Avustralya patronu Mal Meninga uluslararası RL’de öne çıkmak istiyor | Junior Paulo: Samoa’nın daha fazla oyuna ihtiyacı var | Ragbi Ligi Haberleri


Avustralyalı baş antrenör Mal Meninga, rugby liginin bu Dünya Kupası’nın arkasında uluslararası oyunu ön plana çıkarma fırsatını yakaladığını görmek istiyor; Samoa kaptanı Junior Paulo, ülkelerin Dünya Kupaları dışında Test oynamaları için daha fazla fırsat görmek istiyor

Son Güncelleme: 19/11/22 20:52

Mal Meninga ve ekibi, Avustralya'nın Samoa'yı yenmesinin ardından Dünya Kupası ile kutlama yapıyor

Mal Meninga ve ekibi, Avustralya’nın Samoa’yı yenmesinin ardından Dünya Kupası ile kutlama yapıyor

Mal Meninga, Avustralya’nın 12. Rugby Ligi Dünya Kupası’nı kazanmasının ardından uluslararası oyuna hak ettiği önemin verilmesini sağlamak için rugby liginin güçlü simsarlarına çağrıda bulundu.

Kangaroos baş antrenörü, oynadığı günlerde geçmişin bazı büyük Avustralya takımlarının bir parçasıydı ve şimdi Cumartesi günü Old Trafford’da Samoa’yı 30-10 yendikten sonra Test rugby’nin tartışmasız kralları olarak yerini koruyan mevcut nesli yönetiyor.

İlk kez finalist olan Samoa ve Pasifik rakipleri Tonga’nın geleneksel ‘üç büyük’ ​​Avustralyalılar, Yeni Zelanda ve İngiltere’ye meydan okumak için uluslararası sahnede güçler olarak ortaya çıkması, yine de büyüme potansiyeli olduğunu gösterdi.

Meninga, 22 yıl sonra ilk kez erkekler müsabakasında 16 takımın yer aldığı turnuvayı bir bütün olarak övdü ve şimdi bunun spor için başka bir yanlış şafağı kanıtlamamasını sağlamak için Uluslararası Rugby Ligi yönetim kurulu istiyor.

Meninga, “Kesinlikle, ama bunu söyleyebileceğim bir konumdayım,” dedi. “Ben Dünya Kupası kazananlarının koçuyum ve birçok kez – özellikle son günlerde – söylediğim gibi, şimdi nereden nereye?

“Bütün turnuvanın mükemmel olduğunu düşündüm, harika bir gösteriydi ve final harikaydı. Sadece uluslararası oyunun nereye gideceğini gösteriyor.

“Samoa’nın orada olması uluslararası oyun için harika ve nereye gideceğimiz konusunda karar vericilerin karar vermesini dört gözle bekliyorum.”

Avustralya 12. kez Dünya Kupası'nı kazandıktan sonra kutluyor

Avustralya 12. kez Dünya Kupası’nı kazandıktan sonra kutluyor

Avustralya finalde kendi yolunu bulamadı, ilk 10 dakikanın büyük bir bölümünde baskı altında kaldı ve ikinci yarıda Angus Crichton ile Samoa fahişesine yol açan faul oyunu nedeniyle günah kutusunda bir periyot görmek zorunda kaldı. Chanel Harris-Tavita sahadan zorlandı.

12 kişiye düşen bu 10 dakika, Kanguruların Cameron Murray aracılığıyla dönüştürülmüş bir deneme yaptığını gördü ve, uğursuz bir şekilde, Meninga, dikkatlerini Fransa’da şampiyonluklarını korumaya çeviren bu takımdan nasıl daha çok şey geleceğinin bir işareti olduğuna inanıyor. 2025’te

Meninga, “Bunu gerçekten iyi hallettik,” dedi. “Muhtemelen savunmada üstün olduğumuz maçın en iyi 10 dakikasıydı ve bu futbol takımının doğasında var.

“Bu, bu takım için sadece bir başlangıç, sizi temin ederim; bu adamların hepsi önümüzdeki üç, dört, beş veya altı yıl boyunca birlikte olacaklar. O dönemde de altı puan almak olağanüstüydü – işte böyle oldu.” bu futbol takımı iyi.”

Paulo: Samoa’nın oynamak için daha fazla fırsata ihtiyacı var

Samoa kaptanı Junior Paulo, Meninga’nın uluslararası taraflara, özellikle de geleneksel lider ülkeler dışındakilere, Dünya Kupaları arasında oynamak için daha fazla fırsat olması gerektiğine olan inancını yineledi.

Prop, Avustralya’daki NRL sezonu ve State of Origin ile bu kıyılardaki Betfred Süper Lig kampanyası çevresinde yer bulmanın zor olduğunu kabul etti, ancak hiç şüphe yok ki bir yerlerde bir pencere bulunması gerekiyor.

Paulo, “Yıl boyunca yoğun bir programımız olmasına rağmen, nasıl bir yol bulacağımızı bilmiyorum, ancak bu maçları ileriye dönük uluslararası ragbi liginde engellemenin bir yolunu bulmalıyız.” dedi.

“Bunun dünyanın her yerindeki herkes için ne kadar önemli olduğunu görüyoruz ve bu kampanyanın sergilediği şey kesinlikle bu. Patlama skorları olmasına rağmen, sadece inşa etmeye başladığımız Dünya Kupası kampanyası için daha iyi olacak.”

Junior Paulo, Samoa gibi ülkelerin Dünya Kupaları dışında Test maçları oynaması için daha fazla fırsat istiyor

Junior Paulo, Samoa gibi ülkelerin Dünya Kupaları dışında Test maçları oynaması için daha fazla fırsat istiyor

Bir hafta önce ev sahibi İngiltere’yi yarı finalde elemiş olsalar da, Samoa final için Manchester’daki 67.502 seyirciden önemli bir destek aldı, ancak Brian To’o ve Stephen Crichton’a kadar yarattıkları şansların çoğunu değerlendiremediler. ikinci yarıda gol denemeleri.

Baş antrenör Matt Parish, yalvaran bu şanslara üzülmek zorunda kaldı, ancak yine de takımın hem finalde hem de tüm Dünya Kupası boyunca gösterdiği performanstan gurur duyuyordu.

Parish, “Muhtemelen şansımızı olması gerektiği gibi denemedik ama Avustralya’dan hiçbir şey almadık çünkü onlar harika bir takım,” dedi.

“Bugün pek çok şeyin bizim için yolunda gitmesine ihtiyacımız vardı, kadroda 19 oyuncuya düştük ve pozisyon dışı ya da tam yarı oynuyorduk. Çok cesurcaydı ve onlar harika bir takım.

“Sonuç hayal kırıklığı yarattı, ancak bu adamların çabası ya da bağlılığı değil. Bu grupla ne daha fazla gurur duyabilirdim ne de daha mutlu olabilirdim.”
Kaynak : https://www.skysports.com/rugby-league/news/12040/12751305/australia-boss-mal-meninga-wants-prominence-for-international-rl-junior-paulo-samoa-need-more-games

SMM Panel PDF Kitap indir