Arum, Tyson Fury’nin dönüşünü 2 maçın beklediğini söylüyor


Bob Arum, Tyson Fury’nin profesyonel boksu bırakma kararında fikrini değiştireceğine dair umutlarını canlı tutuyor.

‘Çingene Kralı’ defalarca WBC Ağır Siklet Ünvanını korumak için Nisan ayında Dillian Whyte’ı nakavt ettikten sonra emekli olduğunu iddia etti.

Tyson Fury KO Dillian Whyte’ın yenilmemesi için izleyin:

Fury’nin bir daha asla profesyonel olarak dövüşmeyeceğine dair yemin etmesine rağmen, efsanevi organizatör, “bir ara” kare çembere geri dönme isteğinin 33 yaşındaki şampiyon için dayanılmaz olacağına inanıyor. Top Rank Promosyonlar’ın kurucusu ve CEO’su Arum, Fury’nin potansiyel dönüşü için iki mega dövüş bile başlattı.

ile bir röportajda FightHype.comdedi ki:

“Tyson gibi bir adam için her seferinde bir adım atmalısın. Bu yüzden onunla tartışmadan iyimserim, yolun aşağısında bir gün kazananla savaşacak. [Anthony] Joshua- [Oleksandr] Usık [rematch], ki umarım Usyk’tir ve Ngannou ile savaşacak ve belki bir gün arayacaktır. Antrenman yapmayı ve ringde olmayı sevdiğini biliyorum, bu bir artı.”

FightHype’ın hazırladığı bu videoda Bob Arum’un Tyson Fury hakkında konuşmasını izleyin:

youtube kapağı

Fury’nin söylentileri şiddetle reddetmesine rağmen, bu yıl içinde Usyk-Joshua rövanşının galibiyle dövüşmek için görüşmelerde bulunduğu bildirildi. Ukraynalı Usyk şu anda WBA, IBF ve WBO ağır sıklet kayışlarını elinde tutuyor.


Bob Arum, Tyson Fury ve Francis Ngannou’yu gerçeğe dönüştürmek istiyor

Fury’nin son açıklamaları göz önüne alındığında, UFC ağır sıklet yıldızı Francis Ngannou’ya karşı bir süper dövüşün gerçek olma şansı profesyonel sahneye dönmekten daha yüksek.

Bununla birlikte, Ngannou hala diz yaralanması sorunlarından kurtuluyor ve 2023’e kadar tekrar mücadele etmesi pek mümkün değil. Buna rağmen, Bob Arum, UFC olsun ya da olmasın, dövüşü gerçeğe dönüştürmekle ilgilendiğini açıkladı.

ile aynı röportajda FightHype.com90 yaşındaki organizatör şunları söyledi:

“MMA adamı [Ngannou] Hala bir sakatlıktan kurtuluyor, ama o dövüşü yapmayı çok isterim. Ngannou’nun UFC ile olan sözleşmesine bağlı olarak, bunu UFC ile veya UFC olmadan yapmamız gerekiyor, ancak bu çok büyük bir olay olurdu.”

Devam etti:

“İlgilenirim. Kim olmazdı? Ngannou, UFC’nin ağır sıklet şampiyonu ve Tyson Fury, bence bu çok büyük bir olay olurdu.”

Fury ve Ngannou, Nisan ayında Dillian Whyte’a karşı kazandıkları zaferin ardından sporlar arası bir mega dövüşte birbirleriyle savaşmayı sözlü olarak kabul ettiler.

Ngannou, Fury’yi durdurma gücüne sahip olduğuna inanıyor 👊

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/pro-boxing/news-2-bouts-await-tyson-fury-s-return-arum-says?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel