Avustralya 30 – 10 Samoa


Avustralya kaptanı James Tedesco, Kanguruların arka arkaya üçüncü erkekler Dünya Kupası’nı kazanmasına yardımcı olmak ve ilk kez finalist olan Samoa’nın Old Trafford’da tarih yazma şansını engellemek için maçın oyuncusu performansı sergiledi.

Son Güncelleme: 19/11/22 18:55

Avustralya, Rugby Ligi Dünya Kupası finalinde Samoa'yı yendikten sonra kupayla kutladı

Avustralya, Rugby Ligi Dünya Kupası finalinde Samoa’yı yendikten sonra kupayla kutladı

Avustralya, Samoa’nın kalbini kırarken ve Erkekler Rugby Ligi Dünya Kupası’nı Old Trafford’daki finalde 30-10 galibiyetle korurken kaptan James Tedesco maçın oyuncusu gösterisiyle başı çekti.

İlk kez finalistler, yarışmanın başlangıcında yükselişte görünüyordu, ancak Latrell Mitchell, bek Tedesco ve Liam Martin’in denemeleri, molaya 14-0 önde girenlerin hüküm süren şampiyonlar olmasını sağladı.

İkinci yarının yedi dakikasında Angus Crichton, Samoalı fahişe Chanel Harris-Tavita’nın emekli olmadan önceki son maçında kafa travması geçirerek sahayı terk etmek zorunda kalmasına neden olan faullü oyun nedeniyle günah işlediğinde, Kangurular bir darbe aldı.

Avustralya, 12 kişiye düşmesine rağmen, Cameron Murray’in denemesiyle daha da ileri gitti ve Brian To’o’nun dönüştürülen skoru, Samoa için bir mücadele umutlarını kısaca artırmasına rağmen, bek Tedesco, bitmesine 12 dakika kala tekrar geçti ve ardından Mitchell ikincisiyle üst üste üçüncü bir Dünya Kupası zaferine imza attı.

oyunun hikayesi

Avustralya, kadın takımının günün erken saatlerinde elde ettiği başarıyı, üst üste üçüncü turnuva için Dünya Kupası’nı kaldırarak ve erkekler yarışmasının 1954’teki başlangıcından bu yana 12. kez olacak şekilde taklit etmeyi hedefleyerek finale gitti.

Öte yandan Samoa, tarihinde ilk kez ragbi liginin uluslararası gösterisine ulaştıktan sonra bilinmeyen bir bölgedeydi. Ayrıca, önceki üç karşılaşmayı da kaybettikleri ve hepsinde 40’tan fazla puan aldıkları için Kanguruları da ilk kez yenmeleri gerekecekti.

Bu taraflar arasındaki en son karşılaşma, 2017’deki son Dünya Kupası’nda, Samoalıların çeyrek finalde yardımcı ev sahiplerine 46-0 yenildikleri zaman geldi.

Avustralya baş antrenörü Mal Meninga, yarı finalde Yeni Zelanda’yı yenen takıma 17. maç gününü değişmeden verdi. Daly Cherry-Evans 18. adam olarak dahil edildi.

Matt Parish, Fa’manu Brown’ın yerine emekli olmadan önce son maçında fahişe olarak başlayan Chanel Harris-Tavita ile Samoa için bir sakatlık zorunlu değişiklik yaptı.

James Tedesco, Avustralya Rugby Ligi Dünya Kupası'nı elinde tutarken iki kez karşıya geçti

James Tedesco, Avustralya Rugby Ligi Dünya Kupası’nı elinde tutarken iki kez karşıya geçti

Yine de, bölgesel savaşa hakim olduklarını ve Tedesco’nun bir ayağı temas halinde göründüğünde 40-20 ödülü alamadıkları için talihsiz olduklarını gören, titreşen ilk 10 dakikada Avustralya’yı darbeye karşı koyabileceklerinin her işaretini gösterdiler. Chanel Tavita-Harris’in vuruşunu oyunda tutun.

Kangurular, uluslararası oyunda neden bu kadar uzun süredir tünekleri yönettiklerini tam olarak gösterdiler, ancak ilk gerçek saldırıları 14. dakikada açılış denemesini verdikten sonra – Manchester’daki çoğunlukla Samoalıların arkasında görünen 67.502 kalabalığı hayal kırıklığına uğrattı.

Valentine Holmes’un elektrik hızı, 20 metrelik yeniden başlatmanın ardından tutucuları öne geçirdi. Ardından, bir kale çizgisini terk etmeye zorladıktan sonra, topa sahip oldular ve Cleary, bir kukla fırlatan ve solda dönüştürülmemiş bir deneme için boşluktan hayalet gibi geçen Mitchell’i buldu.

Dört dakika sonra, Josh Addo-Carr çizgiyi aştığında ve ardından kaptan Tedesco’nun galibiyet serisini geçmesi ve direklerin altında bitirmesi için Avustralya tekrar oyundaydı ve Cleary basit bir dönüştürme girişiminden ekstraları ekledi.

Avustralya: Tries – Latrell Mitchell (2), James Tedesco (2), Liam Martin, Cameron Murray; Goller – Nathan Cleary (3).

Samoa: Tries – Brian To’o, Stephen Crichton; Gol – Stephen Crichton.

Liam Martin, Avustralya'nın üçüncü denemesi için dokunuyor

Liam Martin, Avustralya’nın üçüncü denemesi için dokunuyor

South Sydney Rabbitohs’un geri dönüşü Mitchell, çizginin biraz altındayken kapıyı çaldığında ikinci bir deneme reddedildi ve bu, Samoa’dan bir karşı saldırıya yol açtı. Ancak, Anthony Milford kapıyı çaldığında tekrarlanan bir sette bile bundan en iyi şekilde yararlanamadılar.

Bu gevşek top, Reagan Campbell-Gillard tarafından kapıldı ve Kangaroos’tan kendi sayaçlarını harekete geçirdi, bu, 30. dakikada fahişe değişim fahişesi Harry Grant’in Martin’i ikinci sıra için sahte yarıdan bulması ve yolunu zorlaması ile sona erdi. yakın mesafeden.

Samoa yine de şans yaratmaya devam etti, Taylan May iki kez sol taç çizgisinden aşağı koşarak gönderildi, ancak Avustralya savunması tarafından engellendi ve Crichton’un sert bir kol nedeniyle günah işlediğinden 47 dakika sonra kendilerini geçici bir adam avantajıyla buldular. Harris-Tavita’nın başı.

Bu dönemde daha da geride kaldılar, ancak yarı yarıya Cleary, Murray’i dönüştürülmüş bir deneme için değişimi ileriye doğru göndermek için bir kesme pasıyla buldu. Ancak, Kelma Tuilagi kanat oyuncusu To’o’yu Stephen Crichton tarafından dönüştürülen bir deneme için köşeye gönderdiğinde, bir saldırı nihayet bir ödül verdiğinden, Samoa’ya saatte bir umut ışığı verildi.

Brian To'o, Samoa adına gol atmak için dalıyor

Brian To’o, Samoa adına gol atmak için dalıyor

Ancak, devre arası ortaklar Cleary ve Munster savunmayı germek için bir araya geldiğinde ve ardından ikincisi, Tedesco’nun 68. dakikada gecenin ikincisinde patlamak üzere içeri geçmesiyle bu umutlar söndü.

Samoa’nın pivotu Crichton’ın engelleme girişimi, Pasifik Adaları için bir teselliden biraz daha fazlasını kanıtladı ve Mitchell, oyunun son oyununda geçerek Avustralya’nın final skoruna biraz parlaklık kattı.
Kaynak : https://www.skysports.com/rugby-league/australia-vs-samoa/report/58154

SMM Panel PDF Kitap indir