Audi ve Sauber, 2026 Formula 1 sezonundan itibaren ortaklığı doğruladı


Alman otomobil üreticisi Audi, Ağustos ayında Formula 1’e güç ünitesi tedarikçisi olarak gireceklerini duyurdu ve şimdi Sauber ile bir ortaklığı doğruladı; İsviçreli üretici şu anda Alfa Romeo bayrağı altında çalışıyor, ancak bu ortaklık 2023’te sona erecek

Son Güncelleme: 26/10/22 9:17

Audi ve Sauber, Alman markanın 2026 F1 girişi için ortak olacak

Audi ve Sauber, Alman markanın 2026 F1 girişi için ortak olacak

Sauber, Alman marka 2026’da Formula 1’e girdiğinde Audi’nin stratejik ortağı olacaklarını doğruladı.

İsviçreli üretici 2019’dan beri Alfa Romeo bayrağı altında çalışıyor, ancak bu ortaklık 2023 sezonunun sonunda sona erecek.

Sauber, 2024 ve 2025’te de, bir sonraki yıl Audi’yi devralmadan önce, mevcut tedarikçisi Ferrari’nin güç üniteleriyle çalışmaya devam edecek.

Audi yönetim kurulu başkanı Markus Duesmann, Alman otomobil şirketinin resmi olarak F1'de güç ünitesi üreticisi olarak tescil edildiğini duyurdu.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Audi yönetim kurulu başkanı Markus Duesmann, Alman otomobil şirketinin resmi olarak F1’de güç ünitesi üreticisi olarak tescil edildiğini duyurdu.

Audi yönetim kurulu başkanı Markus Duesmann, Alman otomobil şirketinin resmi olarak F1’de güç ünitesi üreticisi olarak tescil edildiğini duyurdu.

Sauber takım patronu Frederic Vasseur, “Audi AG ve Sauber Motorsport arasındaki ortaklık, gridin önüne doğru ilerlemeye devam ederken ekibimiz için önemli bir adım.” dedi.

“Audi’nin resmi fabrika takımı olmak sadece bir onur ve büyük bir sorumluluk değil.

“Gelecek için en iyi seçenek bu ve Audi’nin Formula 1’deki yolculukları için belirledikleri hedeflere ulaşmasına yardımcı olabileceğimizden tamamen eminiz.”

F1 Başkanı ve CEO’su Stefano Domenicali, “Audi’nin 2026’da Formula 1’e girmeleri için Sauber ile bir ortaklık kuracağını duymak harika bir haber.

“Bu iki ismin birleşimi sporumuz için çok heyecan verici bir olasılık. Formula 1’in sahip olduğu güçlü ivmeyi ve sporu daha da büyütmek ve geliştirmek için stratejimize olan inancımızı vurgularken, Net Zero Carbon olarak sürdürülebilirlik planlarımızı hayata geçiriyor. 2026’da otomobillerde gelişmiş sürdürülebilir yakıtlarla 2030.

“Önümüzdeki yıllarda ilerlemelerini ve takımın ilk yarışı için griddeki aracı görmek için sabırsızlanıyoruz.”

Audi, Ağustos ayında, dört yıl sonra güç ünitesi tedarikçisi olarak Formula 1’e gireceklerini ve daha önce McLaren ile bir ortaklıkla bağlantılı olduklarını doğrulamıştı.
Kaynak : https://www.skysports.com/f1/news/12040/12730139/audi-and-sauber-confirm-partnership-from-2026-formula-1-season

SMM Panel PDF Kitap indir