Avustralya 16 – 14 Yeni Zelanda


Cameron Murray’in ikinci yarı denemesi, Cuma günü Elland Road’da düzenlenen Rugby Ligi Dünya Kupası yarı finalinde Avustralya’nın galibiyetini mühürlemeye yetti; Kangurular, 19 Kasım Cumartesi günü Old Trafford’daki finalde İngiltere veya Samoa ile karşılaşacak.

Son Güncelleme: 11/11/22 23:07

Cameron Murray'in ikinci yarı denemesi, Avustralya'nın Dünya Kupası yarı finalinde Yeni Zelanda'yı yenmesini garantiledi

Cameron Murray’in ikinci yarı denemesi, Avustralya’nın Dünya Kupası yarı finalinde Yeni Zelanda’yı yenmesini garantiledi

Cameron Murray’in dönüştürülen denemesi Yeni Zelanda’nın kalbini kırdı ve Avustralya’yı Cuma günkü yarı finalde 16-14 galibiyetle Rugby Ligi Dünya Kupası finaline geri gönderdi.

Devre arası ikilisi Jahrome Hughes ve Dylan Brown’ın denemeleri ve Jordan Rapana’nın penaltı golü, Elland Road’da nefes nefese geçen ilk 40 dakikanın ardından Kiwis’in molada 14-10 öne geçmesine yardımcı oldu.

Josh Addo-Carr’ın turnuvanın şu ana kadar rekor kıran 12. denemesi ve Valentine Holmes’un dönüştürülmemiş bir skoru, hüküm süren şampiyonların temas mesafesinde kalmasını sağladı ve Murray’in skoru ve Nathan Cleary’nin dönüşümü, bitmesine 25 dakikanın biraz altında kala onları öne geçirdi.

Yeni Zelanda fişini çekmeye devam etti ve Peta Hiku’nun iki olası denemesi video hakemi tarafından reddedildi, ancak 2008 Dünya Kupası galipleri, Avustralya Old Trafford’daki yerlerini ayırtmak için direnirken az farkla geride kaldı.

oyunun hikayesi

Elland Road’daki 28.113 kişilik kalabalığın büyük çoğunluğu tarafından teşvik edilen Kiviler, şok edici 2005 Four Nations zaferi mahalline geri döndüklerinde, uzun süre daha iyi tarafta göründüler, ancak sonunda hedef alacak olan Kangurular tarafından kenara çekildiler. finalde son 10 Dünya Kupası’nda dokuzuncu galibiyet.

Yeni Zelanda’nın en büyük tehdidi, atletizmini erkenden gösteren bek Joey Manu’dan geldi ve Hughes’un açılış denemesini yapması için Brown’ın yüksek vuruşundan topu geri atmak için havaya uzandı.

Avustralya, Dünya Kupası favorileri statüsünü haklı çıkarmaya çalışırken Ben Hunt fahişe olarak geri döndü. Reagan Campbell-Gillard da teknik direktör Mal Meninga, Kanguruların turnuvanın şimdiye kadarki en büyük sınavı olacak olan sınav için çantasını karıştırırken ön sıraya geri döndü.

Geçen hafta çeyrek finalde Fiji’ye karşı oynadıkları yakın tıraşın ardından gelen Kiviler, Isaish Papali’i ve Briton Nikora’nın gelmesiyle ikinci sıralarında iki değişiklik yaptı.

Dylan Brown, Yeni Zelanda'yı devre arasında öne geçirmek için hızla uzaklaştı

Dylan Brown, Yeni Zelanda’yı devre arasında öne geçirmek için hızla uzaklaştı

Rapana üç golünden ilkini atarak skoru 6-0’a getirdi, ancak hızlı kanat oyuncusu Addo-Carr, turnuvanın 12. denemesi için Ben Hunt’ın uzun vuruş alt sahasına doğru yarışarak takımının rekorunu eşitlediğinde 16. dakikada eşitti. -mate Holmes 2017’de.

Bir Rapana cezası onun tarafını öne doğru dürttü ama Avustralyalılar ilk kez 29. dakikada pivot Jack Wighton Charnze Nicoll-Klokstad’ı geçerek ve Manu tarafından tam olarak tutulmadığında topu dışarı çıkarmak için aklını kullanarak öne geçti. Holmes’un köşeye inmesi için.

Maç uçtan uca sona erdi ve ilk yarıda hızlı eller sol kanattan Ronaldo Mulitalo’yu serbest bıraktığında ve Brown bitirmek için destek aldığında, Rapana’nın üçüncü golü Kiwis’e 14-10’luk bir fark kazandırdığında, liderlik üçüncü kez el değiştirdi. .

Avustralya: Tries – Josh Addo-Carr, Valentine Holmes, Cameron Murray; Goller – Nathan Cleary (2).

Yeni Zelanda: Tries – Jahrome Hughes, Dylan Brown; Goller – Jordan Rapana (3).

Josh Addo-Carr, Yeni Zelanda'ya karşı ilk yarı skoruyla Dünya Kupası için şimdiye kadar 12 deneme yaptı

Josh Addo-Carr, Yeni Zelanda’ya karşı ilk yarı skoruyla Dünya Kupası için şimdiye kadar 12 deneme yaptı

İkinci yarının başlarında merkez Hiku yere düştüğünde avantajlarını genişlettiklerini düşündüler, ancak bu girişim Hughes’un vuruşundan ofsayt nedeniyle reddedildi ve ikinci kürekçi Murray yakın dövüşten dalarken Kivilerin konsantrasyonundaki anlık bir düşüş çok önemli oldu. defans oyuncularının isabetli bir penaltıdan gol atması.

Bu, Kivilerin rüzgarını uçurdu ve oyun kavgacı bir hal alınca oyunu kovalamak zorunda kaldılar.

Kalabalık, her zaman öne çıkan Manu’dan bir mola ile hayata döndü ve Hughes’un köşeye yaptığı tekme Addo-Carr’ı atlattığında heyecan doruk noktasına ulaştı, ancak ağır çekim tekrarlar bir ayağı gösterdiğinde Hiku bir kez daha reddedildi. kale çizgisi.

Meninga: Kangurular daha da iyi olabilir

Avustralya teknik direktörü Mal Meninga, klasik bir Dünya Kupası yarı finalinde Yeni Zelanda’yı 16-14 yendikten sonra Kanguruların daha da iyi olabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Son derece deneyimli Meninga, “Birkaç yıldır böyle bir maçımız olmadı ve deneyimlerime göre bunun dahil olduğum en iyi Test maçlarından biri olduğunu hissettim,” dedi.

“Bence bu yüzden daha iyi olabiliriz. Bundan bir şeyler öğrenebiliriz ama ülkeniz için oynamanın ürettiği şey de bu. Oynama şeklinizde veya efor seviyenizde biraz daha fazlasını bulmanız gereken oyunlar gibi. Bu zaferi elde etmek için.”

Avustralyalı oyuncular maçın sonunda seviniyor

Avustralyalı oyuncular maçın sonunda seviniyor

Yeni Zelanda teknik direktörü Michael Maguire, kendi tarafına tarihi bir zafere ve Dünya Kupası finaline mal olabilecek “birkaç dakika” diye yakındı.

Maguire, “Oyuncularla kesinlikle gurur duyuyorum” dedi. “Harika bir çabaydı ve her iki şekilde de gidebilirdi ve maalesef istediğimiz gibi gitmedi.

“Bu seviyede farkı büyük ölçüde kapattığımıza gerçekten inanıyorum ve kazanmak için gereken anları bulmak için daha fazla oynamamız gerekiyor.

Yeni Zelandalı Sebastian Kris, yarı final yenilgisinin ardından Charnze Nicoll-Klokstad'ı teselli etti

Yeni Zelandalı Sebastian Kris, yarı final yenilgisinin ardından Charnze Nicoll-Klokstad’ı teselli etti

“Farklı bir hikaye olabilirdi ve onlar için üzülüyorum. Oyuncularınıza bakın ve gelecek hafta tekrar gitmeyi hak ediyorlar. Oyuncular için gerçekten paramparça oldum.”

Sıradaki ne?

Avustralya şimdi 19 Kasım Cumartesi günü (başlangıç ​​16:00) Old Trafford’daki finale yükseldi. Cumartesi günü İngiltere ile Samoa arasındaki Emirates Stadyumu’nda (14:30) yarı finalin galipleriyle karşılaşıyorlar.
Kaynak : https://www.skysports.com/rugby-league/australia-vs-new-zealand/report/58152

SMM Panel PDF Kitap indir