“Artık eskisi gibi değildi”


Önceki Cephanelik Yıldız Mesut Özil’in ajan iddia etti Santi Cazorla’nın Kulüpten ayrılması Almanları orada görev yaptığı süre boyunca büyük ölçüde etkiledi.

Özil ve Cazorla, İspanyol oyuncu Gunners’tan Villarreal için ayrılmadan önce Arsenal’de birlikte beş yıl geçirdi. Ile konuşmak AFTVÖzil’in menajeri Erkut Söğüt, Cazorla’nın takımdan ayrılmasının Almanların kulüpteki düşüşüne yol açtığını belirtti. dedi ki:

“O [Ozil] bir süre Santi’ye sahipti ve onu seviyordu. Bence muhtemelen en sevdiği oyunculardan biri. Mesut akıllı, zeki bir oyuncu, oyunu okuyor ve sürekli bakıyor. Zeki oyuncularla oynamayı sever. Eğer 10 numaraysanız, önünüzde ve arkanızdaysanız, iyi bir forvet ve iyi bir 6 numaraysanız, onu temizleyen, sizi gören ve son pası verebilmeniz için size top oynayan iyi bir 6 numara.”

“Santi çok akıllı, çok zeki ve harika bir tekniğe sahip ve bu Mesut’un arkasında olması için çok uygun. Santi ayrıldığında artık eskisi gibi olmadığını görebiliyordunuz, hemen değişti.”

Cazorla’nın ayrılışı, Unai Emery’nin Arsenal menajeri olarak atanmasıyla aynı zamana denk geldi. Özil’in formundaki sürekli düşüş, her sezon oynama süresinin de azaldığını gördüğü için Alman’ın yavaş yavaş kadrodan çıkmasına neden oldu. Alman oyuncunun nihayet Ocak 2021’de Fenerbahçe için kulüpten ayrılmasına izin verildi. Mikel Arteta onu ekibindeki gereksinimlerin fazlası olarak gördü.

Özil, Gunners formasıyla çıktığı tüm müsabakalarda 254 maça çıktı, görev süresi boyunca 44 gol attı ve 77 asist yaptı. Alman ayrıca kulüpte geçirdiği süre boyunca FA Cup kazanan üç tarafın bir parçasıydı.

“Şu anda mantıklı olan bu” – Özil’in eski Arsenal yıldızının Fenerbahçe’deki durumuyla ilgili menajeri

Özil, Fenerbahçe'de donduruldu
Özil, Fenerbahçe’de donduruldu

Bu haftanın başlarında, Özil’in teknik direktör İsmail Kartal ile yaşadığı bir baskının ardından Fenerbahçe kadrosundan dondurulduğu bildirilmişti. Söğüt’e Almanların kulüpteki durumu soruldu. Açıkladı:

“Mesut mevcut ortamda işi zorlaştırmak istemedi. Ozan’ı tek başına bırakmak istemediği için onunla antrenman yapıyor. Teknik direktörle yaşanan üzücü olaylardan dolayı şu anda mantıklı olan bu. Bu tür olaylar hep oluyor. üzücü. İki taraf için de tatsız bir süreç başladı. Önemli olan sakin kalıp nihai kararı beklemek.”

Ayrıca Özil’in dondurulmasına rağmen Fenerbahçe’den ayrılmaması konusunda da kararlıydı. dedi ki:

“Bunu burada açıkça söylüyorum. Mesut hiçbir yere gitmeyecek ve kesinlikle ayrılma planı da yok. Sözleşmesi bitene kadar iki yıl daha Fenerbahçeli olarak burada devam edecek. Fenerbahçe’de altı ayı ücretsiz olmak üzere üç buçuk yıl sözleşme imzaladı. Ocak ayından sezonun sonuna kadar hiç para kazanmadı bile. Mesut dışarı çıkıp kimseyi aşağılamadı. Orada yaşananlar orada kalacak. Cezası gelirse alınır ve biter.”

Arsenal’in eski yıldızı kadrodan atıldı ❌


Adit Jaganathan tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/news-wasn-t-more-arsenal-superstar-s-departure-changed-everything-mesut-ozil-says-agent?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın