Avrupa Müsabaka Kupası: Edinburgh üst grubu, Sarazenler de katılma hakkı kazandı | Rugby Birliği Haberleri


Edinburgh Pau’yu 54-5 mağlup ederken, Saracens Fransa’da Brive karşısında 55-5 galip geldi ve Owen Farrell 15 sayı ile bitirdi.

Son Güncelleme: 08/04/22 11:09pm

Edinburgh'dan Connor Boyle, Edinburgh Bölüm Paloise'ı ezerken kutluyor

Edinburgh’dan Connor Boyle, Edinburgh Bölüm Paloise’ı ezerken kutluyor

Edinburgh, Avrupa Müsabaka Kupası’nda C Grubu’nu birinci sırada tamamladı ve Saracens de Cuma gecesi büyük galibiyetlerin keyfini çıkararak katılmaya hak kazandı.

Flanker Connor Boyle ve kanat Ramiro Moyano, İskoç tarafı Pau’yu 54-5 mağlup ederken, Sarries Fransa’da Brive’ye karşı 55-5 galip gelirken, Ramiro Moyano iki deneme yaptı.

Hooker Stuart McInally, Edinburgh’u Boyle’un dublesi sadece 20 dakika oynayarak kesin bir şekilde komuta etmeden önce üç dakika içinde çalıştırdı.

Scrum-yarım Henry Pyrgos, Edinburgh, devre arasında erken bir sakatlık değişikliği olan WP Nel ile gruplarına geri dönmeden önce bonus puan denemesini ekledi ve devre yarısından hemen önce geçti.

Moyano ve arka sıradaki yedek Pierce Phillips, ikinci yarıda oyuna girdi ve Jaco Van Der Walt, Boyle’un ilk denemesinde tüm barı dönüştürdü. Moyano’nun Charlie Savala tarafından dönüştürülen ikinci skoru, skoru geç tamamladı.

Bu arada Saracens, 10. dakikada Owen Farrell’ın penaltısı ve Andy Christie’nin girişimiyle 8-0 öndeydi ve Setariki Tuicuvu Brive adına karşılık verse de onlar da kısa sürede oyundan çıktılar.

Forvetler Eroni Mawi ve Nick Isiekwe devreyi 22-5 yaptı ve ikinci periyodun ilk dakikasında Ivan Van Zyl golü attı.

Ben Earl ve Rotimi Segun saatin her iki tarafında noktalı, Brive bek Axel Muller Jamie George’un denemesine hazırlıkta bir ihlal için kırmızı kart gördü ve Ben Harris işi bitirdi, Farrell 15 sayı ile bitirdi.
Kaynak : https://www.skysports.com/rugby-union/news/12040/12585781/european-challenge-cup-edinburgh-top-group-while-saracens-also-qualify

Yorum yapın