuzey İrlanda kalecisi Burns, dikkatsiz geri pası doğrudan Dunst’ın yoluna düşerken sıfırdan kahramana gitti, ancak şut durduran Avusturyalı kanat oyuncusunun yontulmuş çabasını uzaktan üst direğe dokundurmayı başardı.

Shiels ekibi, ikinci periyodun başında Avusturya’nın hücum gücünü bastırmayı başardı, ancak kendi pozisyonlarını yaratmak için mücadele etti. Wade, Zinsberger’in barı üzerinde bir başka spekülatif ilk kez çaba sarf etti ve saat işaretine kadar her iki uçta da çok az şey izledi.

Kuzey İrlanda menajeri Kenny Shiels ıstırap içinde görünüyor
Resim:
Kuzey İrlanda menajeri Kenny Shiels ıstırap içinde görünüyor

Avusturya için Dunst, ceza sahasının kenarından Burns’ün ellerinden kıvranan bir şut çekti – ancak Kuzey İrlanda filesinin üstüne geldi ve içine girmedi. Oyun son beş dakikasına girerken, yedek Laura Feiersinger Kuzey İrlanda hedefinin hemen üzerinde bir çaba gösterdi.

Ve sonuç, yedek Abbie Magee’nin Puntigam’ın uzun deplasmanının altında kalmasıyla doğrulandı ve Naschenweng’in topu Burns’ün yanından geçmesine izin verdi. Dakikalar sonra bitiş düdüğü çaldığında, Avusturya’nın rakiplerini çok uzakta tuttuğu hissi vardı.

Shiels: NI bu Euro’ya çok erken geldi

Kuzey İrlanda menajeri Kenny Shiels'  tarafının Avusturya'ya 2-0 yenilmesinin ardından
Resim:
Kuzey İrlanda menajeri Kenny Shiels’in Avusturya’ya 2-0 yenilmesinin ardından

Kuzey İrlanda yöneticisi Kenny Shiels BBC’ye:

“Bence 1-0, 2-0 biraz adildi. Ağırlıklı olarak bizden daha iyi değillerdi ama kilit alanlardaydılar. 2-0 muhtemelen doğru.

“Perspektife ve bizim nerede olduğumuza ve Avusturya’nın kadın oyununda ulaştığı noktaya bakıyorsunuz. Avrupa’nın en iyi akademilerinden birine sahipler. Bu gerçekten zorlu bir rakip ama biz de bunu uyguluyoruz. elimizden geldiğince ve oyuncular zorlu oyunlardan deneyim kazanıyorlar – bir tane daha geliyor ve İngiltere’den daha büyük değil.

“Geldiğimiz yere bakarsanız, bu seviyeye çok erken geldik. Yaptığımız gibi bir takımı iki yılda değiştirip hemen o seviyeye getirmemizin imkanı yok. İhtiyacımız olan bazı gelişimsel şeyler var. 19, 20 yaşındakilerle onları kıdemli takıma götürmek.

Shiels, Avusturya yenilgisinden sonra Kuzey İrlanda kadrosuna hitap ediyor
Resim:
Shiels, Avusturya yenilgisinden sonra Kuzey İrlanda kadrosuna hitap ediyor

“Maçı kazanmak önemli ama kafamda bir önceliğim var, eğer kazanamazsak, gençlere biraz deneyim verelim, onlar daha uzun yıllar buralarda olacaklar.

“Henüz iyi bir gelecek değiliz, çünkü deneyimli oyuncuları kaybedeceğiz. En iyi takımlara meydan okumaya yetecek kadar var mı, henüz değil. oynamaya hazır oldukları seviye. [played today] oynamaya hazır değiller, ancak deneyim gelişimin bir parçası. Bunu bilmemiz çok önemli.

“Onlar [England] dünyanın en iyi takımlarından biri, buna yaklaşmayı düşünmüyorum [third group] Otele dönene kadar oyun oynayacağız.”

McFadden: Oyuncular kesinlikle perişan

Kuzey İrlandalı savunma oyuncusu Sarah McFadden BBC’ye konuşuyor:

“Gerçekten çok yakınız, içimiz yandı. Kesinlikle içim gitti. İlk yarıda onları yakaladık ve sermayeye koymadık, net bir şansımız olmadı. Bugünün kazanacağımız gün olduğunu düşündük. bu şampiyonluklar

“Oyunun içindeydik, ilk yarıda çok şey koyduk. İlk yarıda soyunma odasındaki insanları bıktırdık ama Avusturya’nın dünyanın en iyi liglerinde oynayan oyunculardan oluşan süper yıldızlardan oluşan bir takımı var. Vidayı çevirmeye çalıştık ama yakalandık.

“Bu kızlar çok şanslı, önlerinde bir gelecek var. Bu muhteşem taraftarların önünde oynamak, potansiyelinizi gerçekleştirmenize nasıl yardımcı olmaz?”

Sıradaki ne?

Kuzey İrlanda, EURO 2022 grup aşaması kampanyasını, Cuma akşamı saat 20.00’de St Mary’s’de turnuvanın favorisi İngiltere ile karşılaşarak tamamladı.

Avusturya, Brighton Amex Stadı’nda Norveç ile yine 20.00’de başlayacak.
Kaynak : https://www.skysports.com/football/austria-women-vs-northern-ireland-women/report/459991

SMM Panel PDF Kitap indir