AUS vs IRE T20 Dünya Kupası 2022 Maç 31


Avustralya, Brisbane’deki The Gabba’da dünkü ICC Erkekler T20 Dünya Kupası 2022 Super 12 maçında İrlanda’yı 42 koşuyla mağlup etti. Kura atışını kaybettikten sonra yarasaya gönderilen ev sahibi takım, kaptanları Aaron Finch 44 top üzerinden 63 top alarak en iyi skoru elde ederken tahtada etkileyici bir 179/5 elde etti. Avustralyalılar daha sonra İrlanda’yı 18.1’de 137’ye temizlemek için etkili bir bowling çabası ile geldiler.

Yine Avustralya, David Warner’ı (3) erkenden Barry McCarthy’den kısa bir topu kısa ince bacağın ellerine çekerken kaybetti. Finch ve Mitchell Marsh, vuruş vuruşlarına sağlamlık kazandırmak için ikinci küçük kapı için 52 koşu ekledi. Marsh, McCarthy’den kaleciye geniş bir atış yaptığında 28’de iyi görünüyordu.

Glenn Maxwell, birkaç yakın DRS aramasından kurtuldu, ancak hiçbir zaman harika görünmedi. Bu nedenle, Josh Little’a 9’da 13’e, geniş bir teslimatta yanıp sönerek ve sadece bir nicki yöneterek ölmesi sürpriz olmadı. Finch, Avustralya için vuruş vuruşlarını bir arada tuttu ve ikili dördüncü küçük kapı için 70 koşu eklediğinde Marcus Stoinis’te (25’te 35) yetenekli bir müttefik buldu.

Avustralyalı kaptan elli yaşına ulaştı ve 11 top süren ve İrlanda’ya 26 koşuya mal olan düzensiz bir şekilde Mark Adair’i altı sayı için tam atışı başlattı. Finch, McCarthy’ye başka bir büyük hit daha arayarak can verdi, Little ise Stoinis’i etkileyici bir sondan bir önceki vuruşta görevden aldı. Ancak Tim David ve Matthew Wade, 20. turdan 17 koşu çıkınca Adair’i tekrar ele geçirdi.

İrlanda, 180’lik kovalamacada her zaman zorlanacaktı. Ancak, dört overde 25 koşu için yanlarının yarısını kaybettikten sonra hedef neredeyse imkansız hale geldi.

Kaptan Andy Balbirnie (6), kütükleri üzerinde çok ileri gittiği için Pat Cummins tarafından şoka uğradı. Maxwell daha sonra Paul Stirling (11) ve Harry Tector (6)’nın küçük kapılarına yardım etti. Mitchell Starc’ın hızlı teslimatları, Curtis Campher (0) ve George Dockrell (0) için fazla iyi olduğunu kanıtladı.

Harabelerin ortasında Lorcan Tucker dimdik durdu ve müthiş bir vuruş yaptı. İrlanda’nın savaşmadan düşmemesini sağladı, 48 topta 71 yenilmedi, dokuz dörtlü ve altılı muhteşem bir vuruş yaptı.

Ancak Avustralya, diğer taraftan vurmaya devam etti. Bacak döndürücü Adam Zampa, Mark Adair (11) ve Fionn Hand’i (6) yendi. Avustralya’nın zaferi, Little (1) grevi Tucker’a geri vermeye çalışırken bir kaçışla geldi.


AUS vs IRE T20 Dünya Kupası 2022 maçında Maçın Adamı kim kazandı?

Finch, Warner tekrar katkıda bulunamadan düştükten sonra Avustralya için bir kaptanın vuruşunu oynadı. Henüz en iyi durumda değil, ancak önemli bir performans ortaya koymayı başardı.

Stoinis, vuruş sırası ikinci yarısında önemli bir vuruş oynadı ve ayrıca bir küçük kapı aldı. Topla birlikte Cummins, Maxwell, Starc ve Zampa da katkıda bulundu ve her biri iki kafa derisi aldı.

İrlanda için, McCarthy (3/29) ve Little (2/21) güçlü bir Aussie vuruş dizilişine karşı topla etkilendiler. Tucker daha sonra yenilmez bir 71 ile vuruş yeteneğinin güzel bir gösterisini yaptı.

Finch, kritik bir oyunda yarım asırdır mücadele ettiği için Maçın Oyuncusu seçildi.

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası

Renin Wilben Albert tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket-news/who-won-yesterday-s-match-aus-vs-ire-t20-world-cup-2022-match-31?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir