Ascot Coral Hurdle: Nicky Henderson, Constitution Hill’in koşup koşmadığına karar vermeden önce Cumartesi sabahı pistte yürüyecek | Yarış Haberleri


Constitution Hill’in Ascot’taki Coral Hurdle’da merakla beklenen yeniden ortaya çıkışı, Cumartesi sabahı antrenör Nicky Henderson’ın geç bir pist yürüyüşüne bağlı.

Supreme Novices’ Hurdle galibi, Mart ayında Cheltenham Festivali’nde Champion Hurdle’da bir şut atmaya giden yolda ilk adımı olacak olan dört rakiple karşılaşacak.

Henderson, Salı ve Çarşamba günlerindeki şiddetli yağmurun çok ihtiyaç duyulan kolaylığı getirmesiyle birlikte bu hafta Ascot vardiyasında zemini gergin bir şekilde izliyor.

Bununla birlikte, Cuma günü Kasım Yarış Hafta Sonu’nun açılış gününde kuru koşullar, zeminin iyi ila yumuşak, yer yer iyi olduğunu gördü ve Cumartesi günkü eylemden önce başka yağmur tahmini yağmadı.

Sky Sports Racing’e konuşan Henderson, “Zemin bütün hafta tuhaftı.” “Chris [Stickels, Ascot clerk of the course] Salı günü iyi, iyi ve sert yerlere gittiğinde bizi uyardı ve bu konuda koşmasının hiçbir yolu olmadığını düşünerek bizi uykusuz bir geceye soktu.

“Sonra yağmur geldi ve iyi ila yumuşak, yer yer yumuşak gitti ve ‘Harika’ diye düşündük.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Jokey Nico de Boinville, Sky Sports Racing’de canlı olarak Cumartesi günkü Coral Hurdle öncesinde Constitution Hill takımı için kuru zeminli Ascot’ta güneşin uzaklaşmasını diliyor.

“Yağmur yerden çok hızlı geçiyor, bu tuhaf.

“Bu geceyi izlemeli ve sabahın ne getireceğini görmeliyiz. Bugünkü zemin güzeldi ve yarın da öyle olursa endişelenmemize gerek yok.”

“Bunlar yılın ilk koşularını yapan ciddi atlar ve onlar için güvenli olduğundan emin olmalıyız. Önemli olan bu. Uzun vadede at için doğru olanı yapmalıyız.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Antrenör Olly Murphy, Sky Sports Racing’de canlı olarak Ascot’ta Cumartesi günü Coral Hurdle’da süperstar Constitution Hill ile karşılaşma ihtimalinin onu korkutmayacağını söyledi.

“Bu kadar iyi atlara sahip olduğunuzda risk almaya başlamak çılgınlık olur. Bunun herkes için hayal kırıklığı yaratacağını biliyorum.

“Sabah bir tur atacağız. İşi şansa bırakmayacağız.”

Constitution Hill’in sürücüsü Nico de Boinville de Cuma günkü yarıştan önce konuşurken kuruyan zeminden endişeliydi.

“Güneş çıktı ve muhtemelen bulutlanmayla idare edebilirim” dedi.

“Onun için mükemmel bir başlangıç ​​noktası gibi görünüyor, çok güzel bir yarış ve orada iyi bir hız var, bu yüzden parmaklarımızı çarpıttık.”

“Bunun gibi atlar her gün gelmiyor, bu yüzden elimden geldiğince zevk almaya ve bundan en iyi şekilde yararlanmaya çalışıyorum.”
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12750491/ascot-coral-hurdle-nicky-henderson-to-walk-track-on-saturday-morning-before-deciding-if-constitution-hill-runs

SMM Panel PDF Kitap indir